Skocz do zawartości

Browar Escarabajo


vettis

Rekomendowane odpowiedzi

O to gruba robota się szykuje. Ale płytki i kratka odpływowa to jest to. (no i wąż z wodą ;) )

 

;)

 

W planach mam:

- wylewka/płytki (zostawiam kratkę ściekową obowiązkowo, tylko zlew chcę większy i w innym miejscu ;) )

- gipsowanie ścian/ malowanie

- instalacja wodna na ścianach/ podłączenie ciepłej wody/ doprowadzenie we wszystkie miejsca gdzie potrzeba nad nowy zlew/ warzelnie

- nowa instalacja elektryczna

- podłączenie centralnego ogrzewania/grzejnika

- modernizacja odciągów ( mam zamiar przebić się przez 50cm ścianę ;) ) / zakup dodatkowego okapu

- ogólnie przemeblowanie, wywalenie nie potrzebnych pólek / zrobi mi się więcej miejsca

 

- jak się uda to modernizacja sprzętu (większy gar zacierny/ podłączenie pompy)

 

Na pewno coś jeszcze wyjdzie, lub wymyślę po drodze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zlew chcę większy

Jeśli docelowo chcesz większe gary to proponuję tak jak u mnie brodzik na podwyższeniu.

modernizacja odciągów ( mam zamiar przebić się przez 50cm ścianę ;) )

Ja bym zamówił kogoś z koroną do wiercenia np120mm . O kuciu lepiej zapomnij.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko zlew chcę większy

Jeśli docelowo chcesz większe gary to proponuję tak jak u mnie brodzik na podwyższeniu.

modernizacja odciągów ( mam zamiar przebić się przez 50cm ścianę ;) )

Ja bym zamówił kogoś z koroną do wiercenia np120mm . O kuciu lepiej zapomnij.

 

Zamontowanie brodzika chodziło mi po głowie odkąd sprowadziłem się tam na dół, czyli ponad 2 lata ;) brodzik, to najlepsze rozwiązanie.

 

Co do otworu pod odciąg, to zamierzam się przewiercić młotem udarowym i wiertłem 60cm na około obwodu, reszta młot.

 

Dzisiaj wyniosłem wszystko, wyznaczyłem poziom i przekułem pod nowy odpływ. Jutro równam wylewkę, trochę zwątpiłem po przyłożeniu poziomicy laserowej najwyższy punkt 0, najniżej 14cm do nadlania :/ Nie mam zamiaru kuć tej wylewki, trudno będę musiał nadlać.

 

avonra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zrobiliśmy wylewkę, ładnie wszystko się już wyrównało, teraz schnie. Od poniedziałku biorę się za przebijanie ściany pod odciąg i za gipsowanie ścian.

 

Edit: Nie ma to jak kobieca ręka do równania wylewki ;)

 

99mj5l.jpg

Edytowane przez vettis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po tej wylewce to tu się nie będziesz musiał schylać w browarze ;)

 

Nie i ty na pewno Jacku również ;) Po położeniu płytek będę miał 195cm. Trochę nisko, ale wole tak, niż podkładać pod wszystko żeby prosto stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad odciągiem. Chcę za ścianą na zewnątrz założyć kolanko i rurę 50cm z daszkiem wyprowadzić do góry, żeby polepszyć grawitacją jeszcze siłę odciągu.Mam zamiar wywiercić w kolanku otwór, tak żeby skroplona para miała się gdzie wydostać, bo w zimie mogłyby być problemy. Pytanie jeśli wywiercę otwór na skroploną parę, to czy muszę izolować to co będzie wystawało na zewnątrz, skoro woda i tak będzie miała się gdzie wydostać?

Od wewnątrz przy ścianie będzie wentylator kanałowy i zaraz za nim będą podłączone 2 okapy, które również mają wentylatory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ten tydzień po pracy udało mi się zagipsować ściany i przebić się przez ścianę pod wentylacje. Nie było problemów tak jak się obawiałem. Młot i wiertło 60cm fi18 zrobiły większość pracy, zrobienie otworu pod rurę 125mm zajęło mi tylko około 1 godzinę, potem tylko pozostało obrobić ścianę wokół rury ;)

a48l5j.jpg

25gxqg0.jpg

Od jutra biorę się dalej za ściany, mam opóźnienie ze względu na brak ładnej pogody i od czwartku praca stoi, bo ściany słabo schną. Muszę przeszlifować, za gruntować, pomalować. W między czasie zamierzam zmontować haki na grzejnik. Potem podłączyć instalacje wentylacyjną i zacząć instalacje elektryczną i wodną. Trochę pracy jeszcze przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę że trzeba będzie wpaść na jakąś inspekcję :D

 

Jak najbardziej zapraszam, dam znać jak będzie gotowe do odbioru :) Specjalnie dla was parę niedociągnięć zostawię :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postępy w pracy idą do przodu. Dzisiaj zamontowałem okapy i podłączyłem wentylację.

 

2cyog7.jpg

 

Pozostało mi jeszcze podłączenie wody i grzejnika, co ma się stać w środę, noi położenie płytek na podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.