Skocz do zawartości

Drożdże suche piekarnicze


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, planuję dziś zadać suche drożdże piekarnicze ale nie zastanawiam się jaka może być ich ilość w 1g? Zakładać, że to mniej więcej tyle co w US 05? Orientuje się ktoś?😉 Drożdże ze zdjęcia.

Ewentualnie ile tego zadać na około 12L 18blg?

 

 

IMG_20240420_163420.thumb.jpg.da0d0f3f37204dbe5ee61669a217475d.jpg

Edytowane przez przegalin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Koora napisał(a):

Z tego co tam piszą to wynika, że w 1g jest około 10kkk. W US 05 chyba coś około 6kkk. Albo mnie poprawcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 3 filmów:
Sprawdzałem piekarskie ;) Wprawdzie to jeszcze filmy z czasów, gdy warzyłem na ekstraktach, ale same drożdże dobrze przetestowane.
Co ciekawe mam jeszcze flaszkę w piwnicy i piwo kryształowo klarowne. Nie mniej każde takie drożdże są inne, bo tu nie dbają tak o czystość jak przy piwowarskich. Dlatego nie ma tu reguły.

Ostatni chyba mówi najwięcej, bo jest to degustacja

 

Edytowane przez Jastrząb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy komercyjny browar produkuje więcej drożdży niż potrzebuje na jedną warkę. Sprzedaje się to właśnie do piekarni (jak się uda), albo na paszę. Jest to mieszanka ze wszystkich szczepów jakich się używa (resztek). Można trafić dobrze albo źle. Niektóre szczepy nie mają prawa poza browar wyjść. Od tego przy każdym browarze jest laboratorium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Tsmolinski napisał(a):

Każdy komercyjny browar produkuje więcej drożdży niż potrzebuje na jedną warkę. Sprzedaje się to właśnie do piekarni (jak się uda), albo na paszę. Jest to mieszanka ze wszystkich szczepów jakich się używa (resztek). Można trafić dobrze albo źle. Niektóre szczepy nie mają prawa poza browar wyjść. Od tego przy każdym browarze jest laboratorium.

Chodzi o koncerny czy rzemieślnicze też? Dlaczego niektóre szczepy nie maja prawa wyjśc poza browar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Tsmolinski napisał(a):

Każdy komercyjny browar produkuje więcej drożdży niż potrzebuje na jedną warkę. Sprzedaje się to właśnie do piekarni (jak się uda)

Nie twierdzę że tak nie jest (bo tego nie wiem), ale byłaby to chyba partyzantka.

Tu mówią coś o selekcjonowaniu szczepów:

https://pl.exploreyeast.com/czym-sa-drozdze/jak-powstaja-drozdze-piekarskie/

Edytowane przez dzejkej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.