Skocz do zawartości

Klarstein brauheld Pro 45 l


Raf78

Rekomendowane odpowiedzi

A to, że szukam kolejnego zestawu do warzenia w tym kociołku😉

 Warto w tym miejscu uzupełnić informację o tym kotle z mojego doświadczenia:

Co do korekty temperatury wrzenia. W instrukcji jest tak:

Jeżeli temperatura wrzenia nie zgadza się z temperaturą 
wyświetlaną na termometrze, należy nacisnąć i przytrzymać 
jednocześnie przyciski (+/-) przez 3 sekundy i skorygować 
wyświetlaną temperaturę o maksymalnie +/- 10 °C. Naciśnij 
przycisk (+/-). Następnie odczekaj 5 sekund, aby zapisać 
wybraną wartość. Można również skorygować temperaturę 
przed uruchomieniem urządzenia.
Raz poprawiona temperatura zostanie zapisana i nie trzeba 
będzie jej
poprawiać następnym razem, chyba że znowu będzie 
niedokładna.

 

U mnie na wyświetlaczu było max. 97 stopni. Woda wrzała, temp. już nie rosła. Pierwsze myślałem, że jakaś usterka, ale później wyszukałem ten zapis w instrukcji. 

Skorygowałem zgodnie z instrukcją i wszystko ok. 

 

 

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Raf78 napisał(a):

zestawu do warzenia w tym kociołku

Zestaw to zestaw. Uwarzysz w kociołku Twoim, innym, w garze - jak kto chce.

A poszukiwanie zestawu czy receptury w dziale "sprzęt", to chyba nie bardzo...😉

Edytowane przez dzejkej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat o wariacji "Smart" tego kociołka zniknął, więc opiszę sytuację tutaj. W poprzednim temacie skarżyłem się, że niestety trafił mi się trefny model, który padł w trakcie testowego grzania wody. Kociołek po prostu wyłączył się i przestał reagować na cokolwiek. Zgłosiłem reklamację w okolicach 10 grudnia, przed świętami miał być kurier, ale oczywiście nie dotarł. Zgłosiłem to na infolinii, pracownik z supportu zapewnił mnie, że przyjrzy się sytuacji.  Ostatecznie kociołek wyjechał ode mnie 27.12.2023. Stronka do zgłaszania reklamacji jest kiepska, delikatnie mówiąc, ale ostatecznie wczoraj (11.01.2024) dotarła do mnie paczka z całkowicie nowym kociołkiem. 

 

Plus dla Klarsteina za uczciwe rozpatrzenie reklamacji (obawiałem się scenariusza w którym producent będzie próbował zwalić winę na mnie), lekki minus za czas realizacji, ale trzeba pamiętać, że termin świąteczno-sylwestrowy na pewno nie pomógł. 

 

Co do kociołka, to nic więcej ciekawego nie jestem w stanie powiedzieć. Sterownik i aplikacja skrajnie biedne, mam nadzieję że faktycznie pojawi się jakaś aktualizacja. Na ten moment nie da się ustawić własnych receptur, a manualnie można ustawić tylko jeden krok... Kupiłem ten kociołek z myślą o wygodzie, a na razie jest gorzej niż w starej Cobrze CB5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ciezkicoswybrac napisał(a):

Co do kociołka, to nic więcej ciekawego nie jestem w stanie powiedzieć. Sterownik i aplikacja skrajnie biedne, mam nadzieję że faktycznie pojawi się jakaś aktualizacja. Na ten moment nie da się ustawić własnych receptur, a manualnie można ustawić tylko jeden krok... Kupiłem ten kociołek z myślą o wygodzie, a na razie jest gorzej niż w starej Cobrze CB5. 

to prawda,, bieda sterownik, aktualizacja niby juz sie pojawiła ale dalej bieda. Własne receptury się da ustawić ale przez smart i wtedy możesz zaprogramować cały proces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ciezkicoswybrac napisał(a):

Faktycznie, nie zauważyłem tego przy pierwszej próbie. Dzięki za info. 

tylko że jest to upierdliwe przez smartfona wklepywać całą recepturę, próbowałem i wymiekłem a kupować tablet specjalnie to bez sensu

Edytowane przez 1803
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ciezkicoswybrac napisał(a):

manualnie można ustawić tylko jeden krok.

Nie posiadam kociołka, ale z tego co wyczytałem kiedyś na stronie producenta, to myślałem że cały proces (ileś tam kroków) da się ustawić nawet w starszym Brauheld Pro. To tam się dało, a tu w Smarcie przerzucili to do apki i z palca się nie da? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dzejkej napisał(a):

Nie posiadam kociołka, ale z tego co wyczytałem kiedyś na stronie producenta, to myślałem że cały proces (ileś tam kroków) da się ustawić nawet w starszym Brauheld Pro. To tam się dało, a tu w Smarcie przerzucili to do apki i z palca się nie da? 

może się da przez smart bez wpisywania receptury ale u mnie jeszcze nie był używany, tylko rozpakowałem , połączyłem sie przez smarta i spakowałem stoi w kartonie.

W dniu 29.12.2023 o 23:13, Raf78 napisał(a):

Doszły do mnie worki filtracyjne z siatki NMO. Zamówiłem na techniczne24.pl dwa rodzaje 100 i 150 micron.

 

i jak się sprawują? która siatka lepsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma porównania do tej torby do chmielenia dostępnej na przykład w twój browar, która mi się rozpadła w rękach na szwie. Te o których pisałem są z pierścieniem plastikowym. Jednej użyłem do dodatkowej filtracji brzeczki po chmieleniu. Jednej użyłem zamiast hospidera. Jakoś wykonania bardzo dobra, bardzo mocne. Obecnie doszły do mnie jeszcze dwie dodatkowe. Tym razem na indywidualne zamówienie bez pierścienia, tylko ze sznurkiem ściągającym. Wykorzystam je w najbliższym czasie do chmielenia na zimno. Do obciążenia kupiłem i wykorzystywałem już wcześniej pręt z nierdzewki, który pociąłem na odpowiednie dla mnie długości i oczywiście starannie oszlifowałem kanty cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, 1803 napisał(a):

tylko że jest to upierdliwe przez smartfona wklepywać całą recepturę, próbowałem i wymiekłem a kupować tablet specjalnie to bez sensu

A tak jeszcze dopytam - nie wiem, czy znowu czegoś nie zauważyłem, czy faktycznie tego nie ma. Przy ustalaniu własnej recepetury nie ma możliwości ustawienia mocy... Przy ustalaniu pojedynczego kroku jest, w recepturze nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, ciezkicoswybrac napisał(a):

A tak jeszcze dopytam - nie wiem, czy znowu czegoś nie zauważyłem, czy faktycznie tego nie ma. Przy ustalaniu własnej recepetury nie ma możliwości ustawienia mocy... Przy ustalaniu pojedynczego kroku jest, w recepturze nie ma. 

nie wiem, tak jak napisałem, otworzyłem karton, zainstalowałem apkę i połączyłem sie netem i poklikałem trochę. Nie robiłem żadnego piwa jeszcze. Ja go kupiłem bo dostałem bardzo dobrą cenę i nie wnikałem w to co on ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ciezkicoswybrac napisał(a):

Ja właśnie robię pierwszą warkę i natrafiłem na ten problem. Jeśli faktycznie nie będzie możliwości ustawienia kroków receptury z mocą, to ten sterownik można sobie postawić na szafce w formie przestrogi.

pewnie jest tak że jak robisz z własnej receptury przez smart to po starcie ustawiasz ręcznie na sterowniku moc. To nie jest żaden problem. Nie chce mi się go wyciągać z kartonu i uruchamiasz ale napewno mozna.

Edytowane przez 1803
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ile Ci wyszło z poprzedniej warki. Z warki na warkę skorygujesz, aż dojdziesz do powtarzalności. Wydajność zależy od wielu czynników i każdy będzie mieć inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Raf78 napisał(a):

doświadczenie z wydajnością. Ile realnie wpisywać w kalkulatorze.

Użyj jakiegoś programu, np. Brewfather. Jak wpiszesz recepturę, i będziesz robił odpowiednie pomiary, to wszystko dostaniesz wyliczone. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyliczam w kalkulatorze na stronie twój browar.Domyślnie 80%, ja przyjąłem jak na razie 72%.

Zapoznam się z materiałem z wyżej wskazanego linku.

 

Co do przygotowania wody do wysładzania, to użycie garnka pasteryzacyjnego w moim przypadku Klarstein Marmalade usprawniło cały proces. Pozwala przygotować sporą ilość wody o określonej temperaturze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zniknął wątek dotyczący Klarstein Brauheld Smart 45, więc napiszę tu.

Próbowałem ostatnio połączyć owy kocioł z aplikacją Klarsteina i poległem. Robię wszystko wg instrukcji na stronie ale sterownik nie łączy się z apką.

Czy ktoś miał takie problemy ? Rozwiązał je w jakiś sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Krzyżak napisał(a):

Zniknął wątek dotyczący Klarstein Brauheld Smart 45, więc napiszę tu.

Próbowałem ostatnio połączyć owy kocioł z aplikacją Klarsteina i poległem. Robię wszystko wg instrukcji na stronie ale sterownik nie łączy się z apką.

Czy ktoś miał takie problemy ? Rozwiązał je w jakiś sposób ?

Osobnego wątku chyba nie było, dyskusja toczyła się tu. Część postów zniknęła po banie ( ale On chyba powrócił to może sie wypowie 😛 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krzyżak napisał(a):

Próbowałem ostatnio połączyć owy kocioł z aplikacją Klarsteina i poległem. Robię wszystko wg instrukcji na stronie ale sterownik nie łączy się z apką.

Nie docisnąłeś kabla, miałem to samo. Zobacz jak wyglądają wypustki w kablu, potem na złącze, przypasuj i wciśnij mocno, powinno chwycić. 

Edytowane przez ciezkicoswybrac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To będzie moja druga warka w Klarstein Brauheld Pro. Zamierzam tym razem nie używać hopspidera do chmielenia. Jak już pisałem podoba mi się warzenie jednego  twórców na YT użytkowników tego kotła (Mr.Cherystone). Oczywiście jego proces uzupełnię o proces chłodzenia – wykorzystam posiadaną dużą  chłodnicę.

Po schłodzeniu brzeczki planuję wprowadzić ją w wir. Tutaj zastanawiam się jaki czas potrzebny na osiadnięcie chmielin i białek – 15-20 min???. Będę używał także whirfloc.

Autorka blog.homebrewing.pl w kociołku używa węża spiralnego. Ja obawiam się ewentualnych przypaleń. Bo moim zdaniem wąż ten będzie ingerował w swobodny ruch brzeczki (zakłóci system antyprzypaleniowy). W/w twórca YT Mr. Cherystone po wprowadzeniu brzeczki w wir, zlewa ją przez filtr nylonowy 150 micron z dobrym efektem końcowym. Ja zakupiłem zarówno 150 jaki 100 i planuję użyć 100 micron.

Reasumując, czy Waszym zdaniem chmielenie luzem, po schłodzeniu wprowadzeni brzeczki w wir, a następnie jej zlanie przez filtrator nylonowy 100 micron, to dobre rozwiązanie?

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.