Skocz do zawartości

chmiel USA w wersji PL


dzejkej

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Co sądzicie o jakości amerykańskich chmieli uprawianych w Polsce? Warto, widać dużą różnicę w aromacie?

Nie chodzi mi tylko o różnicę w cenie, ale także o względy logistyczne - czasem sprzedający u którego akurat coś kupuje ma tylko wersję PL i tak byłoby prościej.

 

Edytowane przez dzejkej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, elroy napisał(a):

Mam od jakiś 15 lat Cascade, sadzona przysłana z USA. Poziom aromatu Magnum lub Marynki ;)

Aż strach pomyśleć jak amerykańcy zaczną hodować polskie odmiany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z polskimi chmielami trochę jak z polską piłką - trzeba raz wreszcie wziąć kołek osinowy i przebić nim wszelkie nadzieje, że pojawi się w Polsce w najbliższym czasie coś co zagra na jakimś stałym poziomie bo pojedyncze udane wystąpienia to za mało.

 

Z zagranicznymi przeszczepami chmieli na polskiej ziemi dokładnie tak jak ze sprowadzaniem zagranicznych selekcjonerów i liczenie na to, że dokona się cud.

 

Po polskich chmielach pozostaje to co po rozegraniu meczu w wykonaniu naszych "orłów" - pozostaje gorycz. Ale w piwie chociaż przyzwoita...

 

Co raz latałem za kolejnymi piwami z udziałem polskich chmieli, a to Kormoran Zula i Oktawia, a to Raciborskie Amora Preta, Izabella czy ten Exp coś tam , no i zazwyczaj było tak, że te chmiele niczego nie skaszaniły w piwie, ale też nie za wiele wnosiły poza naprawdę niezłą goryczką. Do dzisiaj szukam piwa coby dało coś bezsprzecznie wyczuwalnego w aromcie i smaku. Jak znacie coś to chętnie zakupie jak będzie okazja.

 

 

Edytowane przez lechu555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zakupów, dla próby kupiłem Cascade PL i porównałem z resztką Cascade USA, który miałem. I wszystko jasne 😯. Można powiedzieć, że przy takim bezpośrednim porównaniu ten polski praktycznie nie ma aromatu... 

Dziękuję wszystkim za odzew 👍

Edytowane przez dzejkej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.