Skocz do zawartości

lol :)


coder

Rekomendowane odpowiedzi

A ja Szanownej WASP (też kurde pojechała z tym nickiem) grzecznie napisałem, że jak osiągnę potrzebne to i owo, to się zgłoszę. Najwyżej zrobi update tematu ;) : opony wielosezonowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to już było ale ten artykuł nadaje się tylko tutaj:

 

http://pieniadze.gazeta.pl/Kupujemy/1,124630,13287325,Kompania_Piwowarska_liczy_na_zyski_z_gastronomii_.html#BoxBizTxt

 

Nowa metoda serwowania piwa bezpośrednio z kilkusetlitrowych tanków umożliwia napicie się piwa zaledwie kilka godzin po jego wyprodukowaniu.

 

 

Czyli że co zaraz po fermentacji nadaje się do spożycia? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W browarze produkcja kończy się kiedy jest na tym etapie, że można je zapakować (rozlać w butelki, puszki, kegi, cysterny). W tym przypadku etapem końcowym produkcji jest przepompowanie piwa do cysterny która rozwozi je do lokali. Więc tą informację można uznać za prawdziwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością można uznać za prawdziwą ale średnio to brzmi :)

 

Ogólnie to ciekawe czym miało by się to różnić od zwykłego żywca czy innego tyskiego (chyba tylko nagazowaniem co było w tym artykule podkreślone). No i marketingowa przydatność 14 dni no chyba że tych tanków nie czyszczą to wtedy rozumiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że tych tanków nie czyszczą to wtedy rozumiem :D

 

nie czyszczą - tanki mają w środku worek z tworzywa który się wymienia, a piwo wypycha się powietrzem (ale między zbiornik a worek) przez co jest tanie i się nie przegazowuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa więc to że to piwo leży w tym tanku to tak naprawdę ściema równie dobrze mogła by to być wielka beczka lub kontener z plastiku (byle by dobrze trzymało ciśnienie). Całe życie się człowiek uczy :D

 

To jednak nie tłumaczy 14 dniowego terminu przydatności bo nawet jak piwo nie jest utrwalone w żaden sposób to się tak szybko nie zepsuje (zwłaszcza jak jest mocno schłodzone)

Edytowane przez rosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc to że to piwo leży w tym tanku to tak naprawdę ściema

 

Jaka ściema, przecież to piwo jest w tym tanku, w środku, można powiedzieć, że leży w nim.

równie dobrze mogła by to być wielka beczka lub kontener z plastiku (byle by dobrze trzymało ciśnienie)

Gdyby zastosowano w nich tą samą technologię z workiem to czemu nie. Ale samo to, że w lokalu siedzi się koło dużego tanku z piwem robi swoje.

 

To jednak nie tłumaczy 14 dniowego terminu przydatności bo nawet jak piwo nie jest utrwalone w żaden sposób to się tak szybko nie zepsuje (zwłaszcza jak jest mocno schłodzone)

Piwo jest do tanku pompowane wężami które przed samą operacją są płukane wodą (nie są już sanityzowane) więc teoretycznie może się tam jakaś bakteria dostać. 14 dni to data do której producent daje gwarancję na to piwo, być może wynika to z przepisów tych samych które mówią, że piwo niepasteryzowane ma mieć pół roku daty przydatności, pasteryzowane rok a wyjałowione ponad rok.

Podbity keg w barze jeśli nie znajduje się w kegatorze też może stać maksymalnie 3 dni (zalecenie producenta) co nie znaczy, że w 3 dniu to piwo smakuje gorzej.

Edytowane przez Ray
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie :)

 

Jaka ściema, przecież to piwo jest w tym tanku, w środku, można powiedzieć, że leży w nim.

 

A to i tak dla mnie ściema bo jak słyszę że leży w taknku to myślę leży w tanku a nie w worku w tanku :D Ale to i tak nie ma znaczenia i dyskusja na ten temat była by bezowocna :):beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to i tak dla mnie ściema bo jak słyszę że leży w taknku to myślę leży w tanku a nie w worku w tanku :D

 

To jest zagadka filozoficzna typu: jeśli będę okrążał drzewo, na którym siedzi wiewiórka, ale ta za każdym moim krokiem będzie przesuwać się na drzewie w ten sposób, żeby między mną i sobą mieć pień, to czy mogę powiedzieć, że okrążam wiewiórkę?

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.