Skocz do zawartości

media a piwowarstwo domowe


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Tekst ten jest skondensowany i to bardzo, więc nie ma co liczyć na konkrety i szczegóły. Pierwsze zdanie przecież mówi, że wszystko można kupić w sklepie albo zamówić w internecie.

Tak ale obok pisze że jęczmień można kupić w sklepie ze zdrową żywnością lub u zaufanego gospodarza ;)

 

O sklepach piwowarskich nie ma słowa

Edytowane przez rosek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli jak przypuszczałem...poziom Faktu wziął górę. Cóż żal mi tych którzy będą próbować robić piwo wg tego przepisu. Zwłaszcza jak "słodować" będą trzymając parę kg jęczmienia w wiadrze z wodą przez 2 tygodnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://Ciemne piwa wcale nie są bardziej kaloryczne od ich jasnych odpowiedników

 

Jako, że jestem na etapie robienia piw ciemnych spodobał mi się fragment:

 

Ciemne piwa mają również ciemną stronę. Dr Pavlidis Pavlos z instytutu w Heidelbergu udowodnił, że mogą one zmieniać sposób postrzegania rzeczywistości. Przedawkowanie grozi skłonnością do wyrażania mniej przychylnych ocen i opinii w towarzystwie. Człowiek chamieje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w dużo mniejszym mniejszym nakładzie, ale chyba lepiej napisany artykuł o warzeniu piwa w domu znalazł się w październikowym wydaniu miesięcznika ZDROWIE.

Piwo to samo zdrowie :(

Edytowane przez anteks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Przed chwilą widziałem reklamę nowego programu na discovery channel:

 

Jak piwo uratowało świat?

FILM DOKUMENTALNY (How Beer Saved the World)

 

Piwo, choć wydaje się niepozornym trunkiem, miało wpływ na historię. Twórcy filmu pokazują, jak zmieniało świat - od starożytnych cywilizacji, przeróżnych wynalazków na przestrzeni dziejów, aż po dzień dzisiejszy.

 

Premiera piątek (11 listopada) 22:00 - Discovery Channel

 

Może to nie o piwowarstwie domowym ale chyba warto zobaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Częstochowski oddział Bractwa Piwnego zaprezentował zwycięskie piwo, uwarzone według receptury Szymona Kierszniowskiego podczas II Częstochowskiego Konkursu Piw Domowych Bractwa Piwnego. [www.czewa.tv]

 

Parę znanych twarzy :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.