Skocz do zawartości

media a piwowarstwo domowe


dori

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Gdzies w którymś z zamknietych wątków pojawiła się kwestia lobbingu na rzecz piwa. Moze nie jest to dobre miejsce, ale zawsze mozecie mnie skierowac gdzies, gdzie ten temat sie szerzej przewija. Tak sie sklada, ze jestem mocno zwiazana zarowno ze wszystkim, co jest zwiazane z piwem, jak i... paradoksalnie :) z lobbingiem. Może warto na ten temat pogadac w szerszym gronie, a noz widelec, jakas ciekawa koncepcja sie z tego urodzi??

Dlaczego sie wcinam miedzy wodke a zakske :) ?? Bo (wynika to takze z ustawy- ale to kwestia raczej formalna) w procesie kształtowania prawa moze brać każdy ( w roli np eksperta, lobbując trzeba miec uprawnienia), kto posiada odpowiednia wiedze z zakresu danej dziedziny. W praktyce wyglada to tak, ze wymaga to sporej gimnastyki w starciu z koncernami wykladajacymi ogromna kase na specjalistow od lobbingu, ale niestety nic sie nie zmieni bez odpowiednich dzialan i przede wszystkim wspomagania osob, ktore w celu juz lobbuja. Zachecam do przemyslenia tematu, moze nie uda sie nam calkowicie zmienic prawa, ale przy jakims wkladzie zaangazowania... kto wie??

 

a tak na marginesie, jesli interesuje was sprzęt do rozlewania i chlodzenia piwa- to sluze pomoca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj meg-air :)

na początek to uzupełnij swój profil będziemy wiedzieć skąd jesteś jakby co :) a co do rozlewu i chłodzenia piwa to trafiłaś w dziesiątkę , zapewne nie tylko ja jestem zainteresowany , co możesz zaproponować jeśli chodzi o chłodzenie i rozlew piwa ?...pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Gdzies w którymś z zamknietych wątków pojawiła się kwestia lobbingu na rzecz piwa. Moze nie jest to dobre miejsce, ale zawsze mozecie mnie skierowac gdzies, gdzie ten temat sie szerzej przewija. Tak sie sklada, ze jestem mocno zwiazana zarowno ze wszystkim, co jest zwiazane z piwem, jak i... paradoksalnie :) z lobbingiem. Może warto na ten temat pogadac w szerszym gronie, a noz widelec, jakas ciekawa koncepcja sie z tego urodzi??

Dlaczego sie wcinam miedzy wodke a zakske :) ?? Bo (wynika to takze z ustawy- ale to kwestia raczej formalna) w procesie kształtowania prawa moze brać każdy ( w roli np eksperta, lobbując trzeba miec uprawnienia), kto posiada odpowiednia wiedze z zakresu danej dziedziny. W praktyce wyglada to tak, ze wymaga to sporej gimnastyki w starciu z koncernami wykladajacymi ogromna kase na specjalistow od lobbingu, ale niestety nic sie nie zmieni bez odpowiednich dzialan i przede wszystkim wspomagania osob, ktore w celu juz lobbuja. Zachecam do przemyslenia tematu, moze nie uda sie nam calkowicie zmienic prawa, ale przy jakims wkladzie zaangazowania... kto wie??

 

a tak na marginesie, jesli interesuje was sprzęt do rozlewania i chlodzenia piwa- to sluze pomoca :)

Lobbing za jakimi zmianami masz na myśli? Za łatwiejszym otwieraniem małych browarów, za większymi ulgami dla już istniejących, czy za możliwością sprzedaży piwa przez piwowarów domowych.

 

Moje stanowisko na tę chwilę jest takie, że co prawda przepisy są upierdliwe, ale wszystko jest do przejścia. Przy piwowarach domowych w ogóle bym nic nie kombinował, bo tak jak jest, jest dobrze. Jeszcze nam wprowadzą jakieś śmieszne limity jak w Niemczech i będzie trzeba zejść do podziemia, znaczy... do piwnicy. ;)

 

Niestety trochę straciliśmy nadzieję na jakieś sensowne zmiany prawa, po doświadczeniach winiarzy. Odtrąbiono z wielką pompą sukces, jest ustawa winiarska, a polskiego wina w sklepach jak nie było, tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj meg-air ;)

na początek to uzupełnij swój profil będziemy wiedzieć skąd jesteś jakby co :) a co do rozlewu i chłodzenia piwa to trafiłaś w dziesiątkę , zapewne nie tylko ja jestem zainteresowany , co możesz zaproponować jeśli chodzi o chłodzenie i rozlew piwa ?...pozdr

Jeśli chodzi o sprzęt, to mam chłodziarki- 1 i 2 obwody, głowice- wszystkie fittingi, krany, kolumny, węże, zaciski, kegi 30 i 50, także w otulinie, tak więc troszkę tego mam :)

W zależności od konfiguracji, czy domowa, czy profesjonalna- coś ciekawego się znajdzie :)

ale skoro juz jestesmy w temacie biznesowym, to z checia kupie kegi, jesli ma ktos jakies info, gdzie co, jak , ile i za ile, bede bardzo dzwieczna :)

 

p.s. Uzupełniłam opis w miarę moich możliwości :) probowałam wrzucic fotkę, ale była za duża :) popracuje nad tym, obiecuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich' date='

Gdzies w którymś z zamknietych wątków pojawiła się kwestia lobbingu na rzecz piwa. Moze nie jest to dobre miejsce, ale zawsze mozecie mnie skierowac gdzies, gdzie ten temat sie szerzej przewija. Tak sie sklada, ze jestem mocno zwiazana zarowno ze wszystkim, co jest zwiazane z piwem, jak i... paradoksalnie :) z lobbingiem. Może warto na ten temat pogadac w szerszym gronie, a noz widelec, jakas ciekawa koncepcja sie z tego urodzi??

Dlaczego sie wcinam miedzy wodke a zakske :) ?? Bo (wynika to takze z ustawy- ale to kwestia raczej formalna) w procesie kształtowania prawa moze brać każdy ( w roli np eksperta, lobbując trzeba miec uprawnienia), kto posiada odpowiednia wiedze z zakresu danej dziedziny. W praktyce wyglada to tak, ze wymaga to sporej gimnastyki w starciu z koncernami wykladajacymi ogromna kase na specjalistow od lobbingu, ale niestety nic sie nie zmieni bez odpowiednich dzialan i przede wszystkim wspomagania osob, ktore w celu juz lobbuja. Zachecam do przemyslenia tematu, moze nie uda sie nam calkowicie zmienic prawa, ale przy jakims wkladzie zaangazowania... kto wie??

 

a tak na marginesie, jesli interesuje was sprzęt do rozlewania i chlodzenia piwa- to sluze pomoca :)[/quote']

Lobbing za jakimi zmianami masz na myśli? Za łatwiejszym otwieraniem małych browarów, za większymi ulgami dla już istniejących, czy za możliwością sprzedaży piwa przez piwowarów domowych.

 

Moje stanowisko na tę chwilę jest takie, że co prawda przepisy są upierdliwe, ale wszystko jest do przejścia. Przy piwowarach domowych w ogóle bym nic nie kombinował, bo tak jak jest, jest dobrze. Jeszcze nam wprowadzą jakieś śmieszne limity jak w Niemczech i będzie trzeba zejść do podziemia, znaczy... do piwnicy. ;)

 

Niestety trochę straciliśmy nadzieję na jakieś sensowne zmiany prawa, po doświadczeniach winiarzy. Odtrąbiono z wielką pompą sukces, jest ustawa winiarska, a polskiego wina w sklepach jak nie było, tak nie ma.

Lobbing, mówimy tu o profesjonalnym, ma to do siebie, ze musi miec konkretnie ustalony cel i opracowana strategie. Nie ma co, zaczynac jakiejkolwiek kampanii bez solidnego przygotowania i okreslenia celów nadrzednych. Moja sugestia dot. lobbingu, stanowi raczej próbę analizy, co w środowisku piwowarskim jest nie tak, co da się przeżyć, a co kompletnie zamyka drogę i taka analiza sytuacji może pokazać na czym warto się skoncentrowac, ustalajac hierarchię celów. Oczywiście nie ma tu co oczekiwac rezultatów od razu, za tydzień czy miesiąc, lecz -niestety lub stety- lata, tak wyglada proces legislacyjny (chyba, ze mówimy o sytuacji kryzsowej, np. afaera hazardowa, gdzie trzeba bylo zmienic prawo bardzo szybko, bo tego oczekiwała opinia publiczna, choć czesto czas jest najwiekszym sprzymierzeńcem). Moja propozycja, jak nadmienilam wczesniej, nawiazuje do zamknietego juz watku dot. lobby i tak mysle, ze nie ma co skazywac na porazkę jakakolwiek ingerencje w polskie (i unijne) ustawodastwo, tylko dlatego, ze innym sie nie powiodło. Szczerze sie przyznam, ze nie znam sytuacji polskich winiarzy i zanim sie wypowiem, musze sie zapoznać z materiałem.

Podsumowując, wszyscy związani z przemysłem piwnym, w opozycji wielkich browarów stanowią pewną grupę interesu i skumulowanie sił (wszelkiego rodzaju- wiedzy, kontaktów, doświadczeń i chęci) może stanowić krok do zmian, tylko zanim zacznie się przystepowac do tych zmian, trzeba konkretnie wiedziec co sie chce zmieniac. Jednak lobbing to nie tylko gruntowna zmiana prawa, ale takze blokowanie pewnych niewygodnych projektów. Prawda jest taka, ze to Wy jesteście praktykami i wiecie co w trawie piszczy i co konkretnie jest blokujące, a co dodaje skrzydel i na ktory elemet istniejacego juz prawa warto wplywac. Moze stworzenie takiej analizy bedzie kluczowe dla rozwoju, a byc moze nic nie zmieni, ale przynajmniej da to jakis poglad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
http://kuchnia.wp.pl/index.php/study/prop/id/196/strona/1

 

Krótki artykuł o piwowarstwie domowym. Nie wiedziałem, że piwowarstwo domowe w Czechach ma dłuższą tradycję niż nasze. Trochę mnie to zaskoczyło.

Bo nie ma. Ale to doprawdy niewielki błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łodzianie wskrzeszą kultowe piwo Grodzkie

http://www.polskatimes.pl/fakty/230028,odzianie-wskrzesz-kultowe-piwo-grodzkie,id,t.html

dodałem tego linka tutaj bo nie chciałem zakładać nowego wątku

Dodaję linka, bo nie chce mi się powtarzać całej dyskusji. Generalnie nie ma się czym ekscytować.

 

EDIT: A jeszcze więcej jest tutaj.

Edytowane przez kopyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Mój pierwszy występ w telewizji i wielki stres :rolleyes:

Też miałem stresa za pierwszym razem, ale każdy następny potwierdzał tylko tezę że obojętnie co by się nie powiedziało to i tak sens wypowiedzi był zawsze taki jak zamysł redaktora/montażysty :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiego systemu używasz, ale jeśli MS to możesz otworzyć WMP i użyć opcji chyba "Otwórz strumień" Po czym wpisać mms://212.191.227.101/30YY2XMak6KB1wU1Uwe8w%2bMOoOEdsSU%2fwVOKVZGwX1Zq61ZQ2o1POvkvw5KMn9C0CHuHvzhDUB4nnqVpqlnDJF3wwmdRW98QWIKCR6TWifQS6fdxDeDwzlxmj%2bbREX1LEnlmKhLPBn0fMWxzv8kmekc3LDmoE1Vdq7M4kvVvi3Q6c%3d/1.wmv

Polecam do transmisji strumieniowych VLC

Edytowane przez Jejski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.