Skocz do zawartości

media a piwowarstwo domowe


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Dziennikarze to tylko ludzie i od ich solidności zależy wartość artykułu czy wywiadu. Chcąc się rozpisywać na jakiś temat to trzeba go zgłębić lub poprosić fachowca o korektę. Proste. My jako fachowcy wyłapujemy te błędy, laicy w temacie nic nie zauważą. Dlatego biorą się takie opinie, że piwo warzy sie z chmielu.

Edytowane przez wena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warzyłem kiedyś pokazowo stouta dla znajomych podczas grilla i odmierzam po kolei słody, pale ale, karmelowy, palone, płatki tak z 5 albo 6 tych słodów, oni się patrzą i w pewnym momencie kumpel mówi "Warka, teraz dwusłodowa" :okey:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Była to naklejka na piwie chyba angielskim kupionym w Carefure.

Dobre było to piwo chociaż? Bo to też nie jest tak' date=' że każde z wysp to zaraz cymes.[/quote']

Chyba nie było złe, bo bym pamiętał.

 

W sumie wychodzi na to, że reklamy ogłupiają ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziennikarze to tylko ludzie i od ich solidności zależy wartość artykułu czy wywiadu. Chcąc się rozpisywać na jakiś temat to trzeba go zgłębić lub poprosić fachowca o korektę. Proste. My jako fachowcy wyłapujemy te błędy, laicy w temacie nic nie zauważą. Dlatego biorą się takie opinie, że piwo warzy sie z chmielu.

Kochani... Gdybyście poczytali jeden z dwóch tygodników wydawanych w Nakle... Rany Boskie jakie tam cuda lingwistyczne powstają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre było to piwo chociaż? Bo to też nie jest tak' date=' że każde z wysp to zaraz cymes.[/quote']

To pewnie to piwo było:

http://browar.biz/forum/showthread.php?t=80159

 

Przyzwoity bitter

Nie wiem czy to czy inne. dostałem je w prezencie. Ale gdyby było bardzo fatalne to na pewno bym pamiętał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicznej gazetce napisali ze metr sześcienny śniegu potrafi ważyć 1,5 tony a jak jest ubity to jeszcze więcej ;) i takie kwiatki caaały czas lecą ;)

I mieli rację z tym śniegiem , bo ciężar 1 metra sześciennego śniegu zależy od jego gęstości.

http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C4%99sto%C5%9B%C4%87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w okolicznej gazetce napisali ze metr sześcienny śniegu potrafi ważyć 1' date='5 tony a jak jest ubity to jeszcze więcej ;) i takie kwiatki caaały czas lecą ;)[/quote']

I mieli rację z tym śniegiem , bo ciężar 1 metra sześciennego śniegu zależy od jego gęstości.

http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C4%99sto%C5%9B%C4%87

Tak, ciężar śniegu zależy od jego gęstości, ale nie może przekroczyć 1 tony, tj. masy 1 metra sześciennego wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No' date=' ale gdyby przyłożyć odpowiednio duże ciśnienie...[/quote']

albo dosypać soli z chodnika :D

no jakby zgarniali piach z solą, ale to chyba było o wywożeniu śniegu z dachów, w każdym razie ostro w górę przegięli. Na wiki gęstość śniegu jest 0,125 a nie 1,5 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Czyżby kolega Browarzyciel był właśnie w TVNie ? Niestety włączyłem dosłownie na ostatnią sekundę.

Był, wraz z Dawidem Typą (juror barmanów). Także można powiedzieć, że dział PR GŻ działa. :) Podejrzewam, że do Profesjonaliów jeszcze możemy się spodziewać jakichś wystąpień.

 

Wcześniej był jakiś materiał filmowy, chyba o panelu sensorycznym, ale nie słyszałem. Zgłośniłem fonię jak zobaczyłem Rafała. Generalnie było o kulturze picia piwa i odpowiednim szkle. Trochę mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano był i ja widziałem :) Szkoda, że nie udało sie mu przemycić trochę informacji o domowym piwowarzeniu, w programie skupiono sie bardziej na kulturze picia, ale dobre i to, żeby nas wielbicieli złotego trunku z żulami spod budki z piwem nie kojarzono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby kolega Browarzyciel był właśnie w TVNie ? Niestety włączyłem dosłownie na ostatnią sekundę.

Był' date=' wraz z Dawidem Typą (juror barmanów). Także można powiedzieć, że dział PR GŻ działa. :) Podejrzewam, że do Profesjonaliów jeszcze możemy się spodziewać jakichś wystąpień.

 

Wcześniej był jakiś materiał filmowy, chyba o panelu sensorycznym, ale nie słyszałem. Zgłośniłem fonię jak zobaczyłem Rafała. Generalnie było o kulturze picia piwa i odpowiednim szkle. Trochę mało.[/quote']

Nawet się rozkręcić nie dali :beer:

Raf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.