Skocz do zawartości

Butelki dostępne w sklepach


MaQ

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, czy ktoś mógłby z własnego doświadczenia wskazać, gdzie kupić butelki, które wytrzymają ciśnienie gazu? Najchętniej krachle (patentowe, sprężynki, porcelanki - wiadomo :) ), ale mogą też być do kapslowania.

Właśnie odesłałem partię takich krachli, bo szkło okazało się cienkie jak papier. Butelka 500 ml bez korka ważyła 268 g, przeciętnie o 70 g mniej niż butelki po kupnych piwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie myślisz o gazowaniu piw wysoko, powyżej 4 v/v, nie ma co się bać cieńszych butelek. standardowe nagazowanie wytrzyma każda butelka.

Krachle w detalu są drogie, można poprosić znajomych o zbieranie po wypitych piwach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdarzylo mi sie (nieumyslnie) zakizic piwo tak, ze sie przegazowalo, ze po otwarciu lecialo pol butelki piany. I nie pekaly. Mysle, ze nikt celowo nie robi takich piw z takim nagazowanien, ktorego normalne butelki by nie wytrzymaly. W przypadku tradycyjnego szampana problem dotyczy sadze raczej ewentualnych wypadkow przy spontanicznie prowadzonej fermentacji - wtedy butelka peka wzdluz szwu i nie powoduje takich strat tak w przypadku wybuchu butelki w drzazgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2024 o 19:56, wizi napisał(a):

Każde zwrotne tyle wytrzymają.

Bezzwrotne też. Używam i takich i takich i nie widzę różnicy. Jak zrobisz granaty to i zwrotne rozerwie, jak nie ma granatów to jeszcze mi się nie trafiło, żeby butelkę wysadziło. 

Te bezzwrotne też muszą wytrzymać wysokie ciśnienie, jak piwo w rozgrzanym aucie zostanie czy pod namiotem. Producent nie pozwoli sobie na strzelające butelki bo temperatura (i ciśnienie) wzrosło 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, arek-lin napisał(a):

Te bezzwrotne też muszą wytrzymać wysokie ciśnienie

Tak, ale nie muszą wytrzymać iluś tam obiegów użycia, stąd są trochę mniej wytrzymalsze niż zwrotne. Nie mam nic do bezzwrotnych, sam je stosuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.