Skocz do zawartości

gniotownik vevor


gmyru86

Rekomendowane odpowiedzi

 Ja mam od jakiegoś czasu. Prześrutowałem kilkadziesiąt kilo. Nie mam porównania do innych ale wykonanie jest niezłe i robi robi robotę jak trzeba. 

Ja kupowałem przez Ali - cena byla wtedy niższa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej wesprzeć polskiego producenta?

Szkoda, że w ogłoszeniu nie ma żadnego rzeczywistego zdjęcia produktu. Opis też fajny. Kilka cytatów:

"Wydajny tryb jazdy"

"Do warzenia piwa nadają się dwa regulowane wałki,"

"Profesjonalnie sieka jęczmień, pszenicę i inne zboża."

"Ręczna korba tej parzonej szlifierki do ziarna"

Jakoś to wszystko nie zachęca do zakupów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wizi napisał:

 

Jakoś to wszystko nie zachęca do zakupów.

 

Ani nie zniechęca. TO w końcu dwa wałki i obudowa, nie dron wyścigowy

Kupiłem takiego Vevora za 279zł z przesyłka.

 

Kupowałem na ali, dostawa była z Czech, urządzenie przyszło po 3 dniach.

https://pl.aliexpress.com/item/1005003012366966.html?spm=a2g0o.productlist.main.1.64ca6b7e6kjFvE&algo_pvid=0823ccb3-65cd-4513-870a-f3e758ca880d&algo_exp_id=0823ccb3-65cd-4513-870a-f3e758ca880d-0&pdp_ext_f={"sku_id"%3A"12000027085671399"}&pdp_npi=3%40dis!PLN!585.94!333.97!!!!!%402145279016793261297048730d0715!12000027085671399!sea!PL!1862205027&curPageLogUid=gN9cgN5tiTq6

Miałem wcześniej śrutownik żarnowy - jakościowo duży skok naprzód, czas śrutowania znacznie się skrócił.

Nie mam negatywnych uwag.

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, fotohobby napisał:

TO w końcu dwa wałki i obudowa, nie dron wyścigowy

Mam podobny, ale i p a r ę uwag po pierwszych śrutowaniach:

- bardzo trudno ustawić szczelinę, luzujesz 2 niezależne śruby i obracasz wałek na mimośrodzie ręką, co nie daje wcale precyzji i powtarzalności, można pomóc sobie np kartami (np ustawienie na 3 visy :))

- brak połączenia wałków skutkujący niechęcią do rozpoczęcia pracy

- odkręcają się śrubki którymi przykręcony jest zasyp

- brak łożysk - to może być problem w przyszłości

- te podstawki przykręcone są pojedynczymi śrubami, przez co obracają się jeżeli je przytrzymujesz, przydatne jest dorobienie stolika

Reszta wygląda na solidnie wykonaną, może oprócz zasypu, ale to akurat najmniejszy problem. Używam wiertarki, wkrętarka przy ustawieniu szczeliny na akceptowalną wielkość śruty nie dała rady, niestety wiertarka nie ma niskich obrotów, co powoduje "nerwowość" procesu i konieczność przykręcenia urządzenia, choć trwa on bardzo krótko (rzędu 2 kg w minutę). Oczywiście jest też korba, choć akurat moje niespecjalnie dopasowana i wymagałaby co najmniej pilnika...

 

7 godzin temu, wizi napisał:

Nie lepiej wesprzeć polskiego producenta?

Na pewno wybrałbym polskiego producenta gdyby a) nie kosztował ponad dwa razy więcej, b) śrutowałbym więcej niż parę kilo w miesiącu. Bardzo żałuję, że nie kupiłem jak kosztował te 3 stówy.

 

7 godzin temu, wizi napisał:

Opis też fajny.

Maszynowe tłumaczenie...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 20.03.2023 o 12:56, monodem napisał(a):

 Ja mam od jakiegoś czasu. Prześrutowałem kilkadziesiąt kilo. Nie mam porównania do innych ale wykonanie jest niezłe i robi robi robotę jak trzeba. 

Ja kupowałem przez Ali - cena byla wtedy niższa. 

Dzisiaj szlag go trafił. Dziad się rozregulował i nie mogłem ustawić szczeliny na stałe. Warka 30 litrów - 9 kilo Pale ale od Vikinga i wyszło mi 12 °P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.