Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

Brawo

Świetna robota. Coś takiego mi się marzy myślę o lodówce (kegeratorze) zabudowanej w szafeczce i wyposażonej w kółeczka. Latem można by wyszynkiem wyjechać na taras i sobie milo grillować Twoja beczka prezentuje się wspaniale, lodówka się nie umywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lodówka ma tą zaletę że utrzymuje stałą /niską temperaturę/ w kegu co daje wymierną korzyść podczas rozlewu można dokładnie wyregulować ciśnienie i lać niespienione piwo. Zobaczymy jak to będzie przy pełnej mocy, jaka temperatura utrzyma się w środku beczki /ale dziś testu na temperaturę nie zrobię brrrrrr ... /. Tak wiec Krzysiu do roboty :(

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna oldskulowa beczka z piękną oldskulową pipą i pięknym oldskulowym kuflem wypełnionym własnoręcznie uwarzonym piwkiem mniammm :):okey::beer: Jestem tylko ciekawy jaka będzie latem temperatura wewnątrz, czy te wiatraczki zdadzą egzamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warka 140 Witbier z 30.04.2011 zabutelkowana 11 -> 1,8°Blg alk 5,1%

DO REFERMENTACJI DODANO 120G GLUKOZY do butelek

oraz 50g glukozy do kega

 

po kilku bardziej lub mniej udanych próbach z Witkami udało mi sie zbalansować piwo coś na wzór "prawie GCh" z WWP :D

tylko szkoda że na nowym sprzęcie bedę musiał zaczynać na nowo dobierać proporcje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

josef pochwal się nowym sprzętem ' date=' jestem bardzo ciekawy co wymyśliłeś ..pozdr[/quote']

Najlepiej od razu weź ze sobą aparat :)

postaram się udokumentować cały proces przynajmniej tak rzetelnie,

jak zrobienie nalewaka ze starej pipy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zmiany, zmiany, zmiany

Od wczoraj zabrałem sie za kolejna modernizację, na pierwszy ogień poszła instalacja zlewu i podłączenie do kanalizacji oraz zrobienie nowego wydajniejszej wentylacji.

Było sporo kucia najgorsze już za mną, w dodatku znalazłem zakamuflowana pełną skrzynkę tripla i dubla z poprzedniego roku ;) to mi wynagrodziło robotę :okey:

 

img1930wy.jpg

img1922ku.jpg

img1920hp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brama musi poczekać na lepsze czasy myśle że dopiero w przyszłym roku, wydatki sie mnożą z czegoś trzeba było zrezygnować, poza tym kto was będzie budził ;)

Jak już wspominałem Przemowi brakuje tylko kibelka żeby "normalnie" tam egzystować :okey:

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.