Skocz do zawartości

Słody ze Słodowni Strzegom


Viking Malt

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam następujące pytanie :

który ze Strzegomskich słodów jest odpowiednikiem carabelge:http://www.wiki.piwo...carabelge.C2.AE

a który carahell:

http://www.wiki.piwo...#carahell.C2.AE

nie chodzi mi tylko o barwę ,lecz o te właściwości odpowiedzialne za pianę ,aromat,treściwość

 

Odpowiednikiem obu słodów w naszej słodowni jest słód karmelowy 30. Gdy zerkniesz w szczegółowe specyfikacje obu produktów Weyermann'a zauważysz, że poza charakterystyką w samych parametrach różnią się wyłącznie barwą. Słód karmelowy o niskiej barwie może wpływać na pianę i jej stabilność, jednak główna "odpowiedzialność" to ilość, a właściwie skład białek w podstawowym słodzie pilzneńskim.

Edytowane przez dmgp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pokusić sie o zrobienie tabeli w której były by odpowiedniki. Zdecydowanie pomogło to pomogło w zamawianiu.

pozdrawiam

Kasanga

Było już na forum, zamieszczam ponownie

 

Wyrób Weyermann- barwa EBC; barwa Lovibond - Wyrób Słodownia Strzegom; barwa EBC; barwa Lovibond

 

Pilsner Malt - 2,5-4,0 EBC; 1,5-2,1 °L - Słód pilzneński - 3,2-4,5 EBC 1,7-2,2 °L

 

Pale Ale Malt- 5,5-7,5 EBC; 2,6-3,4 °L - Pale Ale - 5,5-7,5 EBC 2,6-3,4 °L

 

Vienna Malt- 6,0-9,0 EBC; 2,8-3,9 °L - Słód wiedeński- 7,0-12,0 EBC 3,1- 5,0 °L

 

Munich Malt I- 12-18 EBC; 5,1-7,0 °L - Słód monachijski I- 12-15 EBC 5,1- 6,1 °L

 

Munich Malt II- 20-25 EBC; 8,0-9,9 °L - Słód monachijski II- 16-24 EBC 6,5–9,6°L

 

CARAHELL 20-30 EBC; 8,1-11,8 °L - Słód karmelowy 30 -30-40 EBC 11,8 - 16°L

 

CARARED 40-60 EBC; 16-23 °L - Słód karmelowy czerwony 40-60 EBC 16-23 °L

 

CARAAMBER 60-80 EBC; 23-31 °L - Słód bursztynowy 30-70 EBC 11,8-27 °L

 

CARAMUNICH I, II, III; 80-160 EBC; 31-60,5 °L - Słód karmelowy 150 100-180 EBC; 38,2- 68,4°L

 

CARAAROMA 350-450 EBC; 115-150 °L - Słód karmelowy 300 200-400 EBC; 76-152°L

 

Brak odpowiednika Weyermann’a Słód karmelowy 600 400-800 EBC; 152-302°L

 

Brak odpowiednika Weyermann’a Słód czekoladowy 400 350-450 EBC; 132-170°L

 

CARAFA II 1100-1200 EBC; 413-450 °L - Słód czekoladowy 1200 1100-1300 EBC; 413-488°L

CARAFA III 1300-1500 EBC; 488-563°L - Słód barwiący 1300-1600 EBC; 488-604°L

 

Roasted Barley 1000 -1300 EBC; 375-422°L - Jęczmień prażony 1000 -1300 EBC; 375-422°L;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wracając z urlopu "zahaczyłem" o Strzegom.Czekały już na mnie zamówione wcześniej słody,a nawet dopakowano mi na miejscu jeszcze dwa ,o których sobie przypomniałem.Świetna ,miła obsługa,szkoda ,że nie ma karmelowej pszenicy ale co tam.

Jak wysiadłęm z samochodu to zapach mnie powalił....Zrobić tam grilla ,pić piwo i czuć ten słodowy zapach ...Cytując Makłowicza-"Poezja"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj odebrałem po raz pierwszy przesyłkę ze Strzegomia. Jestem pod wrażeniem - słody profesjonalnie zapakowane, a do każdego rodzaju dołączony atest jakościowy słodu z wieloma parametrami.

Tylko tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też ostatnio wracajac z nad morza zahaczyłem o Sierpc po wczesniej zamówiony i zapłacony słód. Wszystko odbyło się sprawnie i bez probelmów, jestem jak najbardziej zadowolony z zakupu wielki plus dla Pani Marty Pająk za załatwienie wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem pod wrażeniem, zamówienie dotarło przed 3 tygodniami, słody spakowane idealnie, specyfikacja, ceny przystępne, oby tak dalej ... będę stałym odbiorcą, niestety ceny u sprzedawców takich jak BA są wysokie, ale może konkurencja coś ździała, że spadną.

Jednymy mały "-" za brak na stronie informacji o kosztach opakowania, no ale i tak super.

3 warki już nastawione, mam nadzieję, że piwko będzie przednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy przesyłce paletowej kurier wjedzie na podwórko i wypakuje paletę czy wyładuje przed bramą, pojedzie a ja będę musiał biegać z workami?

 

Nie pisz na forum, że paletami słód zamawiasz, US nie śpi, dziurę budzetową łatają, niebawem zapewne Cię odwiedzą ... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mamy dla Was kolejną nowość!!! Uruchomiliśmy w pełni funkcjonalny sklep internetowy. Mam nadzieję, że ułatwi Wam zakupy. Dostępne płatności kartą kredytową i PayU.

Sklep dostępny jest pod adresem www.slodowniastrzegom.pl/

 

lub ze strony www.dmgp.pl z zakładki sklep internetowy (dla tych którzy wcześniej używali tej strony proponuje wyczyścić pamięć podręczną i pliki cookie aby strona załadowała się w nowej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.