Skocz do zawartości

Nowe drożdże Fermentis'a


Paweł76

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

w jednym z internetowych sklepów piwowarskich (nie chcę pisać jaki, bez reklamowania, każdy chętny sam znajdzie) pojawiły się nowe drożdże firmy Fermentis, a mianowicie:

- Sawbrew DA-16, Sawbrew DW-17, Sawbrew HA-18, Sawbrew LD-20 w opakowaniach po 25g

- Safale W-68, Safale BW-20 w standardowych opakowaniach 11,5g.

Szczególnie ciekawe są te pierwsze, z dodatkiem enzymów, co ma chyba powodować szybsze odfermentowanie piwa, a także dodawać dodatkowe aromaty. Zastanawiające są tez zalecane temperatury fermentacji, dość odbiegające od tradycyjnych dla drożdży Ale. Enzymy mają powodować obniżenie zawartości cukrów resztkowych bez podniesienia zawartości alkoholu.

Ja natomiast zainteresowałem się drożdżami Safale W-68, do piw pszennych w stylu niemieckim. Gdzieś wyczytałem, że profil podobno ma być bardzo zbliżony do Wyeast 3068. WB-06 mi nie pasują, inne suche do pszenic także, więc może być to czego szukam.

Wiem, że w innych zagranicznych sklepach internetowych są od jakiegoś czasu, w Polsce jeszcze ich nie było. Może ktoś ich już próbował? Ogólnie dla mnie osobiście bardzo ciekawe szczepy.

Pozdrawiam, Paweł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny powalają, ale zawsze jest tak z nowościami. Skuszę się może na pszeniczne, ale najwcześniej za 3-4 kwartały, bo teraz lecę serie na WB-06. Te z enzymami to jakoś do mnie nie przemawiają. Lubię trochę ciała w piwie, więc argument o wyższym odfermentowaniu do mnie nie przemawia. Co więcej enzymy to już niezbyt po drodze z duchem kraftu.

 

P.S. filmik o nich

https://youtu.be/L9GZ2grh84c?si=0Sw_R3mMTZb9RlLC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.