Jump to content

skazi

Members
 • Posts

  312
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by skazi

 1. Nieaktualne. Swoją drogą, marxam już się chyba zwija, skoro nawet chmiele z 2022 roku które nie tak dawno trafiły do sklepu sprzedają 70% taniej.
 2. To raczej nie jest to samo co flex, flexa się daje normalnie podczas gotowania, zamiast granulatu. W tym w browamatorze nie zalecają tego gotować, to wygląda na jakiś produkt tylko do korekty goryczki.
 3. Brzeczka z reguły jest mętna i nijak ma się do gotowego piwa.
 4. Nie zdziwię się jak konkurs przeniosą na inny termin albo całkiem odwołają, skoro Browar Zamkowy Cieszyn wycofał się z imprezy.
 5. U mnie była podobna sytuacja jeśli chodzi o klarowność, robiłem z założenia Hazy IPA gdzie płatków owsianych było w zasypie ponad 14%, słodu pszenicznego ponad 14%, reszta słód pilzneński. Piwo nie dość że wyszło klarowne, to dodatkowo smakowało jak West Coast IPA.
 6. Kociołek automatyczny za 1399zł. https://marxam.pl/brewster-beacon-brewster-beacon-40-l,c516,p4601,pl.html
 7. Bardziej utlenienie, cukier raczej niewiele ma do tego.
 8. I tak już za późno, naprawili już tego buga, nie można kupować pojedynczo tych produktów za taką cenę.
 9. No a skąd ktoś ma wiedzieć, czy raz do roku NaOH zda egzamin? Przecież infekcję możesz nawet złapać podczas kolejnej warki po takim przemyciu lub np. trzy lata nie używać NaOH i nie mieć żadnej. Posty można edytować, nie trzeba pisać jeden pod drugim, to nie jest trudne.
 10. To akurat nie jest konieczne, żeby dobre piwo.
 11. Przecież to jakieś badziewie, cukier na pierwszym miejscu i pełno dodatków. To nie jest sok, tylko jakiś produkt sokopodobny.
 12. Nie widzę sensu gotować 2h, nie lepiej dać po prostu mniej wody? 3kg słodu na 20L piwa, to ile to ma mieć 8-9 BLG?
 13. Nigdy tak nie zrobiłem, przed rozlewem przeczytałem jak taki proces ma wyglądać.
 14. Jakbym miał takie chmiele, to bym sobie odpuścił chmielenie na zimno.
 15. Z garnka też wyciągasz chmiel przed wrzuceniem kolejnego?
 16. Pewnie wysyłka z polskiego magazynu.
 17. Daniel Bąkowski raz jest z Radomii, raz z Radomia. Ci "dziennikarze" to czasem czytają co napisali?
 18. U mnie normalnie startowały w podobnej temperaturze, też sypałem na pianę.
 19. Do APY walić 20% karmelowego? Mają ludzie pomysły
 20. Tylko że jemu chodzi cały czas o brewkity, a Ty wrzuciłeś receptury z ekstraktów niechmielonych.
 21. Kupujesz raz, suszysz i używasz przez rok albo i więcej.
 22. Uwarzyłem na tych drożdżach czeskiego pilsa ok.12BLG (100% Extra Pale ze słodowni Crisp, chmiel Saaz), fermentował ok. 1,5 tygodnia w temperaturze 12 stopni, na kilka ostatnich dni podniosłem do 15-16 stopni. Później cold crush 2 dni i do butelek, po miesiącu w piwnicy (nie wiem ile tam jest stopni ale myślę że mniej niż 16 nie będzie) piwo jest praktycznie idealnie klarowne. Fajna słodowość, chmiel wyczuwalny, piana drobnopęcherzykowa, piwo jest bardzo rześkie i pijalne. Sensorykiem dobrym nie jestem, więc nic więcej nie powiem. Podczas fermentacji faktycznie 0 siarki.
 23. No fakt, jeszcze drożej Mnie wyszły w Czechach ok. 25zł za paczkę (już z przesyłką), koszt 1 paczki bez przesyłki to 19zł. No ale Polacy bogaci, to mogą płacić więcej
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.