Skocz do zawartości

Lodówka do fermentacji/ cold crash


Szumidło

Rekomendowane odpowiedzi

Kupił ktoś z Was może tą lodówkę? SMITH&BROWN SFTTF-411-BF3 https://www.ceneo.pl/156843140#tab=spec
Producent nie daje mam wrażenie informacji do ilu stopni ona potrafi zejść... Po podłączeniu pod programator z sondą raczej nie powinno być problemu z uzyskaniem temperatur dla fermentacji górnej, mam nadzieję również dolnej... Cold crash 0-4 st. chciałbym jeszcze móc zrobić...

Jakie modele polecacie z tych bardziej budżetowych?
Do jakich temperatur Wam schodzi ogólnie?
Robicie cold crash z żelatyną/ jakimś innym specyfikiem, czy sama temperatura na 2 dni np. jest wystarczająca, żeby wszystko opadło na dno fermentora?

Edytowane przez Szumidło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, monodem napisał(a):

Za darmo albo za pół to polecam poprostu Olx. 

Mam od lat starą (spokojnie ze 20 lat ma) dużą lodówkę zanussi z olx od babci za 150 czy 200 zl, bez zamrażalnika, chłodzi do zera bez problemu, dziala, bo malo ma rzeczy do zepsucia :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=14420]INTseed[/mention] A przy tych 6-7 st. to coś się sklaruje, czy tak średnio i raczej niżej trzeba by zejść?
Ja mam chyba taką.
https://profeagd.pl/lodowka-hotelowa-podblatowa-mpm-131-cj-18aa-inox
Wcześniej lepiej działała. Ma już ze 4 lata.
Ale jakbym miał teraz kupić to bym szukał zamrażarki. Jeśli by była wielkości podblatowej.
Ja górniaki schładzam do 10-12C i nie przelewam większości piw tylko od razu butelkuję. Większość osadu i drożdze opadają.
Jak daję chmiel to oprócz schładzania do 6-7C to daję 2 pety 1.5l. I tak z 4-5 dni wymieniam. Opada chmiel i osad.
Tylko nie zawsze jest miejsce w zamrażarce na pet ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem starą chłodziarkę i po czasie okazało się, że kompresor jest do wymiany bo chłodziła tylko do 10 stopni i nie wyłączała się. Ku zaskoczeniu w lesie znalazłem opuszczoną lodówkę, z której "pożyczyłem" kompresor. Znalazłem majstra, który wymienił mi kompresor i schodzi do 3 stopni, jednak trwa to długo. Z ciekawości zacząłem mierzyć zużycie prądu i okazało się, ze przy CC zużycie jest kilkukrotnie większe, niż przy całej fermentacji. Dziś nie bawiłbym się w zakup chłodziarki, tylko od razu brałbym zamrażarkę. Nie będzie dylematu do ilu zejdzie i na energii powinieneś zaoszczędzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że zacząłem od testów z obecną lodówką, którą mam na stanie w kuchni marki Gorenje - 180 cm z lodówką na górze i zamrażalnikiem na dole... Niby ma regulację ustawienia temperatury - LCD dla góry i dołu... Po wstawieniu fermentora jak ustawiłem na 3 C miałem 8 C, jak zmniejszyłem do 1 C mam 5 C - więcej nie da rady.... Ja nie wiem jak producent te stopnie mierzył... ;) Pomiar z dwóch termometrów z samego dołu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją zamrażarkę reguluje zewnętrznym regulatorem ST-1000 (chyba jak większość tutaj). Temperatura jest jaka jest (teraz akurat mam ustawiony cc czyli zero), do tego histereza na 0,3°C i chyba najważniejszy parametr, czyli opóźnienie załączenia sprężarki ustawione na 10 minut. Temperaturę trzyma zgodnie z ustawieniem +- histereza.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.