Skocz do zawartości

Piwo lekko kwaśnawe.


Mateoo

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. 
Zrobiłem już dwie warki z dwóch różnych brew kitów. Jedno to było piwko pszeniczne z brewkitu firmy muntons a drugo to brew ferm special belge.
Oba piwka wyszły całkiem dobrze ale w obu czuć taki kwaśnawy posmak.Nie wiem ten posmak chyba smakuje jak drożdże. I teraz pytanko da się tego jakoś uniknąć? Może zlewać na cichą? Nie wiem bo jedni piszą tak a drudzy inaczej bo zlewanie na cichą ma swoich zwolenników i przeciwników. Niemniej jednak chętnie bym się pozbył tej kwasowości w kolejnych piwach, nie to że to jakoś przeszkadza ale smakuje trochę dziwnie przez to. Jakieś rady przyjaciele?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Mateoo napisał(a):

Dzień dobry. 
Zrobiłem już dwie warki z dwóch różnych brew kitów. Jedno to było piwko pszeniczne z brewkitu firmy muntons a drugo to brew ferm special belge.
Oba piwka wyszły całkiem dobrze ale w obu czuć taki kwaśnawy posmak.Nie wiem ten posmak chyba smakuje jak drożdże. I teraz pytanko da się tego jakoś uniknąć? Może zlewać na cichą? Nie wiem bo jedni piszą tak a drudzy inaczej bo zlewanie na cichą ma swoich zwolenników i przeciwników. Niemniej jednak chętnie bym się pozbył tej kwasowości w kolejnych piwach, nie to że to jakoś przeszkadza ale smakuje trochę dziwnie przez to. Jakieś rady przyjaciele?

 

Cześć,

Więcej szczegółów -jakie drożdże były w brewkitach? Czy użyłeś cukru czy ekstraktu? Wyjścia są trzy - 1. kupiłeś brewkity z drożdżami winnymi i one dodały kwasowego posmaku, 2. dodałeś cukru zwykłego, który po odfermentowaniu dodaje kwasowości oraz innych nieciekawych posmaków 3 - masz źle poprowadzoną fermerntacje/zakażenie. 

 

Jeżeli chodzi o rady, polecam użyć drożdży spoza zestawu brewkitowego np. US-05 - bardzo neutralne drożdżaki. A zamiast cukru użyć płynnego albo suchego ekstraktu - ewentualnie dwie puszki brewkita. Wiem, że to się słabo wtedy kalkuluje pieniężnie ale smak zmieni się diametralnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub Lallemand Munich Classic i podstawa dobra temp. fermentacji. Dla pszenicznych tak 18 do 20 stopni ale wewnątrz brzeczki podczas burzliwej i żadnych mocnych jej wahań. Piwa z brewkitów mogą wyjść bardzo dobre jak je jeszcze podbijesz parzeniem słodów. To bardzo pomaga. Od kilku warek tak robię i np. Saisson ostatni wyszedł taki jaki chciałem spokojnie daje mu 9 na 10. Z chmieleniem na ciepło w temp. około 70 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.