Skocz do zawartości

Brewkity i słody przeterminowane


Plactuch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, będę zaczynał przygodę z brewkitami. Dostałem od kuzyna parę puszek brewkitow i słodów. Wszystkie są po około 12-16 miesięcy przeterminowane. Trzymał je w piwnicy. Powiedzcie proszę czy mogę je jeszcze użyć? I jak myślicie który ekstrakt słodowy będzie się nadalaw do którego brewkita. Dziękuję bardzo za pomoc.

Nie mogę się doczekać ;)

IMG20230815133400.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pucha pół roku po terminie "zadziałała"... Te brewkity są chmielone, więc ogólnie wyjdzie Ci nowy styl... Jakbyś chmielił na zimno - ważne żeby chmiel nie znalazł się na koniec w butelkach - filtracja, worek muślinowy, hop spider etc... 

Edytowane przez Szumidło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Plactuch napisał(a):

A czy można dochmielic jakimś cytrusowym chmielem?lubię takie nutki

 

Citra 😁 W Amerykanskich APA uzywany czesto. Przejrzyj forum jak to zrobic dobrze i sprytnie zapewne na zimno :)

 

P.s. przejrzyj rowniez forum jakich drozdzy uzyc, te dodane z puszkami wyrzuc do kosza. Do lagera inne, do IPA i PA inne, jak i o temperaturach..

Edytowane przez Igor Gorelord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Plactuch napisał(a):

A jakie drożdże do reszty brewkitow? Również 05? Dzięki bardzo. Pozdrawiam 

tak jak @wizi pisze wyżej w drugim zdaniu, wszystko zrób na US-05, przynajmniej ja zrobiłbym tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część, chłopaki czy robicie Warki w takie temperatury? Pytam bo chce się zabrać za mojego brewkita, ale nie mam piwnicy i nie miałbym trzymać mojego piwka. Czy może lodówka się będzie nawadac? Mogę stara lodówkę uruchomić i tam w wiadereczku trzymać piwko. Czy ktoś z was tak praktykował ? Pozdrawiam i udanej niedzieli życzę.

Edytowane przez Plactuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Plactuch napisał(a):

Taki będzie ok

Wg opisu ten regulator w podstawowej wersji ma tylko funkcję grzania, więc się nie nada do lodówki.

Szukaj takiego, który ma dwa wyjścia - jedno na grzanie, drugie na chodzenie.

Polecam Stc-1000. Mam, jestem zadowolony.

Edytowane przez dzejkej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stc-1000 chyba nie ma podłączenia do zwykłej wtyczki - przerabianie kabla etc.

 

Są też takie z normalną wtyczką: https://allegro.pl/oferta/termostat-elektroniczny-z-wtyczka-gniazdkiem-230v-13965882104

 

Poczytaj opinie o konkretnym modelu...

Edytowane przez Szumidło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szumidło napisał(a):

Stc-1000 chyba nie ma podłączenia do zwykłej wtyczki - przerabianie kabla etc.

 

Są też takie z normalną wtyczką: https://allegro.pl/oferta/termostat-elektroniczny-z-wtyczka-gniazdkiem-230v-13965882104

 

Poczytaj opinie o konkretnym modelu...

Stc-1000 może być również podłączony pod 230V. To zależy od modelu.

Sterownik, który przedstawiasz ma wtyczkę ale nie ma podwójnej funkcji grzanie/chlodzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zaczynasz, to puszka (od lewej) nr 2 i ekstrakt nr 5. Daj drożdże (uwodnione) spod wieczka nr 2 i 3 razem (przeterminowanie dotyczy głównie drożdży). Nie jest to pierwsza liga ale dadzą radę. Zwróć uwagę, skąd te zestawy pochodzą. Wysokie temperatury im nie straszne. Jak będziesz dochmielał to w gęstym woreczku albo odfiltrowana porządnie herbatka, bo będziesz potrzebował gęstwy na puszkę nr 3. Resztę doczytasz. Zanim grzybki z pierwszego wsadu skończą pracę, zdążysz przeczytać to forum. Smacznego!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Plactuch jeżeli masz jakiś zasilacz 12V to polecam najprostsze rozwiązanie https://allegro.pl/oferta/omega-zone-termostat-cyfrowy-w1209-12v-50c-110c-7145784064?fromVariant=7283824325, jeżeli nie masz dwóch lewych rąk to spokojnie dorobisz sobie kabel z wtyczką i gniazdem i działa. Mam taki termostat od 2 lat i nic się z nim nie dzieje.

 

ten z linka @Szumidło po 2-3 tygodniach mi padł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, monodem napisał(a):

Stc-1000 może być również podłączony pod 230V. To zależy od modelu.

Sterownik, który przedstawiasz ma wtyczkę ale nie ma podwójnej funkcji grzanie/chlodzenie. 

Już zakupiłem STC 1000 STC-1000 230V z sondą. Dziękuję wam wszystkim za pomoc. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.08.2023 o 20:55, monodem napisał(a):

Stc-1000 może być również podłączony pod 230V. To zależy od modelu.

Sterownik, który przedstawiasz ma wtyczkę ale nie ma podwójnej funkcji grzanie/chlodzenie. 

Jak najbezpieczniej zamontować sondę do lodówki? Robić w niej jakoś otwór?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.