Jump to content

Badania ankietowe piwowarów domowych - Brülosophy 2024


zasada

Obchodzący dekadę na rynku, jeden z najbardziej wpływowych blogów piwowarskich świata zaprasza do udziału w ankietowym badaniu piwowarów domowych, czy lepiej powiedzieć - piwowarstwa domowego.

Wpis na blogu: https://brulosophy.com/2024/03/18/announcement-2024-general-homebrewer-survey/

Odnośnik do formularza Google: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfeIXYZXQyiHtixDeW1t_kNs6JPhxu6KkekLd40FghjQeKPrw/viewform

 

Poniżej tłumaczenie maszynowe wpisu:

 

Cytat

 

Brülosophy niedawno stuknęło 10 lat istnienia, chociaż prawdopodobnie niewielu było tego świadomych. Dziwnym wydawało się nam świętowanie tego kamienia milowego, gdy stan piwa i piwowarstwa jest tak ponury jak obecnie. Nigdy nie skupiałem się zbytnio na negatywach, a nawet bliscy oskarżali mnie o „irytujący optymizm”, ale ignorowanie aktualnej sytuacji, w której znajduje się to hobby i cała branża, byłoby niewłaściwe. niemądre. To było kilka trudnych lat, to pewne.

 

Chociaż podzieliliśmy się naszymi przemyśleniami i opiniami na temat tego, jak dotarliśmy do tego punktu i co naszym zdaniem można zrobić, aby poprawić sytuację, ostatnio spędziłem trochę czasu prywatnie, zastanawiając się nad moimi całościowymi doświadczeniami jako piwowara domowego. Podobnie jak wielu, zacząłem od podstawowego zestawu do ekstraktu i namaczania ziaren, z którego uwarzyłem kilka warek przed dłuższą przerwą na studia, po czym przerzuciłem się na warzenie z zacieraniem i popadłem w całkowitą obsesję. Doprowadziło to do nawiązania kontaktu z innymi piwowarami domowymi, zarówno lokalnie, jak i online, co jeszcze bardziej mnie motywowało do rozwoju. Ostatecznie zacząłem przeprowadzać eksperymenty, aby dowiedzieć się jeszcze więcej, i oto jesteśmy dzisiaj.

 

Jaka dokładnie była sytuacja domowego warzenia piwa dziesięć lat temu, czego brakuje dzisiaj? Dlaczego ludzie nie są tak zainteresowani produkcją własnego piwa? Oto pytania, nad którymi regularnie zastanawiam się ja i inni pasjonaci tego hobby, nie tylko dlatego, że obecny zastój ma wpływ na nasze wyniki finansowe, co z pewnością ma miejsce, ale dlatego, że boli nas oglądanie czegoś, co tak bardzo kochamy, a co wzbogaciło nasze życie tak bardzo się kończy.

 

Pierwsze ogólne badanie piwa domowego przeprowadziliśmy w 2015 roku, mając prosty zamiar dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda piwowar domowy. Kiedy pominęliśmy rok 2016, otrzymaliśmy wystarczający odzew ze strony czytelników, który zachęcił nas do przeprowadzania ankiety co roku, a obserwowanie zmieniających się trendów na przestrzeni lat było fascynujące. Choć początkowo kierowała nami ciekawość, obecnie uważamy, że wyniki tej ankiety oferują znaczący i wyjątkowy obraz świata współczesnego piwowara domowego.

 

Zaakceptowaliśmy fakt, że nie każdy piwowar domowy jest fanem Brülosophy i chociaż tę ankietę najprawdopodobniej wypełnią ci, którzy nimi są, mamy nadzieję, że uwzględni ona punkt widzenia szerszej publiczności. W związku z tym chcielibyśmy poprosić wszystkich naszych czytelników o udostępnienie tej ankiety swoim znajomym piwowarom domowym, ponieważ pozwoli nam to uzyskać dokładniejszy obraz tego, na jakim etapie jest obecnie to hobby.

 

Uwaga: naszym celem w tej ankiecie jest zebranie jak największej ilości informacji na temat współczesnego piwowara domowego, a jedną z nich jest rzucenie światła na niedostatecznie reprezentowane grupy. W związku z tym niektóre pytania dotyczą tematów, które mogą być dla niektórych drażliwe, więc możesz pominąć te, które sprawiają, że czujesz się niekomfortowo.

 

Ankieta będzie otwarta przez około 6 tygodni, po czym dane zostaną przeanalizowane i udostępnione. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcają czas, aby pomóc nam dowiedzieć się więcej o współczesnych piwowarach domowych!

 

 


User Feedback

Recommended Comments

6 godzin temu, zasada napisał(a):

Jest pytanie o brodę!

O brodę to małe miki przy pytaniach o rasę, identyfikację płciową i preferencje seksualne... W którymś momencie zacząłem się zastanawiać dla jakiej agencji piszę tę spowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

Lojalnie uprzedzaja, ze czesc pytan bedzie drazliwa plus nie sa to na szczescie pytania obowiazkowe.

 

Juz to widze: przecietny piwowar domowy to transseksualny, 50 latek z broda zaangażowany w kulty rodzimowiercze.

 

Edit: a jak już się obudziłem i wypiłem kawę to obstawiam np.wykorzystanie tych "danych wrażliwych" do zbudowania wizerunku piwowara domowego w celach targetowania oferty współpracujących firm z branży.

 

Google zapewnia, że nie łączy odpowiedzi z kontem ale kto ich tam wie.

Edited by zasada
Link to comment
Share on other sitesCreate an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.