Skocz do zawartości

Pierwsza AIPA z polskiego browaru regionalnego


WiHuRa

Rekomendowane odpowiedzi

Szok! Kormoran uwarzy AIPA.

 

http://browarkormora...PA.htmlMesdames

 

Chmielenie m.in. zacieru, na zimno.

 

Chmiele Cascade, Chinook, Citra, Centennial, Mosaic

 

Się dzieje.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem... Jeżeli rzeczywiście to prawda ,to szacunek.

  • 7-krotnie chmielone: na zacier, brzeczka przednia, 4 dawki do kotła warzelnego oraz chmielenie na zimno.
  • IBU: 85

Edytowane przez pepek84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawe co z tego wyjdzie :) Nie mogę znaleźć, czy oni dopiero mają to w planach, czy już jest w sprzedaży?

 

Edit: Doczytałem na FB. Cytuję:

"Browar Kormoran Dziś zostało rozlane, obecnie kleimy etykiety może jeszcze przed weekendem trafi do sklepów."

Edytowane przez Gąska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu dzisiejszego newslettera od browaru Kormoran też się mocno zdziwiłem na widok tych magicznych czterech literek AIPA, mam nadzieje, że nas pozytywnie zaskoczą i piwo będzie urywać cztery litery :), zwłaszcza, że po recepturze zapowiada się naprawdę ciekawie.

Mam duży sentyment do tego browaru, bo to właśnie od niego zaczęła się moja przygoda z piwowarstwem, więc tym bardziej im kibicuje i życzyłbym sobie wysokich lotów z Kormoranem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle bardzo mi się podoba pomysł z tymi podróżami kormorana. Nie ocenia się książki po okładce, ale po zakupieniu weizenbocka miałem przed odkapalowaniem wrażenie, że trzymam w ręku coś niezwykłego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że wyjdzie z tego takie "przeciętne" piwo. to znaczy, nie będzie rewelacji w stylu kolejnych mocno chmielonych premier AleBrowaru np, ale też nie będzie jakiejś totalnej porażki. poczekamy, skosztujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to się porobiło... Kormoran wypuszcza piwo w stylu AIPA, a tu zamiast pisku zachwytu co poniektórzy marudzą jak stare baby. Przez te wszystkie PINTY, AleBrowary, Artezany, czy inne Hausty w dupach nam się poprzewracało :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bez powodu jest moim ulubionym średnim(?) browarem z Polski :) Dobre zaskoczenie i czekam na wyniki, bo pierwsza podróż była zaskakująco smakowita :))

 

Do średniego mu jeszcze sporo brakuje. Piwa warzą poprawne, browar nie jest zaniedbany technicznie itd. Potencjał mają naprawdę duży, niestety moim zdaniem do tej pory troszkę rozczarowywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co mi wiadomo, pierwotnie pomysł był nieco inny, zezujący w kierunku Wysp. Przeniesiony jednak został (prawdopodobnie) na kolejną podróż. Czekam, może znajdę gdzieś w sklepie, to kilka słów napiszę, gdy skosztuję;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wolałbyś być zaskoczony bardzo pozytywnie?

Wg mnie takie gadanie - "wolałbym się rozczarować"- czyli w domyśle - "wolałbym żeby im wyszło piwo słabe" jest grubo poniżej krytyki.

Ja wolałbym żeby im wyszło piwo ponadprzeciętne, żeby każdy się nim zachwycał.

W końcu to polski browar. Wyznacza fajny kierunek dla innych browarów, wprowadzając piwa które są mało znane przeciętnemu piwoszowi. Życzę im, aby to piwo wyszło świetne. Sam na pewno kupię i skosztuję.

 

Aha - nie zgodzę się, aby Kormoran był średnio słabym browarem. Samo wprowadzenie cyklu "podróże z kormoranem" stawia ich w dobrym świetle - chcą poszerzyć świadomość przeciętnego piwosza. Dodatkowo mają w ofercie wiele różnych piw. Ich porter warmiński zdobywa bardzo prestiżowe nagrody. Ich "Irish beer" jest jednym z moich ulubionych koncernowych piw. Ich niedawno wprowadzony gruit kopernikowski również jest bardzo ciekawy. Wg mnie to jest jeden z najlepszych polskich browarów. To że teraz poszerzają ofertę o nowe style działa również bardzo na ich korzyść. Ich weizenbock - piwo nr 1 z serii "podróże z kormoranem" został pozytywnie oceniony przez użytkowników browar.biz. Mam nadzieję że kolejne piwa z tej serii nie będą odbiegać jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można im odmówić, że mają jaja jakich nie ma nikt inny w ich ogródku w Polsce (piwo z czosnkiem, gruit). Wychodzi raz lepiej, raz gorzej, ale to nie Artezan, żeby nieudane warki tak łatwo poszły w niepamięć, bo i na półkach w sklepie stoją one znacznie dłużej, i dystrybucja jest znacznie szersza. Za to - szacunek. Ale za usilne premiumizowanie portfolio (Olsztyńskie za 4.60, Jasny za 3.90?!), za przerzucanie kosztu opakowania na konsumenta (za bezzwrotną butelkę płaci się 2 razy - w momencie zakupu i potem za odbiór jako odpadu!), to się już lubić nie będziemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wolałbyś być zaskoczony bardzo pozytywnie?

Wg mnie takie gadanie - "wolałbym się rozczarować"- czyli w domyśle - "wolałbym żeby im wyszło piwo słabe" jest grubo poniżej krytyki.

Myślę że miał na myśli pozytywne rozczarowanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wolałbyś być zaskoczony bardzo pozytywnie?

Wg mnie takie gadanie - "wolałbym się rozczarować"- czyli w domyśle - "wolałbym żeby im wyszło piwo słabe" jest grubo poniżej krytyki.

Ja wolałbym żeby im wyszło piwo ponadprzeciętne, żeby każdy się nim zachwycał.

W końcu to polski browar. Wyznacza fajny kierunek dla innych browarów, wprowadzając piwa które są mało znane przeciętnemu piwoszowi. Życzę im, aby to piwo wyszło świetne. Sam na pewno kupię i skosztuję.

 

Aha - nie zgodzę się, aby Kormoran był średnio słabym browarem. Samo wprowadzenie cyklu "podróże z kormoranem" stawia ich w dobrym świetle - chcą poszerzyć świadomość przeciętnego piwosza. Dodatkowo mają w ofercie wiele różnych piw. Ich porter warmiński zdobywa bardzo prestiżowe nagrody. Ich "Irish beer" jest jednym z moich ulubionych koncernowych piw. Ich niedawno wprowadzony gruit kopernikowski również jest bardzo ciekawy. Wg mnie to jest jeden z najlepszych polskich browarów. To że teraz poszerzają ofertę o nowe style działa również bardzo na ich korzyść. Ich weizenbock - piwo nr 1 z serii "podróże z kormoranem" został pozytywnie oceniony przez użytkowników browar.biz. Mam nadzieję że kolejne piwa z tej serii nie będą odbiegać jakością.

 

Nikt nie chce poszerzać świadomość przeciętnego piwosza. Oni chcą zarabiać pieniądze na rosnącym rybku piw specjalnych.

Inaczej by podróże kormorana wypuścili dwa lata temu, jak wchodziła PINTA czy AleBrowar. Teraz to idą już przetartym szlakiem.

Moim zdaniem nie uwarzyli żadnego naprawdę wybitnego piwa, piwa są poprawne i wyróżniają się na tle koncernówki czy

innych małych/średnich browarów, ale to moim zdaniem jeszcze za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można im odmówić, że mają jaja jakich nie ma nikt inny w ich ogródku w Polsce (piwo z czosnkiem, gruit). Wychodzi raz lepiej, raz gorzej, ale to nie Artezan, żeby nieudane warki tak łatwo poszły w niepamięć, bo i na półkach w sklepie stoją one znacznie dłużej, i dystrybucja jest znacznie szersza. Za to - szacunek. Ale za usilne premiumizowanie portfolio (Olsztyńskie za 4.60, Jasny za 3.90?!), za przerzucanie kosztu opakowania na konsumenta (za bezzwrotną butelkę płaci się 2 razy - w momencie zakupu i potem za odbiór jako odpadu!), to się już lubić nie będziemy.

 

Zrezygnowanie ze zwrotnej butelki uważam za krok pozytywny. Moi zdaniem w wielu przypadkach "zysk" ekologiczny z mycia butelek jest iluzoryczny (przy polskim rozwiązaniu prawnym tego tematu).

Do tego dla tak małego browaru utrzymanie zwrotów butelek oraz rozszerzenie dystrybucji jest technicznie niemożliwe. Teraz będą mogli się skoncentrować na szerszej dystrybucji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.