Jump to content

Jubileuszowe X łódzkie PIWOWARY startują 8 marca


 

  • 8 i 9 marca w EXPO Łódź odbędą się X Piwowary
  • Pojawi się blisko 30 polskich browarów kraftowych.
  • Tak rozśpiewanych Piwowarów jeszcze nie było. Muzyka na żywo będzie brzmieć non-stop. Gwiazdą edycji: Kuba Sienkiewicz, lider i założyciel Elektrycznych Gitar.

Koncerty, konkursy, plebiscyty, wykłady, pokazy, degustacje, dobra kuchnia – przede wszystkim jednak znane i cenione polskie browary kraftowe. Tak w telegraficznym skrócie wyglądać będą dwudniowe, jubileuszowe Piwowary.

 

Organizatorzy zadbali o specjalną oprawę dziesiątej edycji. Założyli, że ze sceny Piwowarów 2024 przez cały czas ma płynąć muzyka grana na żywo. To nowość – dotychczas obywały się pojedyncze występy. Na scenie, oprócz Kuby Sienkiewicza, wystąpią Janusz Nastarowicz (znany i ceniony gitarzysta country-bluesowy, lider m.in. zespołu Colorado), grające z wigorem 2M Acoustic Trio i energetyczny kwintet Banglaband Collective Gwiazdą jest Kuba Sienkiewicz - artysta i lekarz, który z powodzeniem łączy te dwie pasje. Jest wokalistą, gitarzystą, autorem tekstów, liderem zespołu Elektryczne Gitary, a na koncie ma także projekty autorskie. Jego koncert w ramach Piwowarów odbędzie się w piątek, 8 marca  o godz. 20.

 

- Jubileusz imprezy uczcimy w specjalny sposób – mówi Leszek Raniewicz organizator Piwowarów. – Jak zawsze podczas targów uczestnicy głosują na najlepsze ich zdaniem premierowe piwo. W tym roku, ze względu na okoliczności, chcemy przyznać nagrody wyjątkowe. Zwycięski browar za najlepsze piwo otrzyma tytuł statuetkę pozłacanego kufla. Chcemy też uhonorować miejsca drugie i trzecie srebrnymi i brązowymi kuflami. Jednak zapewniamy, że obchodzona rocznica nie oznacza, że będzie to sztywna impreza. Wręcz przeciwnie, zapewniamy mnóstwo fajnej muzyki, gry towarzyskie i zręcznościowe, doskonałe jedzenie i jak zawsze doskonałą atmosferę.

 

Piwowary to miejsce spotkań producentów i dystrybutorów z profesjonalistami i pasjonatami piwa. W tym roku stoiska w hali EXPO będzie mieć 26 rzemieślniczych browarów z całej Polski w tym m.in. doskonale znana łódzka PIWOTEKA, ubiegłoroczny laureat Piwowarów browar Moczybroda, barwna ekipa z browaru Funky Fluid, która w swoich piwach tworzy najbardziej szalone połączenia smakowe (jak np. bezalkoholowe Free Gelato Szarlotka Ice Cream Sour) czy browar z dolnośląskiej Świdnicy, który z powodzeniem kontynuuje wielowiekowe tradycje piwowarskie tego miasta – wszak piwo świdnickie było jednym z najpopularniejszych trunków średniowiecznej Europy, a każde miasto chciało mieć swoje „piwnice świdnickie”, gdzie podawano właśnie to piwo. Pełną listę wystawców znajdziecie Państwo na końcu informacji prasowej.

 

W tym roku pierwszy dzień Piwowarów wypadnie 8 marca – a więc w Święto Kobiet. Tego dnia zorganizowano więc specjalny konkurs – kobiety będą głosować w plebiscycie na najlepsze – ich zdaniem - piwo. Następnego dnia, czyli w sobotę odbędzie się zaś „męska” odsłona konkursu. Tego dnia też wyłonione zostanie najlepsze premierowe piwo tegorocznej edycji.

Stałym punktem programu Piwowarów są wykłady dotyczące browarnictwa. W tym roku mowa będzie np. o tym, jak smakują razem piwo i czekolada. Ciekawie zapowiada się wykład i prezentacja piwa Gruit – piwa innego niż wszystkie, ponieważ  składała się nań… mieszkanka ziół (dziś pewnie powiedzielibyśmy, że jest to piwo ziołowe, co jest na polskim rynku wyjątkowe). Takie piwo, na bazie średniowiecznych receptur, powstaje w Beskidach, w Limanowej i będzie można go spróbować na tegorocznych Piwowarach.

To nie wszystko. Organizatorzy zaprosili czeskich producentów kosmetyków z chmielu: do pielęgnacji włosów, mydeł, kremów czy balsamów. Ponadto wykraczają nieco poza ramy wydarzenia zapraszając producentów kraftowych miodów pitnych, którzy zapewnią darmowe degustacje tych trunków. Jednocześnie nie zapominają również o tych briofilach, którym przy okazji Piwowarów zależy przede wszystkim na kupnie, sprzedaży czy wymianie historycznych pamiątek związanych z ulubionymi browarami czy markami piw – dla nich zorganizowana zostanie specjalna giełda birofilska oraz część wykładów.

 

Oprócz tego nie zabraknie dobrego jedzenia z food trucków, konkursów, które będą trwały na okrągło (wiedzy o piwie, o browarach, rzut kapslem do kufla czy znany beer – pong), a dla najodważniejszych śmiałków organizatorzy przygotowują konkurs jedzenia najostrzejszych na świecie sosów i przypraw.

 

Bilety na  PIWOWARY – na platformie e-bilet - https://www.ebilet.pl/biznes/targi/piwowary?partner=abacorp

oraz w kasach EXPO w dniach targów

Wiecej informacji WWW Targów Piw i Browarnictwa Piwowary 2024

 

PIWOWARZY W WARZELNI PIWA.jpeg

Elektryczne Gitary - Kuba.jpg


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Guest
This is now closed for further comments

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.