Skocz do zawartości

Chmiel Amora Preta


Rekomendowane odpowiedzi

Pachnie wam ten chmiel? Dałem go ze 150 g na whirpool i potem jakieś 50g na zimno na ok 25l i ledwo go czuć. Smak brzeczki przed zadaniem drożdży był super, ale po tym została z niego tylko goryczka, która jest całkiem ok swoją drogą, jak dla mnie to bliżej jej do pilsnerowskiej niż nowofalowej. Aromatu praktycznie zero.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lechu555 napisał(a):

Kto ma możliwość to może kupić sobie Raciborskie Amora Preta Single Hop Pils w Aldi, o ile jeszcze jest, i się przekonać o tym chmielu. Goryczka jest i nawet fajna, ale aromatu tam się nie doszukacie za wiele.

Są też z Recraftu hazy ipki na polskich chmielach, 4 różne, i też były w Aldi ale w kwietniu więc może ich już nie być, w moim nie było ale trafiłem "u badylarza". Niby fajne ale jednak to nie jest to. Dużo mniej intensywny aromat niż choćby hazy delivery.

Robiłem hazy apę 14blg, dałem Amorę i Exp2/20, około 200g na jakieś 16l piwa, po zlaniu gotowego wyszło ok 14l, aromat bardzo przyjemny ale też nie "buchało". Na pewno będę jeszcze z nimi próbował bo aromat fajny a są tanie, następnym razem sypnę więcej i wg mnie zdecydowanie na zimno przed rozlewem, z dodatku na ciepło niewiele zostaje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 08:22, przegalin napisał(a):

Finalnie na zimno poszła Amora i Izabella. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

e. zapomniałem o Zuli jeszcze :)

daj znać jak wyszło, ja dałem tego, wydaje mi się, wystarczająco dużo, ale efektów poza goryczką za bardzo nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amora dała mi jakieś efekty tylko przy chmieleniu na zimno, ale wspomagam się notatkami, bo piwa sprzed 3 lat nie pamiętam...

Na 10l chmielenie 5g iunga 60min, 25g AP 0, 25g AP na zimno 4 dni. K-97 16-18st. Aromat określiłem jako "owoce leśne" cokolwiek to znaczy.

 

W innej warce przy chmieleniu na łirpul tylko goryczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio piłem piwo 100% na tym chmielu i mi się kojarzył z malinami, jeżynami i ogólnie jakimiś liśćmi jak jakaś przystępna herbata ziołowa. Moim zdaniem może fajnie zagrać w jakimś spolszczonym brytyjskim piwie typu bitter, pale ale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2023 o 09:53, lechu555 napisał(a):

daj znać jak wyszło, ja dałem tego, wydaje mi się, wystarczająco dużo, ale efektów poza goryczką za bardzo nie było

 

Właśnie zabutelkowałem. Pachnie dość intensywnie ale nie wiem za bardzo czym :) Nie jest to na pewno Ameryka, bardziej Nowa Zelandia. Dla mnie najbliżej to agrest może czarna porzeczka albo jakaś mirabelka. Pozytywne zaskoczenie ogólnie, zobaczymy jak będzie z gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.