Jump to content

IPA 14 Blg i drożdże LalBrew Nottingham

Raf78

Recommended Posts

7 godzin temu, x1d napisał(a):

W pewnym sensie - wywaliłem razem z chmielinami :]

Ojo joj ;)

Godzinę temu, Raf78 napisał(a):

A masz jakieś sprawdzone. Bo sądzę że chodzi ci o te bez atestów do celów dekoracyjnych

Szukaj tych bezbarwnych

9 minut temu, Raf78 napisał(a):

Mam prośbę i doradzenie, jaki byście wybrali kociołek Klarstein Brauheld 35l, czy 45 l.

To zależy jaki masz fermentor

ps ja bym brał ten większy

Edited by anteks

Który woreczek do chmielenia byście wybrali: większy tj. ok 15x50cm czy węższą skarpetę ok. 7x50 cm. W przypadku 1 mógłbym dać po 50g chmielu Citra i Mosaic. W 2 każdy oddzielnie. 

Rozważam obciążenie woreczków prętami ze stali nierdzewnej. U mnie dostępne są 304, wiem że lepsze byłyby 316. No ale wszystkie kegi wykonywane są właśnie z 304, aj mam informację że miejscowe browary też stosują 304 na armaturę. Czysto ktoś stosował do obciążenia stal nierdzewną 304?

Edited by Raf78

Dzisiaj po raz pierwszy będę chmielił na zimno. Dojechała do mnie torebka do chmielenia z Twój browar 15x58cm. Kupiłem także metr pręta z nierdzewki o średnicy 2 cm. Przytnę go na odpowiednie długości, przeszlifuję wypoleruję i oczywiście wygotuje i zdezynfekuje. Będzie służył na lata🙂