Skocz do zawartości

Brewkity


Rekomendowane odpowiedzi

jak zaczynałem przygode z piwem zrobiłem 3 brewkity. jedyne co dobrze smakowało to gozdawa german lager na drozdzach us05 i dodatek płynnego ekstaktu slodowego zamiast cukru. pozniej bawiłem sie z zacieraniem i juz mam za sobą tak z 50 warek (moze wiecej, nie licze). Rok temu na wakacjach mysle zrobie brewkita, zobacze, mam juz jakies doswiadczenie wiec pewnie bedzie smaczne. Zrobiłe coopers australian pale ale . I wiesz co? roznica jest duza, nawet ogromna. Jak kupisz takie ciasto,  gotowy zestaw babeczek np do zrobienia w mikrofali, albo taki makaron spagetti zalewany gorącą wodą (takie gorący kubek) to tak te piwo z brewkitu smakuje. Taka moja opinia. Ew juz jak chcesz kup chmiel, kup ekstrakt słodowy z płynie i zrob jakies tam fajne piwko, brewkity maja za duzo cukru w sobie. Piwo wychodzi landrynkowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Krzywy191 napisał(a):

brewkity maja za duzo cukru w sobie. Piwo wychodzi landrynkowe. 

Serio? Nie zwalaj na brewkit, lecz na piwowara. Poczytaj:

https://kompendiumpiwa.pl/octan-izoamylu/

 

22 godziny temu, Michal90 napisał(a):

A jak jest jakis do polecenia to prosze o porade

Z każdego wyjdzie dobre piwo, pod warunkiem, że zna się podstawy i odpowiednio przeprowadzi fermentację. Robiłem Coopersa, Muntonsa i Gozdawę. Z cukrem, ekstraktem lub i z ekstraktem i z cukrem. Jak się przyłożysz to wyjdzie dobre piwo. Wybierz styl pod swoje preferencje i warunki fermentacji jakie możesz zapewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Krzywy191 napisał(a):

brewkity maja za duzo cukru w sobie. Piwo wychodzi landrynkowe. 

 

Cukier może odpowiadać za posmaki alkoholowe, bimbrowe, ale nie za landrynkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze zmodyfikujesz brewkit(parzenie słodów, do chmielenie itp) dobrze poprowadzisz fermentacje, użyjesz sprawdzonych dobrych drożdży. Spokojnie piwo może Ci wyjść nawet wybitne. Wiadomo zacieranie to kosmos, jednak kilka styli(szczególnie górna fermentacja) polecieć brewkitem+dobre dodatki może wyjść świetne piwo. Tutaj zgodzę się z Wizi oraz Szumidło:)  Tyle ode mnie:)

Edytowane przez Reters
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.