Jump to content

Wyniki Konkursu Greater Poland


AnnaMaria

 

Podczas odbywających się w ten weekend Poznańskich Targów Piwnych ogłoszono wyniki konkursu „Greater Poland”. Łącznie w jego ramach odbywa się aż 7 konkursów w dziedzinie warzenia piwa oraz produkcji cydrów i miodów, a także pasjonatów designu związanego z branżą alkoholową. Tegorocznym zwycięzcą konkursu z tytułem THE GREATEST BEER został Browar Wyszak. Pierwsze miejsce w kategorii cydrów i tytuł THE GREATEST CIDER otrzymał Cydr Chyliczki, a w kategorii THE GREATEST MEAD - Quantum Satis Mead. Najlepszy w konkursie THE GREATEST DESIGN okazał się Miedźwiedź autorstwa Patryka Hardzieja. W konkursach domowych trunków królowali: Kacper Myśliński - Klejnot Niklu (THE GREATEST HOME BEER), Jakub Ejsmont - Cydr północy (THE GREATEST HOME CIDER) oraz Mariusz Szymański - Strong BEe (THE GREATEST HOME MEAD)

 

Greater Poland to popularny konkurs, w którym mogą wziąć udział profesjonaliści oraz amatorzy. W jego ramach odbywa 7 konkursów w dziedzinie warzenia piwa oraz produkcji cydrów i miodów, a także pasjonatów designu związanego z branżą alkoholową – polskich grafików i zagranicznych agencji kreatywnych. Profesjonalni sędziowie, zarówno z Polski jak i zagranicy, wyłonili najlepsze produkty branży alkoholowej – od zawartości po opakowanie.

 

Tegorocznym zwycięzcą konkursu z tytułem THE GREATEST BEER został Browar Wyszak. Pierwsze miejsce w kategorii cydrów i tytuł THE GREATEST CIDER otrzymał Cydr Chyliczki, a w kategorii THE GREATEST MEAD - Quantum Satis Mead. Najlepszy w konkursie THE GREATEST DESIGN okazał się Miedźwiedź autorstwa Patryka Hardzieja. W konkursach domowych trunków królowali: Kacper Myśliński - Klejnot Niklu (THE GREATEST HOME BEER), Jakub Ejsmont - Cydr północy (THE GREATEST HOME CIDER) oraz Mariusz Szymański - Strong BEe (THE GREATEST HOME MEAD)

 

- Jesteśmy już po ogłoszeniu wyników czwartej edycji konkursu Greater Poland. Wyników ciekawych, intrygujących oraz momentami zaskakujących. Wielkie gratulacje dla wszystkich piwowarów, cydrowników i miodosytników. Gratulacje dla zwycięzców, szczególnie dla miodosytni Quantum Satis Mead, za świetny miód pitny z dodatkiem kawy oraz cydrowni Chyliczki za stale utrzymującą się wysoką jakość cydrów. Wciąż widzimy powrót do klasyki stylów piwnych co przekłada się na zdobycie przez browar Lubrow III miejsca The Greatest Beer, przyznanego za świetnego Stratella Pilsa. Bardzo mnie cieszy, że browary podnoszą z roku na rok jakość oraz potrafią uzyskać wysoką powtarzalność swoich piw. Świadczy o tym to, że browar Brofaktura drugi rok z rzędu utrzymuje się ze swoim Foreign Extra Stoutem na podium The Greatest Beer! Najlepszym piwem całego konkursu piw rzemieślniczych został Porter Bałtycki leżakowany w dębowej beczce po bourbonie z browaru Wyszak. Piwa warzone o takim poziomie jakości, świetnym smaku oraz balansie nie są dziełem przypadku, lecz wymagają lat doświadczeń, szerokiej wiedzy i otwartości na eksperymenty - wylicza Maciej Wentowski, szef jury konkursu Greater Poland.

 

- Konkurs Greater Poland od 2019 roku przyciąga uwagę producentów i konsumentów. To wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko cieszy podniebienia, ale także promuje kreatywność i innowacyjność w branży piwowarskiej, cydrowniczej, a od tego roku również miodosytniczej. Każda edycja to dziesiątki nagrodzonych kategorii i setki produktów, które rywalizują o tytuł “The Greatest”! Jest różnorodnie, kolorowo i zaskakująco!  - dodaje organizatorka Poznańskich Targów Piwnych w ramach których odbywa się konkurs Greater Poland Maria Pawlik.

 

Wyjątkowe jury, składające się z uznanych sędziów, każdorazowo ma trudne zadanie wyłonienia medalistów spośród wielu wybitnych produktów, ale ich wiedza, doświadczenie i niezwykłe podniebienia pozwalają im wnikliwie ocenić każdą próbkę. Laureaci niewątpliwie mają powody do dumy, a organizatorzy GP wszystkie medalowe produkty gorąco polecają – wypatrujcie ich na sklepowych półkach!

 

- Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, a zdobywcom medali składamy serdeczne gratulacje – w Waszych produktach czuć pasję i zaangażowanie! Wasze piwa są fenomenalne! Mamy nadzieję, że kolejna edycja konkursu Greater Poland przyniesie ze sobą równie ciekawe smaki i nieprzeciętne doznania – już nie możemy się doczekać! - podkreśla organizator Poznańskich Targów Piwnych, w ramach których odbywa się konkurs Greater Poland - Grzegorz Stachurski.

 

Zwycięzcy otrzymali złote, srebrne i brązowe odznaczenia oraz nagrody o łącznej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych w tym m.in. możliwość nieodpłatnego wystawienia stoiska na Poznańskich Targach Piwnych 2024.

 

 


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.