Skocz do zawartości

media a piwowarstwo domowe


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też. Nie będzie picia pod chmurką, a chlanie pod chmurką. Stada dzikusów będą miały, w majestacie prawa, okazję do zalania się w trzy tyłki i stwarzania zagrożenia dla osób trzeźwych.

Pozwolenie na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych wcale nie poprawi kultury picia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolenie na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych wcale nie poprawi kultury picia.

A ja uważam, że miejsce spożywania alkoholu nie ma nic wspólnego z kulturą picia. Kultura picia nie polega na tym, że jesteśmy trzeźwiejsi, bo przepisy zabraniają nam urżnąć się w trupa tam, gdzie aktualnie stoimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też. Nie będzie picia pod chmurką, a chlanie pod chmurką. Stada dzikusów będą miały, w majestacie prawa, okazję do zalania się w trzy tyłki i stwarzania zagrożenia dla osób trzeźwych.

Pozwolenie na spożywanie alkoholu w miejscach publicznych wcale nie poprawi kultury picia.

Dzięki właśnie jestem stadem dzikusów, które poszły nad morze wypić piwo.

 

PS

Fajny zachód słońca był. No i piłem alkohol w miejscu publicznym całkiem legalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie mówimy o normalnych obywatelach, bo Ci nie mają i nie będę mieli z tym problemu. Wierz mi Arku, że krakowskie dresiarstwo już zaciera ręce...

 

edit: poza tym jesteś w kraju innym kulturowo, więc tu nie ma co porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale nie mówimy o normalnych obywatelach, bo Ci nie mają i nie będę mili z tym problemu. Wierz mi Arku, że krakowskie dresiarstwo już zaciera ręce...

 

No tak, ale zaostrzanie prawa by wyeliminować 1 źle zachowującą się osobę na 100 osób jest trochę mało rozsądne. Lepiej by wprowadzić mandat za niespołeczne zachowanie, zamiast za sam fakt spożywania alkoholu.

 

 

EDIT

Przykład takiego prawa http://www.legislation.gov.uk/asp/2004/8/contents

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Polsce nadal jest coś takiego jak "czyn nieobyczajny" oraz "wybryk chuligański" które mogą być stosowane do osób nadużywających alkoholu. Teraz często i gęsto picie jest wykorzystywane do ściągania kasy z pijących dzięki mandatom.

 

Prawda jest taka że gdyby Polacy zarabiali tak jak na zachodzie to mogliby pozwolić sobie na większe picie w knajpach, a tak chcąc się napić tanio na powietrzu pozostaje picie na balkonie, albo ukradkiem chowając butelkę za pazuchą.

 

A jeśli picie piwa jest zabronione to tak samo powinno być z paleniem. Palenie jest dużo bardziej uciążliwe dla innych niż picie - dla mnie nie ma różnicy czy ktoś wsiada do autobusu i śmierdzi od niego piwem czy petami - obaj są uciążliwi dla innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi Arku, że krakowskie dresiarstwo już zaciera ręce...

Jakoś trudno mi uwierzyć, że w tej chwili przepisy powstrzymują dresiarstwo i nie spożywają oni alkoholu w miejscach publicznych, zwłaszcza gdy są w większej grupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierz mi Arku, że krakowskie dresiarstwo już zaciera ręce...

Jakoś trudno mi uwierzyć, że w tej chwili przepisy powstrzymują dresiarstwo i nie spożywają oni alkoholu w miejscach publicznych, zwłaszcza gdy są w większej grupie.

 

No tym bardziej to ułatwmy, bo jak na razie jako tako jeszcze dają radę. Ja zmierzam do tego że nasz polski system na nic sensownie nie przygotowany, po prostu tego nie ogarnie i tyle. Zapytam inaczej, komu na forum ten zakaz utrudnia życie, psuje zabawę, ma z tego powodu problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia.., już to widzę jak on coś samodzielnie robi. Jego doradca pewnie kazał kucharzowi Białego Domu zrobić piwo z brewkita, bo w USA głos każdej grupy się liczy, a piwowarów domowych jest tam dużo więcej niż w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wyjątkowo się zaciąłem w sobie i jestem mocny tej akcji przeciwny.

A ja jestem jak najbardziej "za", chociaż pewnie nie skorzystam, bo piwo w plenerze piję co najwyżej na grillu u siebie na podwórku.

Jak na razie piwo jest legalnym napojem w Polsce, a według konstytucji człowiek jest podobno wolny i w przestrzeni publicznej może robić co chce, dopóki komuś nie szkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tym bardziej to ułatwmy, bo jak na razie jako tako jeszcze dają radę. Ja zmierzam do tego że nasz polski system na nic sensownie nie przygotowany, po prostu tego nie ogarnie i tyle. Zapytam inaczej, komu na forum ten zakaz utrudnia życie, psuje zabawę, ma z tego powodu problemy?

Mnie nie psuje, tak jak samo jak nie psuje zakaz kąpieli podczas czarnej flagi, co nie zmienia tego, że jestem mu przeciwny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak oni sprawdzają co jest w tej butelce. Bo w butelce od piwa można mieć równie dobrze wodę. Może degustują na miejscu? W takim razie nasikam do butelki i przespaceruje się z nią po parku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.