Skocz do zawartości

Lista castingowa do spotu "Jestem piwowarem domowym"


kopyr

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 614
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Co do poprawek wersji angielskiej zgadzam się w pełni z poprawkami Kopyra.

 

Jeśli chodzi o stronę, to koszt jest niewielki, a jak się znudzi po roku i nic się na niej nie będzie działo, to można nie wykupić na kolejny i już.

A łatwy link jest ważny :D

Strona powinna być neutralna, bo inaczej to zaraz kwasy się zaczną. W końcu zapewne niedługo powstanie jeszcze strona stowarzyszenia ze sponsorem koncernowym :rolleyes:, zatem lepiej, żeby tamto było po prostu JESTEM PIWOWAREM, a nie jestem piwowarem z browar.biz, z piwo.org, ze stowarzyszenia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymyśliłem takie oto teksty na stronę jestempiwowarem.pl. Ciekaw jestem waszych odczuć. Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim spodobają się takie peany pod adresem Jankesów, ale jakieś odniesienie do tego, co nas zainspirowało musi być, choć akcenty można oczywiście inaczej rozłożyć. To byłoby z naszej strony też odpowiedź na to, ze w Stanach warzą piwo z cervenej rzepy.

 

To bym dał powyżej filmiku

Jesteśmy piwowarami domowymi, ten film to nasz manifest. Nagraliśmy go dlatego, że chcemy podzielić się tą radosną wiadomością ze wszystkimi ludźmi, którzy zmęczeni są monotonią, którą serwują nam wielcy polskiej branży piwowarskiej. Ich wyroby, które różnią się jedynie etykietami, zmusiły nas do działania. Zostaliśmy przyparci do muru, tak jak kilkadziesiąt lat temu nasi starsi bracia w Ameryce, gdzie narodziło się nowoczesne domowe piwowarstwo. 30 lat temu sytuacja za Oceanem była bardzo podobna do naszej, trzy wielkie koncerny całkowicie zdominowały tamten rynek, a termin ?amerykańskie piwo? stał się synonimem nudy i totalnego bezguścia. Jednak od tego czasu blisko 700 tysięcy Amerykanów uwarzyło swoje piwo w domu, a wielu z tych, którzy zaczynali jako piwowarzy domowi założyło browary rzemieślnicze. W 2009r. ich liczba przekroczyła 1500. Obecnie USA są najbardziej inspirującym krajem, pod względem piwnym, na świecie. Wierzymy, że możemy podążyć ich drogą. Niech to wydarzenie, będzie też hołdem dla amerykańskiego piwowarstwa rzemieślniczego, bo to przez podobne filmy zostaliśmy zainspirowani do nakręcenia tego materiału.

a to poniżej

Ty też możesz do nas dołączyć. Jeśli chcesz warzyć piwo, ale nie wiesz jak zacząć, odwiedź portal piwo.org oraz browar.biz (dział Browarnictwo Amatorskie). Koniecznie przeczytaj też dział ?Zaczynamy warzyć piwo? na wiki.piwo.org.

Oczywiście, szczególnie w 2. części wszystko podlinkowane. Jak Wam się podoba? Wszelkie sugestie, zwłaszcza wytknięcie błędów lub niezręczności stylistycznych mile widziane.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ludzie, zakładam, że wszyscy już doszli do siebie po Sylwestrze, choć pewnie dzisiaj dożynki będą :) ale mam takie nieśmiałe pytanie - może być? Czy po prostu nikogo to nie interesuje. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę, że nie wszystkim spodobają się takie peany pod adresem Jankesów

Tak właśnie, jest ich zdecydowanie za dużo, a już zwłaszcza ten "hołd" to przesada, wygląda to tak, jakbyśmy od nich się nauczyli piwo warzyć, a to nie jest tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może...

Jesteśmy piwowarami domowymi, ten film to nasz manifest. Nagraliśmy go dlatego, że chcemy podzielić się tą radosną wiadomością ze wszystkimi ludźmi, którzy zmęczeni są monotonią, którą serwują nam wielcy polskiej branży piwowarskiej. Ich wyroby, które różnią się jedynie etykietami, zmusiły nas do działania. 30 lat temu w Ameryce, gdzie narodziło się nowoczesne piwowarstwo domowe, sytuacja była bardzo podobna do naszej. Trzy wielkie koncerny całkowicie zdominowały tamten rynek, a termin ?amerykańskie piwo? stał się synonimem nudy i totalnego bezguścia. Jednak od tego czasu blisko 700 tysięcy Amerykanów uwarzyło swoje piwo w domu, a wielu z tych, którzy zaczynali jako piwowarzy domowi założyło browary rzemieślnicze. W 2009r. ich liczba przekroczyła 1500. Wierzymy, że możemy podążyć ich drogą.
Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to poniżej
Ty też możesz do nas dołączyć. Jeśli chcesz warzyć piwo, ale nie wiesz jak zacząć, odwiedź portal piwo.org oraz browar.biz (dział Browarnictwo Amatorskie). Koniecznie przeczytaj też dział ?Zaczynamy warzyć piwo? na wiki.piwo.org.

Oczywiście, szczególnie w 2. części wszystko podlinkowane. Jak Wam się podoba? Wszelkie sugestie, zwłaszcza wytknięcie błędów lub niezręczności stylistycznych mile widziane.

Uprzejmie prosiłbym o podlinkowanie BA, gdzie wielu piwowarów z powodzeniem zaczyna tę przygodę :) Rzecz jasna zamierzamy w dniu premiery skorzystać z możliwości i pokazać klip JPD.

 

Co do pierwszej części to wg mnie OK. Gratuluję autorowi zwięzłości i celności w prezentacji genezy piwnej rewolucji w Polsce. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzejmie prosiłbym o podlinkowanie BA, gdzie wielu piwowarów z powodzeniem zaczyna tę przygodę :) Rzecz jasna zamierzamy w dniu premiery skorzystać z możliwości i pokazać klip JPD.

Myślałem o tym, ale... wtedy trzeba by podlinkować Homebrewing.pl i Centrum Piwowarstwa. A może jeszcze Piwodzieja i WESa. Myślę, że BA potencjalni piwowarzy znajdą bez problemu. Oczywiście doceniam zasługi jakie BA położyło na polu piwowarstwa domowego, ale wolałbym pozostać przy podaniu linków do dwóch niekomercyjnych przedsięwzięć jakimi są browar.biz i piwo.org.

Myślę za to, że dobrym miejscem na podlinkowanie BA będzie Twoja Ziemku notka biograficzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak idą prace z muzyką?

Też chciałbym to wiedzieć. :)

A tak poważnie' date=' to liczę, że w przyszłym tygodniu sprawy ruszą z kopyta.[/quote']

Może z KOPYRA nie z KOPYTA.

Kopyr to niestety mało ma do gadania, w tej kwestii. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie wytrzymałem ciśnienia! Odzywam się jako pośrednik (diler) :) od muzyki. Słyszałem już dźwięki, które mają być wykorzystane w spocie, brzmienie jest nieco acidowe i kapkę fusion. Trudno w dwóch wyrazach określić coś tak ulotnego jak muzyka, ale zapewniam że będzie odpowiednio podłożona pod wideo. I tyle co do samej muzyki. Niestety jak zwykle terminy w spocie to klątwa ! Bogdan wraca do pracy w poniedziałek. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygląda to tak' date=' jakbyśmy od nich się nauczyli piwo warzyć, a to nie jest tak.[/quote']

Warzyć piwo w domu to na pewno od nich.

Może Ty, ja się nauczyłam od Carlberga :/

 

A tak serio, to chodzi mi o to, że jak zaczynałam warzyć piwo, to akurat guzik mnie to obchodziło, gdzie powstał ten "ruch" - to nie jest najważniejsze. Chyba nie to chcemy przekazać szerszej publice, że dziękujemy USA za stworzenie piwowarstwa domowego, bo gdyby nie oni, to my, biedne żuczki, nigdy byśmy na to nie wpadli - tak mniej więcej dla mnie brzmi pierwsza wersja tekstu. Zapewne też i dlatego tak mi to brzmi, bo ja generalnie nie lubię USA i z niechęcią przyznaję, że mają jakieś zalety :D

 

Tekst po poprawkach jest w sam raz :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.