Skocz do zawartości

Dla poczatkujacych - czuję się całkowicie zagubiony


gawo74

Rekomendowane odpowiedzi

West coast to także podgatunek stylu AIPA, panuje taki niby podział że AIPY "west coast" są wytrawniejsze i mocniej nachmielone, podczas gdy aipy east coast mają większą podbudowę słodową. Chociaż w rzeczywistości w stanach z praktyką się to nie pokrywa;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytanie z serii dałem ciała i co dalej...

 

Zamówiłem sobie słody z tym, że zapomniałem zamówić usługi śrutowania... Niestety przesyłka jest już u kuriera i nic z tym nie mogę zrobić. Co teraz? Jakiś sklep w Krakowie stacjonarny mógłby mi to ześrutować? Czy czeka mnie zakup śrutownicy?

 

 

edtit: czy coś takiego się sprawdzi jako śrutownik?
http://allegro.pl/zeliwny-srutownik-na-slod-mlynek-reczny-do-zboza-i5530832605.html

 

wolałbym nie wydawać fortuny na taki sprzęt, bo póki co śrutować nie mam zamiaru.

Edytowane przez BrPr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek sobie napisze, że robie brew-kita portera z gozdawy dolnej fermentacji ;D Jak na ta chwile 6 dni i blg spadło mi z 14 do 7. Po jej uwarzeniu zrobię jakąś druga warke, tym razem jasna. Macie może jakie propozycje jaką warke mógłbym sobie uwarzyć? Jakbyście mogli to napiszcie również jak taki brew-kit bedzie smakował i jaki chmiel do niego preferujecie. Po za tym zastanawiałem się czy do mojej przyszłej warki mógłbym dodać glutaminian sodu? Czy coś by się złego z nią działo a może by ochoczo go przyjęła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po za tym zastanawiałem się czy do mojej przyszłej warki mógłbym dodać glutaminian sodu? Czy coś by się złego z nią działo a może by ochoczo go przyjęła ?
 

 

Ty tak na poważnie ?

1 kwietnia już był 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsyp i spróbuj...

My, piwowarzy domowi staramy się używać naturalnych produktów a jak śmiem twierdzić glutaminian sodu do takich nie należy. To odróżnia nasze piwa od koncernowych .Chemii używamy do dezynfekcji sprzętu i tyle w tym temacie . 

Poczytaj wiki i nie wkładaj kija w mrowisko .

 

pozdrawiam 

Edytowane przez Przemas.IE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czuję się kompletnie zagubiony, bo wpisuje w wyszukiwanie i nie znajduje, wiec tu napisze pytanie : jak dodaje się dodatki do BearSmith 2 typu chmiele, drożdże, słody np ze Strzegomia. Ściągnąłem te dodatki ale nic się nie dzieje, bo nawet styl Grodziskie nie dodaje się do listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wy tez mieliście takie wrażenie przy pierwszej warce iż wasze piwko jest najlepsze na świecie? :D Bo ja przy pomiarach blg, upijając piweczko z próbówki jestem zachwycony :P Po za tym mam pytanko czy macie jakieś sposoby żeby ładnie warke wyklarować, bo jak narazie moja jest taka mętna :} Pozatym czy ktoś mółgby mi wytłumaczyć co to jest IBU ? Wiem tyle, że to skala goryczki, gdzieś wlazłem i mam również wzór na wyliczenie tego. Wyszło mi, że moja warka będzie miała 20 IBU to jest dużo? Z czym to się je ?

Edytowane przez jaro787
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar buteleczki zostawić na miesiąc, więc chyba nie muszę tego klarować żelatyną? Kolejne pytanie po co jest ta cała cicha ? Bo coś tam mi się o uszy obiło:) W chwili obecnej z 14 blg mam 4,5 :) i nadal pracuje. Gdy skonczy pracować przelewać na cicha, tylko po co ?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.