Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie ten wątek to nie ***** !!! Nie da się upchnąć każdego pytania, zwłaszcza tego na które odpowiada wyszukiwarka. Stoisz nagarem z garścią tego środka żeby zadawać takie pytanie?

Edytowane przez elroy
Edycja wulgaryzmu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem karuk i nie wiem jak go stosować ile dawkować,jak przechowywać?.

to ten w płynie ?,tak się zastanawiałem co to właściwie jest,jeżeli karuk (a zapewne jest to zwykły klej rybi ,a nie żaden karuk z pęcherzy jesiotrowatych) to musi być czymś konserwowany i to raczej ostro,swego czasu wykorzystywałem karuk w postaci suchej (nie do piwowarstwa) i po paru dniach lodówce skisi się to,widocznie ten płynny musi być jakoś obrobiony,ze nie psuje się,zapewne trzeba w lodówce trzymać i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Uwarzone wczoraj 24 litry hefe-weizen dziś uciekają z fermentora. Mam się tym martwić i czy trzeba/da się go jakoś powstrzymać

to zależy - jeśli dogonisz je na piechotę to nie musisz sie martwić... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierz ile możesz tej piany do słoka, zalej przegotowaną zimną wodą i będziesz miał drożdże na następny raz. Możesz założyć blow-off tube, przenieść w nieco chłodniejsze miejsce do czasu gdy fermentacja się zwolni albo przygotować się do czystrzenia podłogi (a może też ścian i sufitu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do góry dnem, to długo. Mikroby nie mają nóg i nie wlezą od spodu.

 

To dość odważna teoria...

House_Dust_Mite.jpg

Chociaż w kuchni trzymałem zdezy butelki 2 dni przy opóźnieniu przy nalewaniu i problemu nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dość odważna teoria...

House_Dust_Mite.jpg

Chociaż w kuchni trzymałem zdezy butelki 2 dni przy opóźnieniu przy nalewaniu i problemu nie miałem.

Trochę zmutowały drożdże u Ciebie w browarze :)

Ale to prawda. Różne ustrojstwa mają rzęski i inne takie duperele do poruszania się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pierwszy raz będę czyuścił butelki sterylizatorem(http://www.homebrewi...y-lux-p-67.html) co ile butelek wymieniać OXI? i czy wlanie litra wystarczy? rozumiem, ze każdą butelke wystarczy raz "przepompowac".

 

Z gory dzieki

Kuba

Zadaj to pytanie, ale po przeczytaniu całego wątku właśnie tu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Pierwszy raz będę czyuścił butelki sterylizatorem(http://www.homebrewi...y-lux-p-67.html) co ile butelek wymieniać OXI? i czy wlanie litra wystarczy? rozumiem, ze każdą butelke wystarczy raz "przepompowac".

 

Z gory dzieki

Kuba

Spokojnie możesz używać OXI do dezynfekcji butelek. Mozesz przepompować raz, możesz kilka razy. Roztworu nie musisz wymieniać jeśli dezynfekujesz butelki na jedną warkę. Ja w międzyczasie w tym samym roztworze dezynfekuje wężyki i rurkę do rozlewu. Jak na razie obyło się bez problemów.

Edytowane przez polter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz będę czyuścił butelki sterylizatorem(http://www.homebrewi...y-lux-p-67.html) co ile butelek wymieniać OXI? i czy wlanie litra wystarczy? rozumiem, ze każdą butelke wystarczy raz "przepompowac".

Ja butelkę przepompowywuję trzy razy. Choć w sumie nie wiem po co bo pewnie raz wystarczy :-).

Ale ja za to butelek nie myję wcześniej (tylko płuczę wodą po wypiciu).

1L w zupełności wystarczy na 50 butelek a pewnie i na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.