Skocz do zawartości

OSTRY DYŻUR - wątek TYLKO dla potrzebujących pilnej pomocy !


coder

Rekomendowane odpowiedzi

jasne, nie ma to znaczenia.Pytam dlatego, że nie domknąłem do końca pokrywy fermentora i dziś przyłożyłem nos w tym miejscu, wyczuwając dziwny aromat, którego nie potrafię zdefiniować, chociaż wmawiam sobie, że to zapach whiskey amerykańskiej. I zastanawiam się, czy płatki dębowe - już na etapie cichej fermentacji - wprowadzają jakiś taki aromat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panów:-)

 

Wczoraj w trakcie gotowania brzeczki nastąpiła awaria w sieci gazowej. Dzis po powrocie z pracy na powierzchni brzeczki duża piana. Smak ok, nie czuć kwasu ani kanalizacji. Pytanie: wylac i czy gotowac i chmielić?

Piwo - klasyczna 12

Edytowane przez panoramiks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panie i Panów:-)

 

Wczoraj w trakcie gotowania brzeczki nastąpiła awaria w sieci gazowej. Dzis po powrocie z pracy na powierzchni brzeczki duża piana. Smak ok, nie czuć kwasu ani kanalizacji. Pytanie: wylac i czy gotowac i chmielić?

Piwo - klasyczna 12

Będzie lambik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaliście płatków owsianych w AIPA? celem poprawienia piany.

Zastanawia mnie czy paczka 400g wpłynie niestylowo na smak.

Nie wiem czy sypać czy przejść się po okolicznych marketach w poszukiwaniach jęczmiennych albo pszenicznych.

W biedrze dostane? ktoś się orientuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie wniosą aż tak dużo? :)

będę celował w ~25L do tego jedynie 5kg pilz i czerwonego z 200g pod kolor. zacieranie 66-67. także body powinno wyjść dość cienkie.

Pszenice NS używałem od wielu warek, daje ciasto nie pianę :) , ale teraz po prostu zapomniałem znajomemu powiedzieć, aby mi przywiózł i niestety najprędzej po weekendzie. Także pomyślałem o płatkach owsianych.

Postanowiłem już dziś nie warzyć, więc jutro z rana po kilku sklepach poszukam pszennych, które ciężko spotkać, podobno..

Wiem, że w sklepie są płatki ryżowe, jak one na smak i pianę działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używaliście płatków owsianych w AIPA? celem poprawienia piany.

A po co? Dobrze przeprowadzony proces warzenia, odpowiednia fermentacja, ilość cukru, temperatury dojrzewania i degustacji, i piana musi być taka jaką chcemy mieć. Nigdy jeszcze nie miałem problemów z pianą, nie rozumiem takich pytań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję pilnie pomocy - za chwilę butelkuję. W jakie nagazowanie celować z Hefeweizenem? Kalkulatory pokazują szalone wartości dla tego stylu (rzędu 3.3-4.5 vol.) - wątpię, aby butelki przeżyły coś takiego. Już przy 3.3vol wychodzi mi 4,86 g/butelkę 0,5g i chyba w coś takiego bym celował - trochę obawiam się żeby dawać więcej.

Edytowane przez ThoriN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • zasada zablokował(a) i odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.