Jump to content

Słodownia Optima


anmar

Recommended Posts

Jesteśmy po pierwszych zakupach (po zmianach) w sklepie internetowym (http://www.optimaslodownia.pl/) Słodowni Pneumatycznej Optima z Poznania.

Zmiany: jak na razie wiele plusów dodatnich ;)

Szybka dostawa, zamówienie w poniedziałek,  dziś (czwartek) przed 9.00 dostarczono przesyłkę. Zamawialiśmy drobne ilości słodów, przyszły popakowane po 5 kg w eleganckie papierowe torby ze stosownymi opisami. Korzystna cena za przesyłkę, nasza paczka ważyła 31 kg same słody - koszt 20 pln.wydaje nam się, że w tej cenie przyślą i większe paczki. Niestety brak wyraźnie opisanych kosztów dostawy :thumbdown:  Płatności można dokonać np. za pomocą "przelewy24.pl" duże ułatwienie :good: Jesteśmy bardzo zadowoleni.

post-751-0-58667600-1486032223_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

Ja dotychczas zamawiałem za pośrednictwem email i odbierałem na portierni.

Teraz opcja zamawiania emailowego została zlikwidowana, a system sklepu nie nastraja mnie optymistycznie, ale pewnie się przekonam bo z towaru jestem niezmiennie zadowolony (mimo innych doświadczeń relacjonowanych przez użytkowników na forum/ czacie). Piwowar z Ułan Browar mówił, że te nowe papierowe worki są ciężkie w obsłudze - rwą się. Ja mam jeszcze zgrzewane małe i duże materiałowe więc nie wiem jak to wygląda faktycznie.

Link to comment
Share on other sites

 

 

nowe papierowe worki są ciężkie w obsłudze - rwą się.
 

 

Potwierdzam rwanie worków ;)

 

Też zamawiam w optimie i nie mam powodów żeby narzekać. 

Link to comment
Share on other sites

a system sklepu nie nastraja mnie optymistycznie

 

Jeszcze się nie zarejestrowałem na ich sklepie. Też jakoś dziwnie mi wygląda ten interfejs. Może ktoś z doświadczeniem w zakupach u nich opowiedzieć co i jak? Czy 25kg też są pakowane w worki papierowe? 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Jeszcze się nie zarejestrowałem na ich sklepie. Też jakoś dziwnie mi wygląda ten interfejs. Może ktoś z doświadczeniem w zakupach u nich opowiedzieć co i jak? Czy 25kg też są pakowane w worki papierowe? 

 

 

Tak, też są pakowane w papierowe worki. Ja nie miałem z nimi problemu, nic mi się nie rwało.

 

Słód bardzo dobry, wydajny, bez żadnych problemów z filtracją. Liga wyżej niż wajking molt. Bony na zakupy w słodowni wygrałem w jednym z konkursów i muszę przyznać, że jestem zadowolony. Przepuściłem przez śrutownik prawie 30 kilogramów słodu z Optimy i wszystko w jak najlepszym porządku. :okey:

Link to comment
Share on other sites

 

 

Czy 25kg też są pakowane w worki papierowe?

 

tak, ale ja z tymi worami nie mam problemów.

 

 

 

Może ktoś z doświadczeniem w zakupach u nich opowiedzieć co i jak?

 

do niedawna trzeba było napisać do nich maila(który w moim przypadku zawsze lądował na antyspamie, przez co trzeba było do nich dzwonić żeby tego maila w ogóle odczytali) co się chce, a oni odpisywali ile za to chcą i dawali numer konta do przelewu, po jakimś czasie można było odebrać. Teraz zrobili sobie sklepik w którym trzeba się zarejestrować. Rejestracja dokonuje się przy pierwszym zakupie. Po zakupie dostajesz maila z potwierdzeniem, ceną i numerem transakcji który trzeba wpisać w tytuł przelewu. O dziwo po zakupie nie dostałem numeru konta na który mam zrobić przelew :D więc przelałem na nr konta który mam z dawnych czasów. W razie czego jest z nimi dobry kontakt telefoniczny.

Link to comment
Share on other sites

Jakiś sklep dal piwowarów to sprzedaje, czy tylko słodownia ?

Przez chwilę Optima była w ofercie TB, nawet gdzieś o tym pisałem na forum. Szybko zniknęło. Teraz chyba nikt nie ma.

edit: żaden sklep z wyszukiwarki CML.

Edited by zasada
Link to comment
Share on other sites

To dziwne,Strzegom się trochę skompromitował w pewnym momencie

Możesz coś więcej powiedzieć? Pytam, bo mam trochę pale strzegomia i chciałem kolejne piwo na nim zrobić, ale zdążyłbym jeszcze przed warzeniem zamówić coś innego jeżeli twierdzisz że jest trefny.

Link to comment
Share on other sites

Coś pogrzebali z opłatami za przesyłkę. Brakuje mi wyraźnie określonych kosztów przesyłki. Przy poprzednim zamówieniu zapłaciłem za paczkę 31kg 20 pln, a teraz za przywiezienie 25kg (worek słodu) chcą 30 pln. :thumbdown:

Chyba słody bazowe zamówię gdzie indziej.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jestem właśnie po unboxingu przesyłki z Optimy. Cóż można powiedzieć?  :okey:  tak jest. Poza tym, że oczywiście za mało pszenicznego zamówiłem    :facepalm:

Nie potwierdziły się moje obawy o papierowy worek 25kg. To znaczy słód przybył zapakowany elegancko w mocny worek z plastikowej plecionki. Papierowe torby 1 i 5 kilogramowe są wystarczająco mocne. Nie mam obaw o rozerwania.

Jestem bardzo zadowolony i polecam Optimę.

Jutro zacieranie    :cool:

Edited by łysy ĄĘ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.