Jump to content

Rtęć w fermentorze?


Recommended Posts

Przyszło mi dzisiaj rozlewać brewkita i przez nieuwagę rozbił mi się aerometr i wpadł do fermentora. Przeczytałem, że w aerometrze może być rtęć. Mój kupiony został z browamator jakieś 2 miesiące temu - czy jest się czym martwić czy lać do butelek?

Link to comment
Share on other sites

Na internetach w opisie budowy aerometru jest wspomniane, że ten "spławik" obciążony jest śrutem lub rtęcią - jak chiński jakiś to kto tam wie czy i rtęci nie ma.

Przelałem piwko do drugiego fermentora a z dna wyłowiłem pozostałości aerometru. Wygląda, że ten śrut na dnie jest zalany jakimś czerwonym woskiem. Raczej nie ma się czym martwić :]

Jakby tego było mało to rozdarłem saszetkę z chmielem i zawartość wylądowała w piwku - ewidentnie nie mój dzień, pewnie dlatego, że dłubane przy piwku bez piwka :|

Link to comment
Share on other sites

Ogólnie wg mnie jak masz jakiekolwiek wątpliwości, to lepiej dmuchać na zimne, niby tam nie powinno być rtęci ale ja pewnie bym wylał, warka to nie pieniądze, a inhalacje rtęcią już nie są medycznie polecane ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Rtęć w temperaturze pokojowej jest ciałem ciekłym taka ciekawostka, bardziej bym się obawiał czy producent nie używa ołowiu który jest ciałem stałym i też działa toksycznie na organizm.

Wysłane z mojego Hammer Energy przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.