Jump to content

skazi

Members
 • Posts

  315
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by skazi

 1. Też mi się tak wydaje, tzn. może i ma najwyższy potencjał biotransformacji ale w porównaniu do reszty suchych drożdży od Fermentis.
 2. Skoro zadałeś do cieplejszej brzeczki to tym bardzie źle. Nie wiem ile miała ta cieplejsza brzeczka, ale jakoś nie chce mi się wierzyć żeby w kilka godzin temperatura w wiadrze zeszła do 17,5 stopnia. Mi schłodzenie 12L brzeczki w lodówce z ok. 23 na 17 zajmuje dobre kilka godzin.
 3. 1. Ja zbierałem gęstwę z Lutry i Hornindali z góry przy pierwszej warce, bo chciałem je suszyć więc stwierdziłem że taka gęstwa do suszenia będzie najlepsza. 2. Hornindal to o ile pamiętam blend kilkunastu szczepów, być może producenci nie robią wersji suchej, bo niektóre z tych szczepów gorzej znoszą taką formę. Lutra to chyba pojedynczy szczep.
 4. Nieaktualne. Swoją drogą, marxam już się chyba zwija, skoro nawet chmiele z 2022 roku które nie tak dawno trafiły do sklepu sprzedają 70% taniej.
 5. To raczej nie jest to samo co flex, flexa się daje normalnie podczas gotowania, zamiast granulatu. W tym w browamatorze nie zalecają tego gotować, to wygląda na jakiś produkt tylko do korekty goryczki.
 6. Brzeczka z reguły jest mętna i nijak ma się do gotowego piwa.
 7. Nie zdziwię się jak konkurs przeniosą na inny termin albo całkiem odwołają, skoro Browar Zamkowy Cieszyn wycofał się z imprezy.
 8. U mnie była podobna sytuacja jeśli chodzi o klarowność, robiłem z założenia Hazy IPA gdzie płatków owsianych było w zasypie ponad 14%, słodu pszenicznego ponad 14%, reszta słód pilzneński. Piwo nie dość że wyszło klarowne, to dodatkowo smakowało jak West Coast IPA.
 9. Kociołek automatyczny za 1399zł. https://marxam.pl/brewster-beacon-brewster-beacon-40-l,c516,p4601,pl.html
 10. Bardziej utlenienie, cukier raczej niewiele ma do tego.
 11. I tak już za późno, naprawili już tego buga, nie można kupować pojedynczo tych produktów za taką cenę.
 12. No a skąd ktoś ma wiedzieć, czy raz do roku NaOH zda egzamin? Przecież infekcję możesz nawet złapać podczas kolejnej warki po takim przemyciu lub np. trzy lata nie używać NaOH i nie mieć żadnej. Posty można edytować, nie trzeba pisać jeden pod drugim, to nie jest trudne.
 13. To akurat nie jest konieczne, żeby dobre piwo.
 14. Przecież to jakieś badziewie, cukier na pierwszym miejscu i pełno dodatków. To nie jest sok, tylko jakiś produkt sokopodobny.
 15. Nie widzę sensu gotować 2h, nie lepiej dać po prostu mniej wody? 3kg słodu na 20L piwa, to ile to ma mieć 8-9 BLG?
 16. Nigdy tak nie zrobiłem, przed rozlewem przeczytałem jak taki proces ma wyglądać.
 17. Jakbym miał takie chmiele, to bym sobie odpuścił chmielenie na zimno.
 18. Z garnka też wyciągasz chmiel przed wrzuceniem kolejnego?
 19. Pewnie wysyłka z polskiego magazynu.
 20. Daniel Bąkowski raz jest z Radomii, raz z Radomia. Ci "dziennikarze" to czasem czytają co napisali?
 21. U mnie normalnie startowały w podobnej temperaturze, też sypałem na pianę.
 22. Do APY walić 20% karmelowego? Mają ludzie pomysły
 23. Tylko że jemu chodzi cały czas o brewkity, a Ty wrzuciłeś receptury z ekstraktów niechmielonych.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.