Skocz do zawartości

Lista castingowa do spotu "Jestem piwowarem domowym"


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

No i fajnie. No to ekipa dojść silna ekipa polskich piwowarów pobiła Jankesów. Kto reprezentuje płeć piękną?

Dori, Alutka, Marusia i Maggyk.

 

Szczególne brawa dla Alutki, która na forum jest dość milcząca, a w spocie wprost przeciwnie. :lol:

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 614
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie chcę się za bardzo wypowiadać przed premierą z racji że tylko jestem pośrednikiem między twórcami, ale nasze Panie zakasowały moim zdaniem męski świat piwowarstwa. Kobiety są bez błędne w pomyśle na swoje kwestie i pewność siebie. Podgrzewam atmosferę, wiem o tym dobrze, ale nie mogę się powstrzymać przed premierą. Ciekaw jestem ruchu na forum po premierze. Chodzi mi o to jak spot wpłynie na zainteresowanie tematem piwowarstwa. Po wywiadzie radiowym Weny i Marusi się działo. Zobaczymy jak internet jest silny medialnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas oczekiwania proponuję wykorzystać na zorganizowanie sposobu launchu naszego spotu. Gdzie wrzucamy, jak go promujemy itd.

Ze swojej strony myślę o notce, że spot już jest, o co kaman itd. na piwo.org, browar.biz, piweczko.org. Do tego na pewno trzeba wrzucić na youtube i napisać, że to jest odpowiedź na spoty Jankesów.

Proponuję zarejestrowanie domeny jestempiwowarem.pl przez którą odpalałby się film na YT i trzeba zrobić to zanim na ten pomysł wpadnie jakiś cwaniak i zechce ją wykorzystać komercyjnie.

 

Taką domenę jest łatwiej promować niż link na YT, kóry ma anonime rozszerzenie. Wtedy rzeczywiście możemy ją umieszczać w stopce naszych maili, możemy zrobić sobie nalepki na samochody, windy, ławki szkolne, szafki energetyczne :lol:

 

Ponadto, na w/w stronie oprócz filmu można dodać podstronę "obsada" dla tych którym niezależy na anonimowości.

 

Nie jestem pewien czy film należy promować jako odp. na spot kolegów US (jeśli tak to trzeba koniecznie zrobić angielskie napisy :D). Ok, byli inspiracją, ale poza zabawą uważam ten spot przede wszystkim za narzędzie do promocji naszego hobby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas oczekiwania proponuję wykorzystać na zorganizowanie sposobu launchu naszego spotu. Gdzie wrzucamy' date=' jak go promujemy itd.

Ze swojej strony myślę o notce, że spot już jest, o co kaman itd. na piwo.org, browar.biz, piweczko.org. Do tego na pewno trzeba wrzucić na youtube i napisać, że to jest odpowiedź na spoty Jankesów.[/quote']

Proponuję zarejestrowanie domeny jestempiwowarem.pl przez którą odpalałby się film na YT i trzeba zrobić to zanim na ten pomysł wpadnie jakiś cwaniak i zechce ją wykorzystać komercyjnie.

 

Taką domenę jest łatwiej promować niż link na YT, kóry ma anonime rozszerzenie. Wtedy rzeczywiście możemy ją umieszczać w stopce naszych maili, możemy zrobić sobie nalepki na samochody, windy, ławki szkolne, szafki energetyczne :lol:

 

Ponadto, na w/w stronie oprócz filmu można dodać podstronę "obsada" dla tych którym niezależy na anonimowości.

 

Nie jestem pewien czy film należy promować jako odp. na spot kolegów US (jeśli tak to trzeba koniecznie zrobić angielskie napisy :D). Ok, byli inspiracją, ale poza zabawą uważam ten spot przede wszystkim za narzędzie do promocji naszego hobby.

Zakładam, że wiesz o czym piszesz, bo ja nie mam o tym za bardzo pojęcia (rejestracja domeny, przekierowywanie ruchu itd.). Nie wiem czy jest sens robić aż takie halo, ale skoro byś się tym zajął to nie ma problemu. Myślałem, o zamieszczeniu polskich napisów w opisie filmiku i jak mi się będzie chciało przetłumaczeniu na angielski.

 

Z tą odpowiedzią to chodzi o elementarną uczciwość i przyznanie, że zainspirowaliśmy się tamtymi filmami, a nie jako opozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, o zamieszczeniu polskich napisów w opisie filmiku i jak mi się będzie chciało przetłumaczeniu na angielski.

Ja mogę przetłumaczyć. Bardzo bym się cieszyła, jakby była wersja z podpisami angielskimi, bo przekonałam jednego kolegę Angola do piwowarstwa domowego, i chętnie bym mu się pochwaliła filmem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że wiesz o czym piszesz, bo ja nie mam o tym za bardzo pojęcia (rejestracja domeny, przekierowywanie ruchu itd.). Nie wiem czy jest sens robić aż takie halo, ale skoro byś się tym zajął to nie ma problemu. Myślałem, o zamieszczeniu polskich napisów w opisie filmiku i jak mi się będzie chciało przetłumaczeniu na angielski.

Niestety, muszę rozczarować. O ile z rejestracją domeny nie ma problemu, ja nie mam pojęcia o tworzeniu stron www. Może jednak, jest wśród nas wolontariusz biegły w tym fachu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam' date=' że wiesz o czym piszesz, bo ja nie mam o tym za bardzo pojęcia (rejestracja domeny, przekierowywanie ruchu itd.). Nie wiem czy jest sens robić aż takie halo, ale skoro byś się tym zajął to nie ma problemu. Myślałem, o zamieszczeniu polskich napisów w opisie filmiku i jak mi się będzie chciało przetłumaczeniu na angielski.[/quote']

Niestety, muszę rozczarować. O ile z rejestracją domeny nie ma problemu, ja nie mam pojęcia o tworzeniu stron www. Może jednak, jest wśród nas wolontariusz biegły w tym fachu?

Najbardziej to chyba gospodarz. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam' date=' że wiesz o czym piszesz, bo ja nie mam o tym za bardzo pojęcia (rejestracja domeny, przekierowywanie ruchu itd.). Nie wiem czy jest sens robić aż takie halo, ale skoro byś się tym zajął to nie ma problemu. Myślałem, o zamieszczeniu polskich napisów w opisie filmiku i jak mi się będzie chciało przetłumaczeniu na angielski.[/quote']

Niestety, muszę rozczarować. O ile z rejestracją domeny nie ma problemu, ja nie mam pojęcia o tworzeniu stron www. Może jednak, jest wśród nas wolontariusz biegły w tym fachu?

Jest, jest - niżej podpisany :lol:

 

Tylko dwa pytanka - tworzenie strony tylko dla jednego filmu to chyba przerost formy nad treścią, chyba, że coś tam więcej zamieścimy.

Ja mogę postawić stronę na joomli, tylko Elroy będzie przeciw :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu można by umieścić pełną listę ludzi zaangażowanych w tworzenie i występujących w spocie. Można by wraz ze zdjęciami umieścić nicki, a jeśli ktoś sobie życzy również imiona i nazwiska. Można też dopisać w spocie na końcu adres www.jestempiwowarem.pl ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu można by umieścić pełną listę ludzi zaangażowanych w tworzenie i występujących w spocie. Można by wraz ze zdjęciami umieścić nicki, a jeśli ktoś sobie życzy również imiona i nazwiska. Można też dopisać w spocie na końcu adres www.jestempiwowarem.pl ?

W spocie dawać adres do spotu, to chyba już megalomania. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie !!! Niestety jest sporo ludzi na tym świecie którzy nie potrafią używać wyszukiwarki, a jak coś widzą to może zajarzą. To troszkę tak jakby MGM nie dawało w czołówce filmu swoich lwów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W spocie dawać adres do spotu, to chyba już megalomania. :lol:

I chodzi też o to, że jak ktoś wklei ten film z jestempiwowarem.pl czy YT na inną stronę to zostanie jakiś ślad :D Poszedłbym dalej i umieścił znak wodny w filmie. Jak nas puści TVN to nie obetnie adresu :)

Edytowane przez LoboV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie !!! Niestety jest sporo ludzi na tym świecie którzy nie potrafią używać wyszukiwarki, a jak coś widzą to może zajarzą. To troszkę tak jakby MGM nie dawało w czołówce filmu swoich lwów :D

Nie chcąc uprzedzać faktów, przecież to co ma zobaczyć, to zobaczy na końcu. If you know what I mean. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę przemyślałem sprawę strony i wydaje mi się, że chyba nie warto jej zakładać.

Na stronie ma być tylko film i lista występujących w nim osób. Na początku będzie sporo odwiedzin, ale co będzie ze stroną za rok, dwa ? Podejrzewam, że każdy zapomni. Poza tym co z jej utrzymaniem - teraz może być jakaś promocja na hosting, albo ktoś może ją za darmo umieścić na swoim serwerze. Ale za rok, czy dwa też tak będzie ?

Chyba lepszym wyjściem będzie jej integracja taka, czy inna z piwo.org.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domena jest fajna i już ją po południu zarejestrowałem :D. Widzę to tak - w fajnej, piwowarskiej szacie graficznej centralnie film. O pozostałej treści zdecyduje Kopyr :)

Może jako podstrona piwo.org, chociaż z drugiej strony chciałem, żeby to był element łączący piwo.org i browar.biz.

 

Na tej stronie można by dać notki biograficzne o aktorach, coś jak w książce Znakomite piwa. Tak, żeby ludzie wiedzieli who is who. Oczywiście każdy sam by sobie zredagował, kto nie chce ujawniać imienia i nazwiska, to nie musi. Widziałbym to np. tak

kopyr

Tomasz Kopyra główny piwowar i prezes Browaru Kopyra (np. logo browaru). Warzy w Obornikach Śl. od 2004 roku. Koordynator projektu jestem piwowarem domowym

Osiągnięcia:

3. miejsce VI KPD w Żywcu 2008

2. miejsce I Konkursie w Pradze

itd....

 

Marusia {mam nadzieję, że się nie obrazi za podanie danych osobowych}

Agnieszka Wołczaska-Prasolik

Założycielka i Piwowarka browaru Czterej z Portierni i Pils. Warzy od 2004 roku. Organizuje od 2003 Wrocławskie Warsztaty Piwowarskie (można by podlinkować, do tematu na browar.biz). Założycielka (współzałożycielka) Centrum Piwowarstwa.

Osiągnięcia:

....itd.

 

wena

Jan Krysiak

itd. z oczywistym podkreśleniem Grand Championa i BKD

Jeśli byłaby też zgoda, to można byłoby nakręcić klip z wpadek i pomyłek podczas kręcenia.

 

Także byłoby co tam zamieścić. Odrobina lansu myślę nie zaszkodzi. :lol:

 

Jakby była krępacja, dobrze o sobie pisać, to z pomocą jeszcze może ze dwóch osób jestem w stanie takie notatki sklecić, po podaniu podstawowych danych. Oczywiście uszanujemy czyjąś chęć pozostania choć trochę anonimowym, choć po emisji JPD będzie o to bardzo trudno, ale nie widzę powodu, żeby osoby, które i tak są powszechnie znane jak wena, Marusia, dori, Zdrój, ART, elroy, Czes, artur2, dagome (inni też, ale piszę z głowy, więc jeśli ktoś się czuje pominięty to przepraszam) miały się krygować i czegoś wstydzić. Dałbym też sylwetki naszego montażysty i kompozytora, o ile nie wyrażą swego sprzeciwu.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się pomysły Kopyra (jak zwykle :beer: ) podobają. Lepiej faktycznie utworzyć odrębną stronę niezależną ani od piwo.org, ani od browar.biz, taką ponad podziałami :).

Jeśli chodzi o koszty to sadzę, że nie będą one jakieś wygórowane, więc myślę, że osoby występujące w spocie mogą wolnymi datkami wesprzeć przedsięwzięcie. Można też rozważyć opcję umieszczenia reklam sklepów dla piwowarów w zamian za pokrycie kosztów utrzymania strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOPYR myślę, że pomysły masz dobre., Jestem za..

Ale jest pewne ale, czy ktoś myślał o kosztach. Utrzymanie tego wszystkiego kosztuje.

1 stronka, kilkadziesiąt mb, to powinno się zmieścić na darmowych serwerach. Tzn. ja po cichu myślałem, że stronkę się postawi na serwerze piwo.org, tylko żeby nie integrować tego z serwisem piwo.org jako takim. Aczkolwiek pomysł z donacją przez sklepy piwowarskie, BA, CP i HB jest jak najbardziej sensowny. Powiem szczerze, że nie wiem o jakich kosztach rocznie w ogóle rozmawiamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.