Skocz do zawartości

Kangaroo Pale Ale - 13°BLG i Klarstein Brauheld Pro 45 l


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, wizi napisał(a):

A żeś się uczepił klarownego piwa. Nalej do porcelanowego kufla i pij jakie jest.

Jak smaczne to po co się przejmujesz zamgleniem? Kombinując możesz je jeszcze popsuć.

Wiesz masz rację! Przetrzymam jeszcze w chłodnym miejscu do jutra i do butelek. Aromat jaki chciałem uzyskać (owoców tropikalnych) jest świetny. 

Nie wiem jednak czy to wina tych drożdży IPA verdent, czy gdzieś mój błąd w procesie warzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 2.02.2024 o 12:01, Pikczer napisał(a):

Z opisu i koloru wnioskuję, że to co zrobiłeś to może być bardzo smaczne piwo. Nie klaruj go teraz na siłę. Pomijając Stouta przez którego absolutnie nic nie widać to u mnie  każde piwo klaruje się podczas refermentacji. Ja nawet chciałbym żeby były mętne a one i tak się klarują prędzej czy później. 

Ja bym już nic nie kombinował i cierpliwie wyczekiwał dnia degustacji. 

Cierpliwości nauczyłem się przy winach. Np na wino z truskawek czekam nie mniej niż 3 lata bo nie da się go wcześniej pić. 

Miałeś rację pisząc!

"Z opisu i koloru wnioskuję, że to co zrobiłeś to może być bardzo smaczne piwo"

Degustacja po 3 tygodniach... aromat i smak the best...

Faktycznie nie jest wizualnie jak ze strony TB-klarowne, pewnie zastosowane inne drożdże, ale dla mnie przyjmuję, że jest to piwo Hazy 😀

 

 

 

IMG_20240224_000603.jpg

Edytowane przez Raf78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.