Skocz do zawartości

Zadymiacze


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

 

...może na razie nie jestem zadymiacz, tylko nacieracz...;) ile soli trzeba dać na kilowy schab? (2 płaskie łyżeczki kamiennej + 2 ząbki czosnku...) :)

Wcieraj do bólu ile mięso przyjmie :) 2 płaskie to na 100% za mało, prędzej bym stawał koło 5 dużych, to ma być BARDZOOOOOO słone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daje ok. 20g soli na 0,5kg miesa. Do tego cala glowka czosnku i swiezo mielona kolendra naz calej powierzchni. Tylko ze nie wystarczy posypac, a trzeba porzadnie wmasowac. Tak jak Bielok pisze - w pewnym momencie poczujesz pod rekami, ze sol juz "nie wchodzi". Do tej pory robilem z poledwicy wieprzowej ale tym razem wykorzystalem schab - zobaczymy, jak wyjdzie.

 

Pieron, co do forum w-d.pl to jeszcze nie doswiadczylem tam jakichs malwersacji bo sie tam nie udzielam za bardzo, glownie czytam i szukam przepisow oraz porad. Ale dzieki za namian na banitow - dobrze wiedziec ze jest alternatywa. Nic tak nie podnosi jakosci uslug jak konkurencja :smilies:

 

 

I jeszcze tak a'propos poledwiczki - ja nie sznurowalem jej wogole (bo nie mialem szpagatu). Wystarczy wlozyc do ponczochy i zawinac 3 razy. Fakt, pokurczyla sie troche nieregularnie ale i tak byla znakomita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daje ok. 20g soli na 0,5kg miesa. Do tego cala glowka czosnku i swiezo mielona kolendra naz calej powierzchni. Tylko ze nie wystarczy posypac, a trzeba porzadnie wmasowac. Tak jak Bielok pisze - w pewnym momencie poczujesz pod rekami, ze sol juz "nie wchodzi". Do tej pory robilem z poledwicy wieprzowej ale tym razem wykorzystalem schab - zobaczymy, jak wyjdzie.

Ja osobiście kolendrę rozbiłam lekko w moździerzu. Schab nadaje się jak najbardziej. Narobiliście mi smaku :). Muszę sobie sprawić taką zagrychę do :smilies::) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :(

 

...może na razie nie jestem zadymiacz, tylko nacieracz...:) ile soli trzeba dać na kilowy schab? (2 płaskie łyżeczki kamiennej + 2 ząbki czosnku...) :)

Wcieraj do bólu ile mięso przyjmie :) 2 płaskie to na 100% za mało, prędzej bym stawał koło 5 dużych, to ma być BARDZOOOOOO słone :)

...no zaraz dotrę!:) ...na co mi przyszło... na starość świnie masować....:smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mięsie nigdy jeszcze nie grzebałem (nie licząc smażenia kotletów :/) ale ten schabik wygląda tak smakowicie że aż kusi :) Poradźcie tylko czym można by zastąpić kolendrę, bo nie trawię tej przyprawy tak w piwie jak i w kuchni w ogóle :) Zioła prowansalskie? Grubo mielony pieprz? Powinno się komponować, no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mięsie nigdy jeszcze nie grzebałem (nie licząc smażenia kotletów :)) ale ten schabik wygląda tak smakowicie że aż kusi :)

Kiedyś musi być ten pierwszy raz :)

 

Poradźcie tylko czym można by zastąpić kolendrę, bo nie trawię tej przyprawy tak w piwie jak i w kuchni w ogóle :/ Zioła prowansalskie? Grubo mielony pieprz? Powinno się komponować, no nie?

Ja kiedyś oprócz kolendry dodałam grubo mielony kolorowy pieprz. Schab wyszedł bardzo dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem również modernizację wędzarni. Do wnętrza włożyłem przesuwną ścianę, aby zmniejszać lub zwiększać pojemność komory. I kolejny wyrób schinkenspeck.

 

Nie chce mi dodać nowych zdjęć. To z poprzedniego postu już było.

Edytowane przez wena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny wyrób schinkenspeck.

Była jedna próba zrobienia tego produktu i d........a :) . Chyba podskoczę do Chorzowa na małą degustację :okey: .

Zaqpraszam za2 dni bedzie do degustacji.

@ANTEKS jest to mięso z szynki razem z tłuszczem jaki występuje na szynce. Jest to odpowiednio solone, moczone w wodzie, podsuszane, wędzone i znowu suszone. Rarytas. Podobne do szynek włoskich, tylko szybciej się robi, nie trzeba czekać 6 - 12 miesięcy. Trzeba to pokroić na cieniutkie plasterki, aby było widać cały świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była jedna próba zrobienia tego produktu i d........a :) . Chyba podskoczę do Chorzowa na małą degustację :) .

Zaqpraszam za2 dni bedzie do degustacji.

Można prosić o wejściówkę :okey:

Edytowane przez jkocurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.