Skocz do zawartości

Scotish ale, heavy 70, czy dry stout


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Reters napisał(a):

Więc wreszcie jaka by była fotohobby klasyczna receptura na piwo Kolońskie i jakich drożdży suchych użyć lub jakie są płynne najlepsze?🙂

https://www.beerfreak.pl/wszystko-o-piwnym-stylu-kolsch/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny artykuł, sporo już łapię o co chodzi. Będę przymierzał się do tego stylu, tylko nigdzie nie ma dostępnych drożdży Lallemand Köln Koelsch Style:(

 

A płynnych nie użyję bo ten starter mnie pokonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Reters napisał(a):

Świetny artykuł, sporo już łapię o co chodzi. Będę przymierzał się do tego stylu, tylko nigdzie nie ma dostępnych drożdży Lallemand Köln Koelsch Style:(

 

A płynnych nie użyję bo ten starter mnie pokonuje.

Ale jaki z nim problem ?

Kup ekstrakt słodowy, 2L butelką PET z wodą,

W sobotę rano zrób 1l brzeczki o BLG 8-10, wlej do butelki, zadaj drożdże, zakreć nakrętkę i potrząsaj przez kilkadziesiąt sekund. 

Odłóż butelką i poluzuj nakrętkę.

I tak co pół godziny, pod koniec dnia co godzinę.

Do warki wlewasz całość, chyba, że dobrze osiądą na dnie, to część z góry możesz odlać.

 

Możesz też nie robić startera, tylko z ekstraktu uwarzyć na szybko 8l warkę zwykłego, lekkego jasnego piwa 10BLG, a docelową zrobić na gęstwie.

 

Bo z suchych do Kolscha masz jeszcze OGA7 owej Gozdawy właśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie super i z tą butelką pet to nie widziałem o takim patencie. Czasami tutaj słyszałem o jakimś mechanicznym mieszadle itp;)

 

W sumie za jakiś czas może spróbuję tak zrobić. Mam za sobą 20 warek na suchych drożdżach, część z nich jest na prawdę co raz lepsza, jednak spróbował bym właśnie płynnych bo mnie to kusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Reters napisał(a):

Wyjaśnienie super i z tą butelką pet to nie widziałem o takim patencie. Czasami tutaj słyszałem o jakimś mechanicznym mieszadle itp;)

 

W sumie za jakiś czas może spróbuję tak zrobić. Mam za sobą 20 warek na suchych drożdżach, część z nich jest na prawdę co raz lepsza, jednak spróbował bym właśnie płynnych bo mnie to kusi.

Nie mechanicznym, a magnetycznym. Mimo to im szybciej się przekonasz tym będzie lepiej :D mieszadło kupisz na ali za 150zł wraz z pylonem co się kręci w kolbie, kolba za 60zł, suchy ekstrakt gotujesz z wodą w kolbie (możesz je prosto z palnika zanurzać w zimnej wodzie) chłodzisz, dodajesz drożdzę i za 2 dni masz bardzo dużo zdrowych drożdży :) Zobacz sobie na YT to naprawdę prosta sprawa. Jak nie chcesz kolby to słoik i mieszasz codziennie kilkkanascie razy słoikiem. I tyle

Edytowane przez Suchejroo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 23.05.2024 o 09:12, fotohobby napisał(a):

Kup ekstrakt słodowy, 2L butelką PET z wodą,

W sobotę rano zrób 1l brzeczki o BLG 8-10, wlej do butelki, zadaj drożdże, zakreć nakrętkę i potrząsaj przez kilkadziesiąt sekund. 

Odłóż butelką i poluzuj nakrętkę.

I tak co pół godziny, pod koniec dnia co godzinę.

Jedno pytanie: ile wcześniej muszę zacząć? Załóżmy, że chciałbym warzyć w sobotę, tak by mieć wszystko gotowe na zadanie drożdży po południu. Wystarczy jak rozpocznę robić starter w piątek rano? Czy lepiej wcześniej? Tak, żeby nie było ani falstartu, ani obsuwy 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.