Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem załoga.

 

Zrobiłem pseudo starter z drożdży wb-06 na pszeniczne, które będę jutro zacierał. Pseudo bo nie mam jeszcze rdzenia do mieszadła i po prostu do kolby dałem brzeczkę 0,3L i wsypałem drożdże. Po godzinie zaczęła się robić pianka, tylko się zastanawiam czy co jakiś czas zamieszać? Co Wy na to? Na logikę, skoro mieszadło ciągle kręci to jak pokręcę kolbą ręcznie to też będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro warzę malinowe celuje w 22l 12 BLG to tego wlewam 1,1 l syropu herbapol malina. 100ml syropu to 81, 4 węglowodanów. więc czy podniesie mi sie poziom BLG a jeśli tok to do ilu??? będę używał suchych drożdży safale S-04 a chce piwo max 5,5% alkoholu. Proszę o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne, że Ci się blg podniesie, przy parametrach, które podałeś, to 1,1l syropu podniesie Ci blg o jakieś 3,875. oczywiście, to tylko wyliczenia teoretyczne. Przy założeniu, że dodane z syropem cukry będą w całości fermentowane, to uzyskasz miej więcej 16blg, czyli około 6,5-7,5% alkoholu v/v

Edytowane przez leszcz007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jakim czasie enzymy rozkładające skrobię startują?

przy zacieraniu infuzyjnym, gdy do wody 75 stopni wsypujemy słody aby się temperatura ustatkowała w okolicach 70stopni.

czy wtedy nie zabijamy owych enzymów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś pracowity dzień.

28L pszenicy rozlane, :D ciemna pszeniczka zatarta. :)

aktualnie czekam na gotowanie.

 

Pytanko czy wypłukaną gęstwę z piewszej warki nakarmić brzeczką?

gęstwę będę zadawał jutro rano po nocnym chłodzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mech irlandzki można przedawkować?

Co się stanie jak go się da za dużo?

Spojrzałem do starego przepisu gdzie dałem 10g i tyle samo dałem teraz, ale nie zauważyłem że wtedy miałem 40l a teraz 23l. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mech irlandzki można przedawkować?

Wątpię. Co prawda każde zioło można przedawkować, ale kilka gramów więcej to żadna różnica. Ilość zalecana do sklarowania 20 litrów piwa wynika tylko z tego, że więcej nie ma potrzeby go dawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.