Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Z okazji rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego chciałbym złożyć najlepsze życzenia wszystkim Wielkopolanom, moim krajanom.

Warszawka znów je przemilcza ale myślę, że nie ma co się nimi przejmować tylko dziś radośnie świętować.

 

Wieczorem wybiorę się na dobre piwko do knajpy. Wasze zdrowie poznaniacy. :beer: :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do życzeń, duma mnie rozpiera z tak udanego powstania, nie tylko "szlachta na koń siędzie i jakoś to będzie", ale zorganizowane kompanie i bataliony, własne stopnie oficerskie, sztaby, logistyka, artyleria i nawet lotnictwo. Niemcom tak bokiem wyszło to powstanie, zrobione przez żołnierzy przeszkolonych w pruskiej armii, że potem Hitler przez całą wojnę nie zgadzał się na tworzenie gdziekolwiek narodowych oddziałów większych niż batalion.

 

Nawet chciałem dać temu wyraz w wątku Kącik Patriotyczny, ale zamknięty jak zwykle, więc tylko zrobiłem wpis na facebooku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do życzeń, duma mnie rozpiera z tak udanego powstania, nie tylko "szlachta na koń siędzie i jakoś to będzie", ale zorganizowane kompanie i bataliony, własne stopnie oficerskie, sztaby, logistyka, artyleria i nawet lotnictwo. Niemcom tak bokiem wyszło to powstanie, zrobione przez żołnierzy przeszkolonych w pruskiej armii, że potem Hitler przez całą wojnę nie zgadzał się na tworzenie gdziekolwiek narodowych oddziałów większych niż batalion.

 

Nawet chciałem dać temu wyraz w wątku Kącik Patriotyczny, ale zamknięty jak zwykle, więc tylko zrobiłem wpis na facebooku.

A w innym miejscu napisałeś że u nas nie było Powstania bo Niemcy nie pozwalali :smilies:

Ja nawet mieszkam przy ul 27 Grudnia, i dzień uczciłem warką :beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc wchodzę do pokoju, a mój mały 3-latek wita mnie po chińsku, bo nauczył się tego z programu dla dzieci w telewizii: "Ni hao ma!". Więc ja sobie myślę: czas nauczyć go trochę po polsku. Dzieci nie mówią po polsku nic, (nawet 1 słowa) bo żona jest amerykanką i w domu rozmawiamy oczywiście tylko po angielsku. Polskie książki dla dzieci mam, kupiłem kilka miesięcy temu. Po ok. godzinie czytania wraca żona, a mały do niej biegnie i krzyczy z dumą: "Mom, dad had taught me some Spanish today!" lol

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak mieszkałem w Krzyżacji pewien niemiecki "wieśniak" opowiadał mi o swoich podbojach światowych i zachwycał się, jaką mamy piękną stolice w tej naszej Polsce, bo Praha to naprawdę piękna miasto!!!!! :smilies:

 

coś w stylu tego Hiszpańskiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak mieszkałem w Krzyżacji pewien niemiecki "wieśniak" opowiadał mi o swoich podbojach światowych i zachwycał się, jaką mamy piękną stolice w tej naszej Polsce, bo Praha to naprawdę piękna miasto!!!!! :smilies:

 

coś w stylu tego Hiszpańskiego :)

Ale ,żeby to Krzyżak nie wiedział, żę jak drang nach ost to po drodze jest Warschau? Pewnie opa albo fater z wycieczki do Moskwy nie wrócił to i nie opowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś jak mieszkałem w Krzyżacji pewien niemiecki "wieśniak" opowiadał mi o swoich podbojach światowych i zachwycał się, jaką mamy piękną stolice w tej naszej Polsce, bo Praha to naprawdę piękna miasto!!!!! :smilies:

 

coś w stylu tego Hiszpańskiego :)

Ale ,żeby to Krzyżak nie wiedział, żę jak drang nach ost to po drodze jest Warschau? Pewnie opa albo fater z wycieczki do Moskwy nie wrócił to i nie opowiedział.

 

nie, Vati wrócił, Opa to nie wiem, ale ogólnie to bystrzachy są ;) te krzyżaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.