Jump to content

Lodówka do fermentacji

Hobbysta

Recommended Posts

Witam znalazłem ciekawa ofertę na lodówkę za niewielkie pieniądze i teraz pytanie do zaawansowanych piwowarów, czy ta lodówka nadaje się do podłączenia do pamela lub innego regulatora temperatury ? Nie znam się na tym kompletnie niestety, dlatego proszę was o pomoc. Z góry dzięki!

Model lodówki to Gorenje RF 4205 W

Nie problem w ustawieniu a w podłączeniu. Do tej pory szczytem moich mozliwosci w elektryce byla budowa wlasnego mieszadla z potencjometrem i tranzystorami, ale jak przegladam instrukcje podlaczenia stc i mysle o grzebaniu w bebechach lodowko to mnie wzdryga ;)

17 minut temu, luki161 napisał:

ale jak przegladam instrukcje podlacyoutubeenia stc i mysle o grzebaniu w bebechach lodowko to mnie wzdryga ;)

Dałeś radę z mieszadłem i tranzystorami dasz radę i z stc pooglądaj youtube 

ja STC-1000 kupowałem na ebay.com - towar idzie a chin ale ja wole płacic paypalem a nie kartą. 

podłączenie zamiast oryginalnego termostatu będzie możliwe chyba w każdej lodówce która ma zwykły agregat.

można też podłączyć tak jak TU bez przerabiania samej lodówki

Edited by nike21

6 godzin temu, luki161 napisał:

Nie problem w ustawieniu a w podłączeniu. Do tej pory szczytem moich mozliwosci w elektryce byla budowa wlasnego mieszadla z potencjometrem i tranzystorami, ale jak przegladam instrukcje podlaczenia stc i mysle o grzebaniu w bebechach lodowko to mnie wzdryga ;)

Spokojnie dasz radę podłączyć, tam jest tylko do przykręcenia kilka kabelków:

bjQkdtT.jpg

• 2 weeks later...

Znowu pytanie o lodówkę Panowie, jaki zakres temperatur powinna mieć lodówka najlepiej? Tutaj zdjęcie lodówki, wydaje mi sie, ze wręcz idealna na dwa fermentory. Co sądzicie ?64c57add0255e26e0bba100acb32fe54.jpg

Jeśli wbudowany termostat będzie cię ograniczał to najwyżej zepniesz go na krótko i będziesz mógł schodzić z temp praktycznie do 0. Mnie bez takich zabiegów udaje się robić coldcrash w temp. ~4 i niżej raczej nie potrzeba. Co do samej lodówki to sprawdź jedynie szerokość i głębokość, bo sam się zdziwiłem ile standardowy fermentor potrafi zająć miejsca ;) 

Edited by Hary86

Problem w tym, ze nie wiem nic oprócz tego ze to "premiere" szukałem, ale nie znalazłem. Oczywiście przed zakupem obejrzę dokładnie co i jak na miejscu.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ja bym podłączył ten na samym dole. A do tych wyżej dał tylko termometr aby kontrolować temperaturę. Wiadro z nową brzeczką stawiał bym na dół a te które są bym awansował piętro wyżej.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka