Skocz do zawartości

Kobiece piwo owocowe


Eselchen

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Eselchen napisał(a):

Cześć, szukam receptury na piwo owocowe z mango/marakują albo to i to. 
Ostatnio znajome coraz częściej zadają pytania, kiedy jakieś kobiece, owocowe piwo zrobię stąd ten post. IBU nie może być za wysokie. Czy możecie polecić sprawdzoną recepturę?

Nie robiłem, ale wygląda ładnie:

 

https://www.blog.homebrewing.pl/milkshake-ipa-z-mango-i-czarna-porzeczka-receptura/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, x1d napisał(a):

Coś podobnego fermentuje u mnie na cichej. Spróbowałem go dzisiaj, ale jest jeszcze za drożdżowe, chociaż już coś tam czuć owocowo, na razie głównie poprzeczką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pastry Sour  14Plato, 16 litrów

 

  • Pale Ale Malt               2,000 kg    
  • Oats, Flaked                 800,000 g    
  • Vienna Malt                 600,000 g     
  • Wheat Malt,                 500,000 g    
  • Milk Sugar (Lactose)    350,000 g    
  • Dextrin Malt                 300,000 g    
  • Carared    Słód             150,000 g          

 

w czwartym  dniu fermentacji:

  • Pulpa Mango    - 1,5kg
  • Pulpa Marakuia - 0,5kg

 

Marynka 7.8%, 15 g, 50 minut (14IBU)

 

drożdze: Lalbrew WildBrew Philly Sour 11g

Edytowane przez fotohobby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powyższe receptury bardzo fajne, chętnie bym spróbował. Ja natomiast mam jedną recepturę, którą powtarzam do czasu do czasu, bo właśnie głównie kobiety często o nie pytają. Nie jest to marakuja i mango, ale z doświadczenia wiem, że ludzie, którzy na co dzień nie przepadają za piwem, chwalą sobie ten koncept. Jako że nie jest to piwo dla mnie i szkoda mi czasu na zacieranie, to używam ekstraktów. Równie dobrze możesz je zamienić na słód pilzneński/pale ale do oczekiwanych 12 BLG.

 

1,7kg ekstraktu jasnego/pszenicznego/amber

Syrop malinowy Herbapol 980ml

Ksylitol wedle uznania (ja robię bardzo słodkie zgodnie z gustami konsumentów i wrzucam paczkę 1kg z allegro. Tobie polecam zrobić sesję degustacyjną przed rozlewem, gdzie do kilku szklanek wsypujesz odmierzoną ilość słodzika, wybierasz najlepszą próbkę i proporcjonalnie odmierzasz ilość ksylitolu która Ci odpowiada. )

Drożdże US-05, albo jakiekolwiek neutralne.

BLG początkowe 12, z reguły koniec w okolicach 2BLG, syrop malinowy wlewam przed fermentacją. Po zakończonej fermentacji dorzucam ksylitol w formie syropu. Wychodzi taki słodki, malinowy ulep w okolicach Reddsa czy innego sikacza. Mi to nie smakuje, ale inni sobie chwalą, więc zawsze jakąś warkę mam w zapasie :) 

 

Pomysł na to "piwo" pojawił mi się po przeczytaniu tego tematu:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.