Skocz do zawartości

Pancerny areometr


dzejkej

Rekomendowane odpowiedzi

Macie coś godnego polecenia jak w temacie? Do piwa używam refraktometru i sobie chwalę 😁. Jednak od czasu do czasu do kontroli, a także do nastawów wina (cukier dodawany partiami) używam areometru. Właśnie pękł mi kolejny (Browin po ok. roku użytkowania), chociaż obchodziłem się z nim jak z jajkiem...

Edytowane przez dzejkej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Areometry to do siebie maja, ze sie tlucza i pekaja :p. Dalem kiedys studentom zabytkowe z olowiem. To tez potlukli i byl problem. W sumie za areometr moze sluzyc kazde naczynie. Jak skombinujesz dobrze zamykana probowke plastikowa (pp) i na dnie wrzucisz troche modeliny to mozesz ja wyskalowac w wodzie i bedziesz mial nietlukacy sie areometr. Alternatywa dla areometru jest piknometr, ale tez jest szklany i sie tlucze :p, a poza tym nie mozna go wrzucic do wiadra i trzeba miec dobra wage, zeby przeprowadzic pomiary, wiec nie rozwiazaniem Twoich problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Koora napisał(a):

Prościej rozlać brzeczke na ławce i sprawdzić gołą dupą czy się klei

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Ununul napisał(a):

Jak skombinujesz dobrze zamykana probowke plastikowa (pp) i na dnie wrzucisz troche modeliny to mozesz ja wyskalowac w wodzie i bedziesz mial nietlukacy sie areometr

 

Już o tym myślałem. Może w wolnej chwili pokombinuję, bo już nie mam ochoty kupować kolejnego. One już po odpakowaniu wyglądają jakby miały za chwilę dokonać "samoutłuczenia" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzejkej napisał(a):

 

Już o tym myślałem. Może w wolnej chwili pokombinuję, bo już nie mam ochoty kupować kolejnego. One już po odpakowaniu wyglądają jakby miały za chwilę dokonać "samoutłuczenia" 

Ja przez 20 lat zniszczyłem 1 lub 2 spławiki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, smola napisał(a):

A ile ważysz? Może czas na dietę 😁

Waga pokazuje ponad 100 😛 Wracam do biegania, rower nie wystarcza

ps biegałem wcześniej niż znany bloger

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga pokazuje ponad 100 Wracam do biegania, rower nie wystarcza
ps biegałem wcześniej niż znany bloger
Waga lekka.... Mi też rower nie pomaga szczególnie, że stoi w garażu i widujemy się rzadko. A bieganie...... Chyba wolę robić łopatą .
W kwestii areometru to ja mam dwa w tym jeden od początku warzenia. Jeden też stłukłem. Dodatkowo używam refraktometru ale zawsze go sprawdzam spławikiem... Takie zboczenie...


Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak mi się stłukł to zamówiłem od razu 2 - 1 "na zapas"... Ogólnie to proponuję od razu po pomiarze w to etui z gąbką chować...
A plastikowa rurka z obciążnikiem na dole + skala na drukarce + taśma przezroczysta na sam koniec, żeby nie rozmiękło? Trzeba by się pobawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.