Skocz do zawartości

Klarstein brauheld Pro 45 l


Raf78

Rekomendowane odpowiedzi

Jako uzytkownik wersji bez-smart musze napisać jedną rzecz.

Naprawde trzeba pilnowac, żeby nie odpalac pompy na sucho. Raz się pomyliłem i bylo ok. Drugi też. Ale po trzecim musiałem wymieniać pompę. Na lepszą co jest jakimś zyskiem, ale zawsze jest to zamieszanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Raf78 napisał(a):

A czy jej włączanie uzależnione jest od temperatury pracy sterownika ?

Czy po prostu po zalaniu wodą i włączeniu przełącznika powinna pracować?

Woda - włącznik - działanie.

Jak masz ustawione zawory? Rozumiem, że pompa zalana ale jak z górnym i dolnym obiegiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa drożna, czysta. Po uruchomieniu buczy, nie pompuje cieczy. Jednak problem. 

Grzałka sterownik pracuje. Kocioł kupiłem nowy nieużywany jednak z asortymentu niemieckiego, nie mam na niego gwarancji. Ze sprzedawczynią umówiliśmy się jednak na gwarancję rozruchową. Widziałem na sklepie ta pompa 340 zł kosztuje. https://spiritferm.biz/pl/p/Pompa-220V/2379

 

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od prywatnego sprzedawcy na OLX. Produkty mają pochodzić z Amazona. Nie ma na nie gwarancji dlatego jest korzystniejsza cena. No i się skusiłem...

 

Jak teraz jakbym miał dołożyć 350 do pompy, to niezbyt opłacalne się to robi. No i Fakt jest taki że nie mam gwarancji na ten produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Raf78 napisał(a):

Pompa drożna, czysta. Po uruchomieniu buczy, nie pompuje cieczy. Jednak problem. 

Nie wiem jaki to typ pompy, bo nie wiedziałem. Ale jeżeli to jest pompa z kondensatorem rozruchowym, to on jest prawdopodobnie przyczyną. Buczy, bo nie przesunięcia fazowego na rozruchu, który daje właśnie kondensator. Sprawdź czy jest kondensator, jak jest, to sprawdź miernikiem jego pojemność. Jak ma za małą względem opisu na nim, to wymień kondensator. Groszowa sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Krzyżak napisał(a):

Nie wiem jaki to typ pompy, bo nie wiedziałem. Ale jeżeli to jest pompa z kondensatorem rozruchowym, to on jest prawdopodobnie przyczyną. Buczy, bo nie przesunięcia fazowego na rozruchu, który daje właśnie kondensator. Sprawdź czy jest kondensator, jak jest, to sprawdź miernikiem jego pojemność. Jak ma za małą względem opisu na nim, to wymień kondensator. Groszowa sprawa.

Kondensator jest 0, 68 . Niestety mój miernik nie obsługuje pomiaru pojemności 😔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raf78

Nagraj filmik, wyślij sprzedawcy. Niech przyśle ci nową pompę, albo zrobi zwrot części zapłaconych środków (250-300 zł) a Ty będziesz mógł zamowić nową. Ta z Czech przyjdzie w ciągu 2-3 dni

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@waldi1Mnie by się nie chciało pakować i wysyłać całego kociołka, czekać na zwrot pieniędzy, a potem polować na inną okazję.

Wolałbym dostać nową pompę, alb zwrot części kasy i zamówienie jej za te 180zł

 

@Raf78 Oczywiście, możesz polować na kolejne okazje. Ta była niezła:
https://allegro.pl/oferta/kociol-do-produkcji-brzeczki-brauheld-pro-14797953131

ten sam sprzedawca pewnie

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raf78

I elegancko.

Starą pompę zwracasz, czy zostawiasz ? Bo jeśli to drugie, to daj ją w ręce kogoś ogarniętego, może na kilkanaście-kilkadziesiąt zł będziesz miał rezerwową

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A doradźcie mi jak najlepiej chmielić w tym kociołku. Pewnie efektywniej to wrzucić chmiel do gotowanej brzeczki. Nie wiem jednak czy ta bazuka poradzi sobie z filtracją. Zastanawiałem się nad taką torbą do chmielenia 40x50cm z woalu. Widziałem w internecie takie duże wiaderka do chmielenia https://allegro.pl/oferta/hop-spider-30x31-warnik-kosz-do-chmielu-14096765674

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.