Skocz do zawartości

Stowarzyszenie Piwowarów Domowych


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Może warto by było wystawić informacje na głównej piwo.org i na BA? Wydaje mi się, że jest kilku miłośników warzenia którzy chętnie poprali by taki projekt a którzy nie przeglądają forum.

Jeśli chodzi o mnie chętnie bym przystąpił ale na Śląsk w najbliższym czasie nie będę miał się jak dostać..

Witaj,jakby co,chętnie Cię zabiorę.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może warto by było wystawić informacje na głównej piwo.org i na BA? Wydaje mi się' date=' że jest kilku miłośników warzenia którzy chętnie poprali by taki projekt a którzy nie przeglądają forum.

Jeśli chodzi o mnie chętnie bym przystąpił ale na Śląsk w najbliższym czasie nie będę miał się jak dostać..[/quote']

Witaj,jakby co,chętnie Cię zabiorę.Pozdrawiam

Dziękuje bardzo! Jakby był termin już ostateczny to wtedy najwyżej porozmawiamy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zebranie Założycielskie PSPD zaplanowano na sobotę 30 stycznia 2010.

Egzaminy :)

Czytam wątki o stowarzyszeniu i przyznam, że lepiej jak wyłączę neta na ten czas.

Jestem z Czesiem bo jestem pewny że idzie w dobrym kierunku. On właśnie dużo włożył pracy w piwowarstwo domowe i wątpię by robił coś teraz przeciw. A jeśli bym się mylił zawsze można się wypisać.

Puki co chcę być na spotkaniu założycielskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątki o stowarzyszeniu i przyznam, że lepiej jak wyłączę neta na ten czas.

Też zajrzałem do wątku na browar.biz i więcej nie będę. Kilka osób, dających sie policzyć na palcach jednej ręki jest mocno niezadowolona z powstawania stowarzyszenia i w pocie czoła stara się ta ideę zohydzić. Róbmy swoje, karawana idzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątki o stowarzyszeniu i przyznam' date=' że lepiej jak wyłączę neta na ten czas.[/quote']

Też zajrzałem do wątku na browar.biz i więcej nie będę. Kilka osób, dających sie policzyć na palcach jednej ręki jest mocno niezadowolona z powstawania stowarzyszenia i w pocie czoła stara się ta ideę zohydzić. Róbmy swoje, karawana idzie dalej.

Bez przesady. Jeśli nie potrafimy odeprzeć takich zarzutów (nie mówię o jakichś fobiach) to chyba słabo o nas (chcących założyć stowarzyszenie) świadczy. Powiem wam, że na początku jak się zastanawiałem nad stowarzyszeniem, to byłem za, nawet zanim pojawiły się informacje o rozmowach z ZPPP. Byłem za, ale nie potrafiłem sobie sensownie odpowiedzieć co z tego stowarzyszenia będzie i po co nam ono jest potrzebne. Z racji, że wdałem się w polemikę, zmusiło mnie to do wysiłku intelektualnego :) i sprecyzowania czym stowarzyszenie ma się zajmować i dlaczego w ogóle potrzebna jest formalizacja naszej działalności. Także zupełnie bezsensowne zarzuty lepiej puszczać mimo uszu, ale do konkretnych merytorycznych zarzutów warto się odnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wątki o stowarzyszeniu i przyznam' date=' że lepiej jak wyłączę neta na ten czas.[/quote']

Też zajrzałem do wątku na browar.biz i więcej nie będę. Kilka osób, dających sie policzyć na palcach jednej ręki jest mocno niezadowolona z powstawania stowarzyszenia i w pocie czoła stara się ta ideę zohydzić. Róbmy swoje, karawana idzie dalej.

Coder,nie można się tym przejmować,róbmy swoje.Zawsze najwięcej do powiedzenia mają ci,co wszędzie wietrzą "układ",ale sami nie mają zamiaru nic robić-ograniczają się do obrzydzania idei innym..Niestety termin zebranie przesunięty i znów pojawią się problemy....sesja,ferie,narty,itd.Ja zrobię wszystko,żeby na zebraniu założycielskim być.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi drodzy,idea jest jak najbardziej słuszna i już kilka osób mocno się w to zaangażowało ,ale spotkanie na śląsku nie jest dobrym pomysłem ( bez urazy dori), zgadzam się,ze nie wszyscy muszą być "założycielami" i nie każdy musi być na spotkaniu,ale pierwsze zebranie bardziej w centrum Polski byłoby raczej lepsze, już nie mówie o Poznaniu,bo zaraz ktoś mnie okrzyczy :) :) ale niech już lepiej bedzie Warszawa,albo Łódź... Frekwencja lepsza,dojazd z każdej strony w miarę ten sam.... Co Wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj browar.biz i to jest już po prostu żenada co się tam dzieje w tym temacie. Jeden pseudoznawca z drugim dyskutują o tym, czego nie ma. Mam nadzieję, że przynajmniej tutaj nie zrobią takiej bryndzy, choć też się tu zarejestrowali.

Co do miejsca spotkania też uważam, że centrum Polski byłoby lepsze, ale chyba nie przewalczymy tego :) z uwagi i na silną grupę śląską :) i na Browar Zamkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca spotkania też uważam, że centrum Polski byłoby lepsze, ale chyba nie przewalczymy tego :) z uwagi i na silną grupę śląską :) i na Browar Zamkowy.

Warto to przemyśleć. Pan Andrzej myślę wypowie się, jak widzi tą kwestię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca spotkania też uważam' date=' że centrum Polski byłoby lepsze, ale chyba nie przewalczymy tego :) z uwagi i na silną grupę śląską :) i na Browar Zamkowy.[/quote']

Warto to przemyśleć. Pan Andrzej myślę wypowie się, jak widzi tą kwestię.

To myślcie szybko. Ja na dniach muszę kupować bilety! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj browar.biz i to jest już po prostu żenada co się tam dzieje w tym temacie. Jeden pseudoznawca z drugim dyskutują o tym, czego nie ma. Mam nadzieję, że przynajmniej tutaj nie zrobią takiej bryndzy, choć też się tu zarejestrowali.

Co do miejsca spotkania też uważam, że centrum Polski byłoby lepsze, ale chyba nie przewalczymy tego :) z uwagi i na silną grupę śląską :) i na Browar Zamkowy.

DORI już napisała jaka ta grupa Śląska jest mocna. Chyba trochę przesadzasz.

Rzeczą oczywistą jest fakt,że do środka Polski wszyscy będą mieli bliżej. Ja nie narzucam miejsca choć do Warszawy wcale mnie nie ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też nie ciągnie, a myśląc o Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie było by super (tu nieliczni wiedzą dlaczego, ale podpowiem jestem birofilem). A dlaczego bo jest to jedyny w Polsce gdzie warzyło się metodą tradycyjną w otwartych kadziach. I to jest fajne. I dlatego Wena uwarzył tam pewnie swoje zwycięskie piwo a nie w np. Warszawie gdzie nie ma nawet gdzie warzyć. I nie dlatego, że tam jest silna grupa śląska a tylko z powodu browaru, który jest i którego pokochałem.

Jeśli trza będzie to podskoczę i do Warszawy tylko gdzie?

 

 

Coś kolego pieron pierniczycie. :)

I tu się zgadzam :)

A z Katowic do Cieszyna autem 1h.

Edytowane przez pieron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego bo jest to jedyny w Polsce gdzie warzyło się metodą tradycyjną w otwartych kadziach.

Coś kolego pieron pierniczycie. :)

EDIT:I nie warzyło, tylko fermentowało.

 

I to jest fajne. I dlatego Wena uwarzył tam pewnie swoje zwycięskie piwo a nie w np. Warszawie gdzie nie ma nawet gdzie warzyć. I nie dlatego, że tam jest silna grupa śląska a tylko z powodu browaru, który jest i którego pokochałem.

Jeśli trza będzie to podskoczę i do Warszawy tylko gdzie?

Jestem za miejscem gdzie można łatwo dojechać samochodem i pociągiem. Warszawa do takich nie należy. :)

 

Cieszyn jest fajny, ale tam to jest daleko zewsząd. Z samych Katowic pewnie z 2h.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może PIERON trochę przesadził dzisiaj z piwem i dlatego mu sie pokręciło warzenie z fermentacją.

Ale do Cieszyna tak jak napisałeś mamy też daleko bo ok 1,5 godziny jazdy. Mnie nie przeraża odległość tylko możliwość dojazdu, co dyskwalifikuje wg mnie Warszawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo miasto - to OK - ale Janki, Mszczonów, ŁÓDŹ - gierkowką się naprawdę dobrze jedzie do góry mapy.

Dla mnie Katowice - Cieszyn to godzina, Katowice - Janki - niecałe trzy, chyba że się cos wydarzy i warunki drogowe będą kiepskie.

 

pzdr

flood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.