Skocz do zawartości

Nieprzyjemny zapach z lodówki


michal9890

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie do osób przeprowadzających fermentację w fermentorze wrzuconym do lodówki. Lodówka stoi w garażu gdzie aktualnie jest ok 14 C. Mam zewnętrzny sterownik temperatury. Przy obecnej temperaturze lodówka się nie załącza (ustawiona temperatura 18C). I tu pojawia się problem lodówka cały czas zamknięta i wyłączona więc pojawia się zaduch i nieprzyjemny zapach. Jak sobie z tym radzicie? Przed użyciem wymyłem lodówkę dwa razy i zlałem konkretnie starsanem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie chodzi o zapachy z fermentacji Po prostu taki zaduch się robi i po czasie zaczyna dochodzić nieprzyjemny zapach Umyłem tym octem i wstawiłem fermentor w niedzielę Póki co nie ma tych zapachów ale dopiero trzeci dzień leci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, michal9890 napisał(a):

Ale jak to przeczyścić ?

Przez ten otwór skropliny odpływają rurką na tackę na sprężarce. Nie trzeba rozbierać. Podjdziesz trochę od środka, trochę z tyłu. Czymś cienkim i długim.

Ale nie sądzę, aby zapodawalo stamtąd. Jeśli lodówka długo stała zamknięta, to tym zapachem mogły "przejść" plastiki.

Edytowane przez dzejkej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, michal9890 napisał(a):

Hmm Jest tam jakiś otwór Ale jak to przeczyścić ? Trzeba rozbierać lodówkę? 

Na szczęście nie trzeba rozbierać. Wystarczy jakiś wężyk, linka rowerowa albo cokolwiek elastycznego i cienkiego zarazem. Starsze typy lodówek miały wyprowadzenie tych skroplin z tyłu przy agregacie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, monodem napisał(a):

Na szczęście nie trzeba rozbierać. Wystarczy jakiś wężyk, linka rowerowa albo cokolwiek elastycznego i cienkiego zarazem. Starsze typy lodówek miały wyprowadzenie tych skroplin z tyłu przy agregacie. 

Dzięki za sugestię Zobaczę jutro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A tak w ogóle smród w lodówce może mieć jakiś wpływ na piwo? W mojej też różami nie pachnie a bije taką specyficzną stęchlizną( lodówka czysta umyta), ale póki co nie zaobserwowałem negatywnego wpływu na efekt końcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle smród w lodówce może mieć jakiś wpływ na piwo? W mojej też różami nie pachnie a bije taką specyficzną stęchlizną( lodówka czysta umyta), ale póki co nie zaobserwowałem negatywnego wpływu na efekt końcowy.
Wymyć ile sie da, wysuszyć, jak w miarę mobilna lodówka to podjedz do jakiegoś punktu gdzie robią klimy samochodowe niech ci puszczą ozonator w lodówce

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.