Skocz do zawartości

Ciekawe promocje w sklepach piwowarskich


Rekomendowane odpowiedzi

Tanie drożdże w TB lagrowe Wyeast 2278 Czech Pils nawet za 10. http://twojbrowar.pl/prestashop/38-drozdze-piwowarskie-wyeast

Wszystko fajne tylko gdyby nie ta przesyłka. :)

A pytałeś ich czy by nie zechcieli wysłać tylko same drożdże listem poleconym? Wtedy to koszt coś koło 6zł...

 

Edit: pytanie tylko jak przesyłka z drożdżami zniesie aktualne upały... :)

Edytowane przez Stasiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Z maila jakiego dostałem z Centrum Piwowarstwa wnioskuję, że w najbliższym czasie można zamówić u nich drożdże z szerokiej palety Wyeast i trochę Zymofermów. Oferta jest o tyle ciekawa, że można zamówić m.in. rzadko spotykane szczepy w Activatorach XL, w tym z ostatnich (chyba dwóch) Private Collection:

 

Zymoferm:

Dolna fermentacja:

 

[Z001] Hell, Pils, Export

[Z003] Hell, Dunkel, Bock, Keller, Pils

[Z006] Pilsener Urquell

[Z008] Dunkel, Rauchbier, Braunbier

[Z012] Budweiser Lager

[Z013] Breslauer Brauner Schöps

 

Górna Fermentacja:

 

[Z032] Kölsch, Altdeutsches Helles

[Z033] Weissbier Weihenstephan

[Z034] Weissbier II Ayinger

[Z038] Altbier, Spezialbiere, Stout

[Z046] Irish Ale

 

Wyeast:

(zwykłe pominąłem, to żadna atrakcja - można kupić wszędzie)

 

[5112] BRETT.BRUXEL.

[5335] Lactobacillus

[5733] Pediococcus

 

[XL 1007] GERMAN ALE

[XL 1010] AMERICAN WHEAT

[XL 1028] LONDON ALE

[XL 1056] AMERICAN ALE

[XL 1084] IRISH ALE

[XL 1098] BRITISH ALE

[XL 1099] WHITBREAD ALE

[XL 1187] RINGWOOD ALE

[XL 1214] BELGIAN ABBEY

[XL 1272] ALL AMERICAN ALE

[XL 1275] THAMES VALLEY

[XL 1318] LONDON ALE III

[XL 1335] BRITISH ALE II

[XL 1338] EUROPEAN ALE

[XL 1388] BELG.STRONG ALE

[XL 1728] SCOTTISH ALE

[XL 1762] BELG.ABBEY-2

[XL 1768] ENGLISH SP BITTER

[XL 1968] LONDON ESB ALE

[XL 2000] BUDVAR LAGER

[XL 2001] URQUELL LAGER

[XL 2007] PILSENER LAGER

[XL 2042] DANISH LAGER

[XL 2112] CALIFORN.LAGER

[XL 2124] BOHEMIAN LAGER

[XL 2206] BAVARIAN LAGER

[XL 2278] CZECH PILS

[XL 2308] MUNICH LAGER

[XL 2565] KOLSCH

[XL 2782] STARO PRAGUE LAGER

[XL 3056] BAVARIAN WHEAT BLEND

[XL 3068] WEIHENST.WHEAT

[XL 3278] BELG.LAMBIC

[XL 3333] GERMAN WHEAT

[XL 3463] FORBIDDEN FRUIT

[XL 3522] BELGIAN ARDENNES

[XL 3538] LEUVEN PALE ALE

[XL 3638] BAVARIAN WHEAT

[XL 3711] FRENCH SAISON

[XL 3724] BELGIAN SAISON ALE

[XL 3739] FLANDERS GOLDEN ALE

[XL 3763] ROESELARE

[XL 3787] TRAP HIGH GRAVITY

[XL 3942] BELGIAN WHEAT

[XL 3944] BELG.WHITE

 

Nie wiem, czy ta oferta jest gdzieś jeszcze opublikowana, bo nie widzę jej ani w sklepie ani na browar.bizie, więc na razie gwoli informacji. Zamówienia jak zrozumiałem drogą mailową na adres as - at - centrumpiwowarstwa - dot - pl do 28.09 na Zymofermy i do 14.10 na Wyeasty.

 

EDIT: oficjalna informacja -> http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=94955

Edytowane przez zgoda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W Piwodzieju pojawiły się resztki propagatorów Wyeast. Wybór skromny, ale wciąż 30zł to nie 40, które trzeba wydać na Activator...

Dać 30 zł, za pewnie już stary Propagator, lub dołożyć dychę za świeży 2 razy większy Activator. No świetny interes. Ale ja się nie znam, ja na suchych jadę. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Piwodzieju pojawiły się resztki propagatorów Wyeast. Wybór skromny, ale wciąż 30zł to nie 40, które trzeba wydać na Activator...

a czy to znaczy że propagatory wychodzą z rynku wypierane przez Activatory? bo jakoś tak mam wrażenie że tych avtiwatorów coraz więcej, a propagatorów coraz mniej ale myślałem że obie formy będą nadal dostępne, a z tego co piszesz może wynikać że actiwatory wyprą propagatory przy okazji windując cenę przy czym różnica nie jest tak naprawdę 30-40 tylko 26-41 czyli podwyżka bliska 60%

 

niestety zbyt dobrze od wewnątrz znam prawidła rządzące marketingiem żeby mieć jakiekolwiek wątpliwości że ciut lepszy produkt służy znacznej podwyżce ceny, ot taka dźwignia finansowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ostatnie co się pojawiły to akurat tak, są świeże. Ale znając polską praktykę, na wiosnę będą miały już swoje miesiące. I za to samo co teraz (stare drożdże) będziemy płacić po 10 zł więcej.

To prawda i to mnie wkurza. Wolałbym, żeby swieże drożdże były powiedzmy ca cenę +5 zł, a po miesiącu były przeceniane do normalnej ceny, wiedziałbym przynajmniej co biorę.

 

To jest też wada Wyeastów - mają za długi oficjalny termin przydatności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ostatnie co się pojawiły to akurat tak' date=' są świeże. Ale znając polską praktykę, na wiosnę będą miały już swoje miesiące. I za to samo co teraz (stare drożdże) będziemy płacić po 10 zł więcej.[/quote']

To prawda i to mnie wkurza. Wolałbym, żeby swieże drożdże były powiedzmy ca cenę +5 zł, a po miesiącu były przeceniane do normalnej ceny, wiedziałbym przynajmniej co biorę.

 

To jest też wada Wyeastów - mają za długi oficjalny termin przydatności.

Przypominam sobie post Maidenowca, dlaczego wycofali WhiteLabs - przeterminowywały się w sklepie, bo jedna fiolka obskakiwała 20 warek u 5 piwowarów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam sobie post Maidenowca, dlaczego wycofali WhiteLabs - przeterminowywały się w sklepie, bo jedna fiolka obskakiwała 20 warek u 5 piwowarów...

O, to stare czasy, wtedy używanie drożdzy płynnych było fanaberią, a ludzie cieszyli się, że piwo w ogóle przefermentowało, jakość była na drugim planie.

 

Piwa górnej i dolnej fermentacji były nie do odróżnienia, a posmak apteczny był tak powszechny, że uważano go za właściwość drożdży belgijskich :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Piwodzieju pojawiły się resztki propagatorów Wyeast. Wybór skromny' date=' ale wciąż 30zł to nie 40, które trzeba wydać na Activator...[/quote']

Dać 30 zł, za pewnie już stary Propagator, lub dołożyć dychę za świeży 2 razy większy Activator. No świetny interes. Ale ja się nie znam, ja na suchych jadę. :lol:

Eeee...przecież jak były świeższe to kosztowały 26, a teraz jak się zestarzały to 29:P Widocznie starsze lepsze :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tej akcji CP, którą na poprzedniej stronie zapodał zgoda kupiłem 2 aktywatory. Jeden ma datę produkcji z 20.08.2011 a drugi z 19.09.2011. Aktywatory przyszły gdzieś w połowie października, dokładnie nie pamiętam.

Edytowane przez WiHuRa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.