Skocz do zawartości

Zadymiacze


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas myślę nad konstrukcją wędzarni. Musi to być ładne, funkcjonalne, i nie stwarzające problemów. Czyli trzeba zrobić raz, a dobrze. Poprzednia prowizorka wytrzymała z 6-8 lat i nadal jest sprawna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Do warzenia piwa przymierzałem się 5 lat, zanim mój browar ruszył, ale w końcu robię własne piwo.

Do wędliniarstwa przymierzam się dopiero od lat 4, więc jest szansa, że za rok-dwa dorobię się wędzarni.

W tym roku wpadło mi również do głowy, żeby robić sery, ale z mojego opóźnienia wynika, że na własny ser poczekam jeszcze ze 4 lata. :okey:

 

I tylko żałuję, że moja żona przestała piec chleb, jakoś nie ma do tego serca.

 

Wena, gratuluję wędzarni. Piwo jest, kiełbasa jest, chleba też pewnie nie zabraknie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się ten Twój nowy nabytek :okey:

 

No to jest okazja żeby Was znowu odwiedzić ;)

Damian oprócz dymogeneratora' date=' reszta to moje dzieło.[/quote']

No przecież wiem że lubisz strugać w drewnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Jak długo trwa wędzenie takich kiełbasek ?

Mozna wedzic i cieplym dymem 2-3h a kielbaski cienkie 1-1,5 h wtedy szybciej przenika dym wedzarniczy.

 

Wena czy dym rozchodzi sie po calej wedzarni ?czy musisz przekladac kije?

Niedawno rozwazalem zakup samego dymogeneratora do mojej balkonowki a teraz bedzie wiekszy Borniak wiec to rowniez biore pod uwage niestety dosyc drogi.;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja skrzynia ma 76 cm długości i w części najbardziej oddalonej od dymogeneratora trochę było słabiej uwędzone. Więc chyba trzeba bedzie przekładać kije. Dymu nie jest bardzo dużo więc czas też trzeba trochę wydłużyć. Za to wygoda niesamowita, szczególnie przy długim wędzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !!! Ja jak zaczynałam 4 lata temu wędzić mój młody nie chodził jeszcze teraz po 4 latach już mi pomaga. Myślę ze za kilka lat będzie też zacierał. W każdym razie polecam wyrób własnych wędlin bo tak jak własne piwo są lepsze od sklepowych bez porównania :)

Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.