Jump to content

Zaproszenie na wykład "Zastosowanie drożdży płynnych w piwowarstwie domowym"


elroy

.


User Feedback

Recommended Comments

Ehm ehm, czuję się poniekąd nieswojo. Bo wydawało mi się że to ja jestem pomysłodawcą, organizatorem i prowadzącym ten pokaz a tu wyszło ze tylko gość specjalny hehehe. Prawda jest taka że doszliśmy w Fermetum Mobile do wniosku iż bez edukacji młodego pokolenia piwowarów na temat używania drożdży płynnych nie rozwiniemy firmy tak jakbyśmy chcieli. Młodych piwowarów mam na myśli tych którzy zaczęli warzyć już po tym jak Propagatory Wyeast zostały wycofane z rynku.

Pierwszy pokaz odbędzie się już w poniedziałek 19-tego w Gdańsku w pubie Pułapka. Potem Gdynia Kandelabry a potem mam plan aby odwiedzić wszystkie duże miasta w Polsce. Podjąłem już pewne kroki organizacyjne w sprawie pokazu w Łodzi, Wa-wie, Chorzowie, Wrocławiu, Olsztynie i Rzeszowie. Na pewno chciałbym odwiedzić też Poznań, Szczecin, Kraków. Na YT też na pewno wrzucę filmik - się wie.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję wszystkim miastom gospodarzom za zaproszenia i gotowość pomocy. Będę się wkrótce kontaktował w sprawie szczegółów. Jeszcze jedno : ja ten pokaz raczej nazywam warsztatem lub własnie pokazem a nie wykładem bo to nie będzie akademicki monolog ex cathedra tylko bardziej prezentacja połączona z dyskusją i pokazywaniem na żywo co i jak robić lub nie robić. Dzisiejszą imprezę w Pułapce pewnie sam nagram na video ale tylko do celów poprawy warsztatu. Nagranie na YT też na pewno będzie ale za parę tyg zapewne.

Link to comment
Share on other sites

Polecam wszystkim prezentację, nie jest akademicko, sztywno czy nazbyt intelektualnie... Jeśli nie tylko drożdże was interesują to tak jak ja wczoraj, dowiecie się np o środkach używanych do dezynfekcji i zobaczycie jak zbudowane jest mieszadło magnetyczne z wiatraka komputerowego i magnesu z dysku twardego (podobne opisane jest na forum).

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie w Gdańsku całkiem miło było , w sumie też dowiedziałem się kilku ciekawostek, które przydadzą się w robieniu lepszych starterów. Oczywiście w Gdyni obecność obowiązkowa.

Link to comment
Share on other sitesCreate an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.