Jump to content

Jakie mieszadło magnetyczne?

Recommended Posts

Witam, przymierzam się do zakupu mieszadła magnetycznego, stąd prośba o porady.

1. Proszę o polecenie dobrego mieszadła do zakupu, najlepiej z linkiem.

2. Jaką dużą kolbę kupić? Zamierzam warzyć i ale 12 blg i porter bałtycki 20 blg (wyczytałem na wiki, że do lagera 20 blg potrzebny jest starter 3,6l ?:O) 

Na Facebooku jest osobą która robi mieszadła za 8 czy 9 dych z wysyłką. Bardzo dobrze wykonane, kręcą nawet 5 litrowy starter. 

Na warki ok 12blg 20L wystarczy starter 0,9 - 1,5l.  Tutaj kolba 2L jest ok.

Jak chcesz robić starter powyżej 3 litrów to robisz dwustopniowy. Najpierw ok 1L później dekantujesz i robisz taki 3,5 litra. Uzależnione jest to od optymalnego wzrostu drożdży w danej ilości brzeczki. 

59 minut temu, Jezper87 napisał:

Witam, przymierzam się do zakupu mieszadła magnetycznego, stąd prośba o porady.

1. Proszę o polecenie dobrego mieszadła do zakupu, najlepiej z linkiem.

2. Jaką dużą kolbę kupić? Zamierzam warzyć i ale 12 blg i porter bałtycki 20 blg (wyczytałem na wiki, że do lagera 20 blg potrzebny jest starter 3,6l ?:O) 

Do lagera 20°blg to lepiej wcześniej zrobić coś lekkiego i na gęstwie fermentować.

2 godziny temu, INTseed napisał:

Ja kupiłem z aliexpres. Jest tu gdzieś temat. Ktoś też robił mieszadła na forum.

również polecam, używam,  wysłali z Litwy i szło 2 tygodnie, ale teraz może być inaczej. Polecanej wyżej rodzimej produkcji nie znam, ale może warto.

23 godziny temu, punix napisał:

Do lagera 20°blg to lepiej wcześniej zrobić coś lekkiego i na gęstwie fermentować.

Tylko czy uda mi się zebrać tyle gęstwy;)

W dniu 2.06.2020 o 20:58, anatom napisał:

Na Facebooku jest osobą która robi mieszadła za 8 czy 9 dych z wysyłką. Bardzo dobrze wykonane, kręcą nawet 5 litrowy starter. 

Na warki ok 12blg 20L wystarczy starter 0,9 - 1,5l.  Tutaj kolba 2L jest ok.

Jak chcesz robić starter powyżej 3 litrów to robisz dwustopniowy. Najpierw ok 1L później dekantujesz i robisz taki 3,5 litra. Uzależnione jest to od optymalnego wzrostu drożdży w danej ilości brzeczki. 

No chyba jednak tak dużego nie uda się zrobić.

13 godzin temu, rkkr napisał:

Ja korzystam z mieszadła od kolegi Mundex... jestem zadowolony..

Tutaj masz link https://www.piwo.org/forums/topic/16990-giełda-mieszadło-magnetyczne/

Dzięki, zapytam.

Oczywiście wszystkim dziękuję za odpowiedzi.

Godzinę temu, Jezper87 napisał:

Tylko czy uda mi się zebrać tyle gęstwy;)

Z 20 litrowej warki zbierzesz niecały litr gęstwy.

Do 20 litrów lagera o gęstości 20 plato potrzebujesz ok 300ml świeżej gęstwy wiec na luzie.

Polecam Ci do tego ten kalkulator.

11 minut temu, Jezper87 napisał:

szeroka szyjka

Ułatwia mycie.

11 minut temu, Jezper87 napisał:

Z alledrogo są ok

Nie platforma a producent.

Edited by zasada

Ja mam dwie kolby z firmy Chemland. Dość popularna. Nie wiem czy dobra czy nie. Ważne jest żeby szkło było borokrzemowe: dla nas piwowarów znaczenie ma że stawiasz taka kolbę na gazie i gotujesz brzeczkę na starter. Nic się nie powinno stać ze szkłem przy ekstremalnych zmianach temperatur - z palnika na mróz. Nie musisz nic przelewać i ryzykować infekcji świeżych drożdży z fiolki.