Skocz do zawartości

[No to po...piwku] „Piwna matura”, czyli zagrajmy w grę


Pierre Celis

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiele się tu ostatnio dzieje z uwagi na natłok różnej maści zdarzeń, które skutecznie odciągają mnie od skupienia się na prowadzeniu bloga. Jeszcze inną przyczyną tego stanu było moje zaangażowanie w pewien projekt. Jego inicjatorem był Kamil Prystapczuk z alechanted.pl, który zapytał się mnie, czy chciałbym mu pomóc w przygotowaniu piwnego quizu. Nie wahałem się ani chwili.


Wspólnymi siłami stworzyliśmy test składający się z 50 pytań o różnym stopniu trudności. Dla podniesienia poprzeczki wprowadziliśmy ograniczenie czasowe – 20 minut na rozwiązanie testu. Dzięki niemu możecie sprawdzić poziom swojej piwnej wiedzy. Liczymy na to, że wielu z Was „pozamiata”. Główną ideą naszej „piwnej matury” jest zabawa, a nie usilna próba udowodnienia czegokolwiek komukolwiek,


Zgromadzone pytania są wypadkową zgłębiania tajników piwa i piwowarstwa. Materiałem bazowym do ich stworzenia były informacje bardziej lub mniej ogólnodostępne na fachowych forach, blogach lub w publikacjach dotyczących tematyki piwa. Nie jesteśmy tymi piwnymi blogerami, którzy twierdzą o sobie „jęstę blogerę, jestę ekspertę”. Każdy z nas jest amatorem, będącym piwnym pasjonatem i stąd idea zrobienia quizu po swojemu, nie tak amatorskiego jak ten na pewnym piwnym serwisie pod egidą jednego z koncernów piwowarskich, ale i nie tak fachowego jak ten, który kiedyś zamieścili Piwoznawcy. Dla nas blog to motywacja do zgłębienia tematu, a nie pogoń za „degustacjami we współpracy” czy wyznawanie fetyszu „lajków, interakcji i zasięgu”. Pasja i zabawa – to nasz cel.


Życzymy miłej zabawy, a także prosimy o udostępnianie efektu naszej wspólnej pracy innym zainteresowanym.


Kliknij na poniższy obrazek, by rozpocząć test.



piwna-matura-full.jpg




Wyświetl pełny artykuł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą odpowiedzi razem z rozwinięciem problemów i statystykami, ale po zamknięciu testów. Nie chcemy budować ściąg, bo nie każdy potrafi się bawić :P

Potem jak wszystkie niejasności wyklarujemy odpalimy test na poprawkę w sierpniu i sprawdzimy czy wyniki się poprawiły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak powiem, że w 20 minut da radę odpalić google i sprawdzić odpowiedź na większość pytań. Druga rzecz, jest dużo pytań o piwowarstwo zagraniczne i style piw zagranicznych mało znanych lub które przeszły już dawno do historii ;) Osoby tylko interesujące się tym odpowiedzą prawidłowo reszta to czysty strzał. Generalnie fajny test tylko oczekiwałem więcej pytań z piwowarstwa domowego typu : Przyrost biomasy drożdży następuje: logarytmicznie, geometrycznie, kwadratowo, liniowo ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecna forma testu wynika z tego, że każdy z nas ma jakieś szczególne pole zainteresowań jeśli chodzi o piwo. W moim przypadku są to: historia piwowarstwa, piwa historyczne oraz takie bardzo rzadko spotykane, w tym także te egzotyczne, spoza Europy. Pytań, z piwowarstwa domowego nie umieszczałem, bo jak się ma kilkanaście warek na koncie to sporo pracy, by być takim wyjadaczem jak Ty Undeath. Możliwe, że w przyszłości grono redakcyjne się powiększy, zmieni skład, etc. Kto wie? Zobaczymy też czy pierwsza edycja "chwyci". Potem pomyślimy co dalej. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko ale "Zgromadzone pytania są wypadkową zgłębiania tajników piwa i piwowarstwa."  wskazuje na to, że będzie dotyczyło to głównie warzenia piwa i procesów technologicznych ;) Zmieniłbym trochę opis konkursu, tak by wyjaśniał mniej więcej zakres tematów. Po za tym ja tam jeszcze wyjadaczem nie jestem, może za 200 warek coś tam będę wiedział o piwowarstwie ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jakie pytania były. Gratulacje dla najlepszych.

 

Staraliśmy się, aby były urozmaicone, aby dotyczyły jak najwięcej aspektów związanych z piwem. Były też różne poziomy trudności.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.