Skocz do zawartości

Zadymiacze


Pieron

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

 

Wiele osób wędzi, ale obserwując poczynania np. Weny i porównując je ze swoimi

wpadam w kompleksy.

Bogdan niepotrzebnie. Wena wędzi tak dlatego że ma warunki wędzić koło domu, jest mu tak wygodnie i ma kasę na zakup odpowiedniego sprzętu. A jak mu wyłącza prąd to nici z wędzenia.

Dodatkowo trzeba powiedzieć że Wena ma dużo praktyki i wprawy. Czego i Tobie życzę :)

Jadłem nie raz smakowitości Janka ale to e ja czegoś nie umiem zrobić jak on to nie powód do kompleksów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabioczywiście Twoje poczynania szczególnie w serowarstwie też znam np. posty : Coś na ząb czyli oscypek inaczej, Ser żółty na szybko czy też Ser topiony z dodatkami przeglądałam wielokrotnie.

Wcześniej chciałam Wam przesłać kilka zdjęć z moich początków oraz z ostatnich wędzeń ale się nie udało może teraz się wkleją.

Edytowane przez duduś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej chciałam Wam przesłać kilka zdjęć z moich początków oraz z ostatnich wędzeń ale się nie udało może teraz się wkleją.

Pycha !

Edytowane przez Gabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja tez w koncu poczulem chec przegryzienia piwka czyms dobrym i dolaczylem do grona wedlinydomowe.pl :D

Na razie wyrabiam surowizne dojrzewajaca i wyroby z szynkowara ale wedzok jest w budowie

 

Polecam zwlaszcza ten przepis:

http://wedlinydomowe.pl/articles.php?id=560

 

proste, tanie ale przepyszne!

 

Pokroic na cieniutkie plasterki jako zakaske, to juz zawsze bedziesz patrzal na czipsy do piwa z obrzydzeniem ;)

:)

Edytowane przez ceemte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę nic sugerować, ale lepiej zrobisz jak zapiszesz się na banici.eu.

Tam człowiek czuje się zaszczuty, posty znikają, ludzie są blokowani (nawet nasi najlepsi piwowarzy). Sam napisałem parę postów, a wciąż mam 5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zwlaszcza ten przepis:

http://wedlinydomowe.pl/articles.php?id=560

No, jak słowo daje, wygląda smakowicie!

 

Mam jednak małe pytanie:

Po 5 dniach mięso włożyć do damskiej podkolanówki, kawałka rajstopy naciągnąć, zakręcić, przełożyć ponownie (mają być 3-4 warstwy).

Pomijam te podkolanówki :D, ale kto mi powie gdzie mają być te 3-4 warstwy? Czy to mięso trzeba zwinąć? Szkoda, że nie ma więcej zdjęć z poszczególnych etapów produkcji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kto mi powie gdzie mają być te 3-4 warstwy? Czy to mięso trzeba zwinąć?

to chyba chodzi o to, że wkładasz do tej skarpety (czy jak to tam zwał) okręcasz na końcu i ponownie przekładasz - to musi być chyba bardzo długa podkolanówka :D

jakieś fetyszyzmy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kto mi powie gdzie mają być te 3-4 warstwy? Czy to mięso trzeba zwinąć?

to chyba chodzi o to' date=' że wkładasz do tej skarpety (czy jak to tam zwał) okręcasz na końcu i ponownie przekładasz - to musi być chyba bardzo długa podkolanówka[/quote']

Dokładnie tak właśnie ma być. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

 

Dokładnie tak jak napisał wysłannik piekieł :) Chodzi o podkolanówkę, wbrew pozorom się świetnie naciąga. Ja robiłem 3 warstwy i potem sznurowałem, po dwóch trzech dniach poprawiłam sznurki bo mięso mocno traci na wadze i się obkurcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałem go zrobić przy okazji, ale podpadło mi że nie ma ani soli ani peklosoli w przepisie. A że robiło się ciepło odpuściłem.

Może spróbuję za parę dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja tez w koncu poczulem chec przegryzienia piwka czyms dobrym i dolaczylem do grona wedlinydomowe.pl :)

Na razie wyrabiam surowizne dojrzewajaca i wyroby z szynkowara ale wedzok jest w budowie

 

Polecam zwlaszcza ten przepis:

http://wedlinydomowe.pl/articles.php?id=560

 

proste, tanie ale przepyszne!

 

Pokroic na cieniutkie plasterki jako zakaske, to juz zawsze bedziesz patrzal na czipsy do piwa z obrzydzeniem :)

:D

Do tego grzechu namówiłem kiedyś CODERA, ale coś mu nie wyszło. Namówiłem później szopa007 i ten łakomczuch zrobił to już kilka razy. Jest to proste i nie wymaga żadnego spesjalistycznego sprzętu. Wystarczą tylko chęci. Chyba w 2009 roku miałem ten schabik w Żywcu. Wiele osób go próbowało. Co najważniejsze wszyscy przeżyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chyba w 2009r. tylko na pewno w 2009r. go miałeś i nie zapomniałem smaku do dzisiaj :D . Na pewno go spróbuję wykonać. Przy okazji, czy można go wywiesić na strychu w obecnej sytuacji ok. 13°C z wahaniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja tez w koncu poczulem chec przegryzienia piwka czyms dobrym i dolaczylem do grona wedlinydomowe.pl :)

Na razie wyrabiam surowizne dojrzewajaca i wyroby z szynkowara ale wedzok jest w budowie

 

Polecam zwlaszcza ten przepis:

http://wedlinydomowe.pl/articles.php?id=560

 

proste, tanie ale przepyszne!

 

Pokroic na cieniutkie plasterki jako zakaske, to juz zawsze bedziesz patrzal na czipsy do piwa z obrzydzeniem ;)

;)

...może na razie nie jestem zadymiacz, tylko nacieracz...:) ile soli trzeba dać na kilowy schab? (2 płaskie łyżeczki kamiennej + 2 ząbki czosnku...) :)

Edytowane przez seniorroberto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.