Skocz do zawartości

Słód ile czasu ważny


Michal90

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, monodem napisał(a):

Niestety wydajność tego słodu będzie zauważalnie niższa. 

Ale można , po za tym ze mniejsza wydajność nie bedzie innych problemów

 

47 minut temu, wizi napisał(a):

Jak organoleptycznie jest ok to śmiało możesz używać.

A co to znaczy organoleptyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Michal90 napisał(a):

A używałeś śrutowanych czy nie śrutowanych ?

I takich i takich. Parę razy zdarzyło się zmieniać plany i część ześrutowanych słodów czekała na użycie w innej recepturze

 

22 minuty temu, Igor Gorelord napisał(a):

Podepne sie jesli mozna, jak to wygląda z ekstraktami słodowymi? Mam w planie zakup 14 kg jasnego bruntala. 4kg zużyję od razu, póżniej myslałem przelać do zdezynfekowanych baniaków 5l po wodzie i do lodówki. 

Ekstrakt spokojnie powinien wytrzymać. Nie wiem czy lodówka jest konieczna. Szczelnie zamkniętemu w chłodnym miejscu nie powinno się nic stać przez kilka miesięcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2023 o 15:22, wizi napisał(a):

I takich i takich. Parę razy zdarzyło się zmieniać plany i część ześrutowanych słodów czekała na użycie w innej recepturze

 

Ekstrakt spokojnie powinien wytrzymać. Nie wiem czy lodówka jest konieczna. Szczelnie zamkniętemu w chłodnym miejscu nie powinno się nic stać przez kilka miesięcy

 

Mam akurat dwie duże szuflady na warzywa w lodówce nie do końca wykorzystane. A jak wiadomo, słody są z roślin, rośliny to warzywa, więc wszystko się zgadza 😁

Edytowane przez Igor Gorelord
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak koledzy wyżej pisali, jeżeli organoleptycznie jest ok to śmiało możesz go wykorzystać.

Śrutowany słód zdarzało mi się wykorzystywać po 2-3 latach od zakupu wydajność może nieco niższa ale to kilka procent więc akceptowalne, niektóre słody specjalne nieśrutowane leżą u mnie grubo ponad 5l i z nich korzystam.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.